Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutyák ellen mi a...

Kóbor kutyák ellen mi a humánus megoldás?

Figyelt kérdés

Nem egy kutyáról van szó, hanem 6-7ről, akiket télen kint hagy a gazda egy olyan családi háznál, ahol nem túl jó a kerítés, lyukat fúrnak alatta és kint is vannak.. a fenti utcából szökdösnek le, ott sajnos sétálni sem lehet miattuk. Mi télen is kint élünk, kb 5-en vagyunk az utcában, de van egy 18 hónapos lányom és igen is zavarnak. Nekem nincsen kutyám, 3 cicát fogadtunk be, de őket nem szeretném és nem is akarom, éppen ezért sem vizet, sem kaját nem rakok eléjük. Az egyik kóbor kutyának a tulaját látásból ismerem, múltkor volt is a párom nála, de nem volt otthon, ritkán jár ki. Nincs is ezzel baj, hiszen a telek szomszédunk is így tesz a 2 bulldogját jár etetni csak az a különbség, hogy kennelben vannak, ha meg nem ér rá szól és én megetetem őket. Tarthatatlan, bejönnek a mi udvarunkra is, ma arra értünk haza, hogy bent tivornyáznak pedig aztán jó a kerítésünk csak hát ugye megoldják..

Tippeket várnék, ki mivel riasztaná el őket (gyilkos nem vagyok, így a méreg szóba sem jöhet).


2018. nov. 20. 17:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1.Önkormányzatnál, jegyzőnél írásban feljelenteni az esetet, majd ők kivizsgálják, kinek a kutyája, honnan jönnek.

2.Állatvédőknél vagy állatvédők segítségével rendőrségen feljelenteni. Az ilyen magára hagyás állatkínzás, ráadásul a szomszédokat is veszélyezteti.

3.Figyelemfelkeltés: valamely kereskedelmi csatorna híradóját rájuk hívni.

4.Legyen nálad ultrahangos kutyariasztó és parika spray (hogy meg tudd védeni magad vagy a kicsit, ha valamelyik támadna vagy vadulna.)

5.Kerítést első körben ott erősítsd meg, ahol kikaparták.Esetleg rakd körbe nagyobb kövekkel apránként.

2018. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hétfőn megyünk a védőnőhöz, benézünk a helyi jegyzőhöz, amúgy is szándékunkban állt másról is beszélni az önkormányzattal (pl út karbantartás, ilyesmi amit nem szívesen csinálnak, lévén külterület).
2018. nov. 21. 09:01
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb, ha fotókkal mennél a jegyzőhöz. Nálunk is volt ilyen eset, csak ott a kutya folyamatosan támadta a kutyasétáltatókat. Most akkora bírságot kapott, hogy inkább megcsináltatta a kerítést.
2018. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de nem sokat fognak csinálni. Hasonló helyzetben voltam, senki nem segített. Sem jegyző, sem közterület felügyelő (nálunk ez az ő hatáskörük), sem állatvédők. A szomszéd, bolond bácsi kutyája naponta átjött, szedte, marta, tépte a vadonatúj kerítést, ette az én kutyám kajáját, díbolta a kertet. A bácsi nem volt büntethető, mert nem beszámítható, a rokonai magasról tettek a problémámra. A közterület felügyelő nagyon rendes volt, de nem volt jogköre, csak figyelmeztette jó sokszor. Az állatvédők még engem csesztek le, hogy olyan sovány a kutya, hát nem sajnálom? Etessem, foglalkozzak vele, mert a bácsi képtelen... El sem akartam hinni. Egy hatalmas, oltást, féreghajtást soha nem látott kutya szedte szét rendszeresen és módszeresen a miatta épített kerítést. A rendőrség azt mondta, nem az ő dolguk, nem tehetnek semmit. A megbolondulástól az mentett meg, hogy átment a harmadik szomszédba, és patkánymérget evett...


Ennek már 6 éve, de mégis, azóta is sokszor eszembe jut és bánt, hogy mit lehetett volna tenni. Sajnálom azt a fiatal kutyát, és azóta sem tudom, hogy kinek lett volna a felelőssége??

2018. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!