Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen etetésre esküszik...

Ki milyen etetésre esküszik és miért? OKOT is írjatok

Figyelt kérdés

2018. nov. 18. 21:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy a hozzászólások alapján is látszik, nem csak 1 helyes etetési módszer van. Én pl jó minőségű prémium táppal etetek. De jó lehet a barf is a házikoszt is (nem maradék) és ezeknek a keveréke is. Az a lényeg, hogy a kutyának rendes széklete, étvágya szőre és jó kedve legyen. Emellett én évente nézetek neki egy vérképet, hogy biztosan tudjam, hogy minden rendben van e.
2018. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Mi barfozunk,mert minden táptól fo sott a kutya és nem fejlődött. (4 hónaposan került hozzánk)

Tehát az elsődleges oka: ahogy elkezdtünk barfozni megszűnt a hasmenés és végre fejlődésnek indult mind méretben, mint súlyban a kutya. Szeretem mert valóban, azt eszi amire szüksége van a szervezetének. Szeretem,mert látom,hogy mit eszik nekem sosem kell azon gondolkodnom,milyen hulladék cuccok lehetnek a tápban. Szeretem,mert a kutya tele van energiával,fényes a szőre, napi 2 pici kaka van csak(szemben a tápos hatalmas kakahalmokkal), nincs szájszaga, a fogai fogkőmentesek. Szeretem,mert a kiegészítőket én állíthatom össze, mindig éppen azt amire szükség van (tavasszal szőrre/bőrre való cuccok, futó időszakban komolyabb ízületvédelem, nexgard mellé májvédelem...stb). Szóval összességèben szeretem,mert teljesen egyénre szabható a kutya számára.

2018. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Mi száraztápozunk.

Általában Happy Dog Supreme-t kap, ez bevált, az ennél jobb minőségű tápokat sajnos nem bírja megemészteni.

Úgyhogy emiatt mindig középkategóriában keresgélek neki. Online szoktam rendelni, így 1000-1200 Ft/kg között mozognak az árak, általában nagy zsákot, 12-15 kg-ost veszek, ez kb. 2 hónapra elég szokott lenni.


Barfozni nem tudok mert egyetemista vagyok, és túl macerás meg drágább is, próbáltam főzni is neki de az is túl sok időt vett igénybe. Meg én nem is gondolom hogy tényleg minden tápanyaghoz hozzá tudtam volna juttatni őt.

2018. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

Minőségi táp, nálunk például a Brit jött be. Próbáltam az Orijent, de hasmenése volt tőle a kutyusomnak.

Ezen kívül egy-két kanál minőségi konzervet szokott kapni, ami valóban csak húst tartalmaz. Heti egyszer nyers tojást, esetenként csirkemellet kap, de ezeket inkább csak jutifaliként. Ja és az ilyen szárított húsokat is imádja. :) Idén lesz 9 éves és kicsattan az egészségtől, vidám, virgonc, a testsúlya pont jó, izmos. Nekem ez évek óta bevált, sajnos a barf számomra nem is lenne megoldható, mert olyan helyen lakom, ahol örül az ember, ha a sarki kisbolt épp nyitva van. :D

2018. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Én jobb minőségű száraz táppal etetek. OK: nem kell számolgatnom, hogy miből és mennyit, nem kell fagyasztott belsőségek után rohangálnom (nincs autónk). Az ezzel megspórolt időt inkább a kutyámmal töltöm. Kényelmesebb és ha utazunk valahova, akkor a tápot könnyebb magammal vinnem.

Az egyik munkatársam BARF-ozik, jó tapasztalatai vannak vele, egészséges a kutyája is, de meg kell szervezni, hogy hol, mit vesz, hogyan szállítsa, van-e hely a mélyhűtőben stb. Úgyhogy szerintem kellő ismerettel a nyers etetés is teljesen rendben van, ha rá tudod szánni az időt.

2018. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyers etetés. Mondhatnám, hogy BARF, azzal kezdtünk, de zöldséget-gyümölcsöt már nagyon régóta nem adok, maximum elvétve kapnak.

Az ok az, hogy erre lettek kitalálva, a kutyák ragadozók. Két kutyám lett beteg tápon tartva a kelleténél fiatalabb korban, pedig jó minőségű, állatorvos illetve tenyésztő által ajánlott tápok voltak. Az a kutyám élt legtovább egészségesen, akinek még főztünk, évtizedekkel ezelőtt. Ha úgy vesszük, a nyers etetés ennek egy változata, csak nincs benne gabona, ami a ragadozónak nem is kell, viszont van benne egy csomó olyan tápanyag, ami a hőkezelés hatására részben vagy egészben bomlik.

Két kutya, egy macska eszik így 4+ éve.

2018. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Melyik okoska húzza le a neki nem tetsző válaszokat?!

Szerintem itt minden válaszoló a legjobbat akarja a kutyájának és ennek megfelelően etet.

Pfff..

2018. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Rasca válasza:
76%
Akiknek nem áll rendelkezésére a lehetőség, hogy barfhoz beszerezze a húsokat, annak a figyelmébe ajánlanám a minosegibarf.hu oldalt. Már szállítanak házhoz országosan is, ha van hol tárolni és az árakat elfogadhatónak tartjátok. Amíg volt kutyusom kipróbáltam a jobb tápokat, és a barfozást is. Tápból a Brit jött be, de annál is jobban tetszett amit a nyers husitól láttam rajta.
2018. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még.


Amerikai staffordshire terrierem van és eddig royal canint kapott. Tudom hogy szar minőség ezért szeretnék váltani.

2018. nov. 20. 07:25
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én külön főzök neki.


Kiszámolom, hogy mennyit kell ennie, mindenre pontosan figyelek, hogy ne lépjen fel hiánybetegség, és emellett pedig kap lazacolajat, zöldkagyló port kúraszerűen,a hideg idő miatt most kap csipkebogyóport is. :)


Azért kap így enni, mert egyszerűen nem fejlődött szépen a táptól. Nem volt olyan szép a szőre, nem volt szép a végtermék sem, és utálta mindigis a tápokat, mindig nyögvenyelősen ette meg, ezt viszont imádja, sokkal szebb lett tőle és végre súlyban is gyarapodott. :)

2018. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!