Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » WESTIE gazdik ide! Kezdő...

WESTIE gazdik ide! Kezdő vagyok, jó, ahogy csinálom?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: tegnap volt pontosan egy hete, hogy elhoztuk kiskutyánkat, egy szuka westie-t a "tenyésztőtől". Azért írom így, mert mint sajnos utóbb kiderült, túl korán adott túl rajtuk, 5 hetes volt, mikor elhoztam, most már ugye 6, de sajnos csak most tudtam meg, hogy neki még bőven az anyukájával kéne lennie. De most már mindegy, ebből a szempontból.

Még sosem volt kutyám, ő az első, és őszintén szólva nem akartam westie-t mert bár egy tünemények, de tartottam a terrier-vértől... Végül is nem rajtam múlott, hogy westie lett.

A fajtáját és korát tekintve viszont nem igazán tudom, hogy amit csinálok, azt jól csinálom-e... Az egyik ilyen dolog az etetés. A "tenyésztő"-nél áztatott tápot kapott, persze nem minőségit, meg ott azt mondták, hogy nyugodtan adhatok konzervet neki, bármilyet, májkrémet, rízst. Hát konzervet kapott meg tápot az első néhány napban, a harmadik napon hányt. Persze rohantunk vele az orvoshoz. Doki szerint nincs nagy baj, azóta teljesen jól van, sőt... túl jól. :) Konzervet nem adtam neki azóta, tápot pedig freshnapf-ban vettem happy dog puppy-t 1 kilósat, olyan 1600 ft körül volt. Azt eszi azóta, láthatóan ízlik neki. Persze olvastam, hogy Akana-t kéne, meg ilyen minőségibb tápokat, csak sajnos arra most nincs keret. Azért szerintetek jó neki egyelőre ez a happy dog is? akitől elhoztuk azt mondta, kaphat csirkét is, főttet, meg csirkés dolgokat, mert az anya kutyánál se volt jellemző az allergia. Hát nem tudom, én azért aggódok..


Aztán a másik az alvás. Jelenleg az ágyunk mellett van egy könyvekkel elbarikádozott részben. Van neki ilyen műanyag fekhelye, abban van takaró, meg plüsstigris. Szeret ott aludni, de éjszaka kb 3 óránként felébred, kapar meg nyüszít borzasztóan. Ilyenkor kiveszem, pisi, kaki, aztán eddig volt kis játék, vagy párom magához vette az ágyba, ha nyüszített, de tegnap itt több helyen is olvastam hogy ez nem jó. Ma már úgy volt, hogy mikor felébredt 6-kor, volt wc, fél óra játék, aztán kaja. Visszatettük de megint jött a sírás. Végül úgy döntöttünk most nem vesszük ki, elég volt. Sírt 20 percet, nagyon sajnáltam szegényt, aztán megnyugodott, elaludt egészen fél 10-ig. Az a baj, azt nem tudom, hogy ez így jó-e? Mármint, szerintem még elég pici, kell neki a törődés, mama helyett mamának lenni, de nem akarom azt se, hogy nagyon megszokja, h ő van a középpontban. Szerintetek ez jó így, hogy ágy mellett alszik, 3 óránként wc, 6-fél7 között kaja, meg játék (később ebben az időben fogom levinni sétálni, már most szeretném ha megszokná az időbeosztást) aztán utána visszarakom de hagyom had legyen el magának?

Meg később nem tudom, hogy hogy legyen. Olvastam, hogy sokaknál kinn van a kutya az előszobában, főleg éjjel. Gondoltam, fokozatosan szoktatom, hogy kinn töltse az éjszakát, de ahogy jön a hűvös, ott is nagyon hűvös lesz később, télen, és akkor azért mégse hagynám kinn. Úgyhogy nem tudom, hova szoktassam? Hálóba nem nagyon akarom, mivel földszinti a lakás, így a konyha, előszoba hűvös lesz télen, nagyszobába meg van két hullámos papagáj... Szerintetek mi a legjobb?

Egyelőre ennyi, ha erre válaszolnátok, az nagy segítség lenne. Aztán még lesz néhány kérdésem a szobatisztaságra szoktatásról, mert ott is vannak gubancok, meg a westie-k természetéről.. Stb.

Köszi előre is a válaszokat!

Kérek mindenkit, hogy csak akkor írjon, ha értelmesen tud hozzászólni, és leginkább ha tapasztalt westie gazda. Legfőképp olyanok írjatok, akik szintén lakásban, panelban neveltétek fel a kutyátokat!

Bocsi, ha hosszú voltam.


Egy aggódó újdonsült westie-gazdi.:)

21/L


2010. jún. 26. 11:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem teljesen jól neveled! De éjszaka szerintem amikor felkel, akkor csak wc-re vidd el. És csak akkor játssz vele, ha már teljesen felébredt és már nem fog visszaaludni, nehogy máskor felkeljen csak azért, hogy játszanak vele. Szobatisztaságra ilyen korban még nem igen lehet szoktatni, mert ő még nem teljesen érzi, hogy mikor kell neki. Etetés, nyugodtan adhatsz majd neki konzervet de először majd csak keverd bele a megszokott kajába és fokozatosan szoktasd hozzá. Szerintem azért hányyt, mert nem szokott még hozzá, először kapott. Táppal kapcsolatban a Happy dog is teljesen jó, nem kell Akana, az már inkább elkényeztetés, mint táplálás, mert majd rászokik, és semmi mást nem fog elfogadni, csak a több ezer Ft-os tápokat. Ott van Pl a Pedigree, az is olyan jó minőségű, és az én kutyum is imádja. Az ágyba ne tegyétek be, mert hozzá fog szokni, és utána majd ott akar aludni, sőt a kutya nem buta, rá fog jönni, hogy hogyha nyüszitéssel elérte hogy az ágyban aludjon, akkor majd mindenért nyüsziteni fog, hogy megkapja, amit akar. Megértem, hogy aggódsz, hogy első kutya, de lazits, hisz ő egy kutya, nem pedig valami hires sztár. :) További sok szerencsét!
2010. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%

Ja, és ha mindig uja kapni, és semmit sem csinálhat egyedül, megfogja unni, és az ''immunrendszere'' is gyenge lesz.

Utolsó voltam.

2010. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szia, nekem nincs westim, de panelban nevelem a pici rotimat. :D 8 hetesen hoztam el, olyan hobbi-kutyatartótól, és csak véletlen jöttek neki a kutyusok... mindegy, nem ez a lényeg. én Friskies Junior-t adtam neki, szárazon, mostanában maradékot eszik, vagy konzervet. csak egy tipp: mikor enni adsz neki, nyúlj bele a táljába, kevergesd a kajáját, és akkor nem fog harapni, ha felnőtt korában is belenyúlsz. előfordul, h az első napokban/hetekben hányik, mert környezetváltozás, elszakadt a tesóitól, szüleitől. nálunk a szobában alszik, de nyitva van minden ajtó, bárhova elmegy, de a helye az ággyal szemben van. kell neki a törődés, de ne ő legyen a központ. tehát sokat kell vele játszani, de ne mindig vele, kicsit kapcsolódj ki, adj neki valami játékot, és hagyd, h játsszon. :) remélem segítettem. :)

14/L és 4 és fél hónapos rottweiler :D de még ő sem szobatiszta. :S

2010. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia nekem is Westiem van és én adtam neki konzervet de attól sajnos hasmenése volt, ezért áttértünk a száraztápra ami meg nem volt a kedvence, de tudok valamit ami sokat segít a kicsi fejlődésében mivel még csak 6 hetes azt ajánlom hogy a szárazra egy kis mézzel kevert kecsketejet önts ami nagyon hasonlít az anyjának a tejére mert ilyenkor a gondos szukák a szilárd etetés mellet szoktak kicsit szoptatgatni. Ha nagyon hajlamos a betegségekre és a hasmenésre, akkor egy kis hasfájás elleni folyadék is mehet bele (tartalmaz terpentinolajat és nátrium-bicarbonátot, erről később le lehet szokni és a kecsketejet tehéntejre lehet cserélni vagy teljesen eltüntetni. kölyökként ezt ajánlom: [link]

majd ha felnő akkor ezt: [link]

2013. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!