Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más a kutyatartás, városban,...

Más a kutyatartás, városban, mint farmon, tanyán, faluban?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

A lakásban nem tud pisilni a kutya, legideálisabb, ha napi ötször viszed le sétálni. És a kakit ki kell dobni utána.

És fürdetni kell, hiszen veletek együtt lakik, nem kint.

És nem szabad hogy ugasson, zavarja a többi lakót.

Ha egyedül van, ideges, szétrághatja az ajtókat, falat, tapétát, stb., tehát több milliós kárt is tud tenni a kégliben.

2018. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően nem. Mindegy, hol él a kutya megfelelő ellátás, minőségi foglalkozás, nevelés, tanítás, játék kell neki.

Más kérdés, hogy sokan kib. Szák a kutyát a kertbe, löknek neki kaját, meg vizet, aztán annyi.

2018. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Más. Én úgy tapasztaltam, sokkal kulturáltabb, 21. századibb városban, míg vidéken nagyon sok helyen mintha megrekedt volna az idő pár századdal korábban. (Tipikus jele, hogy hiába kötelező a chipeztetés, rengeteg vidéki házban nincsenek chipezve a kutyák, ami persze akkor derül ki, ha elcsavarognak és valaki befogja őket. De ez csak egy példa.)
2018. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Metionin ***** válasza:
89%
Elvileg nem, ha normális a gazda akkor nem szabadna hogy lényeges különbség legyen. Gyakorlatilag meg van. Faluban gyakran nincs elérhető kutyasuli, az oltás összevezetéses, dokihoz gyakran utaztatni kell az állatot, főleg műtéthez. Városon ezek a lehetőségek bőségesebbek, van több orvos ahova viheted a kutyát ha beteg, könnyebben eljutsz vele röntgenre, műtétre. A lakásban és kint tartott kutyáknál megint megvan a különbség, ahogy a jó gazda és felelőtlen gazda által tartott kutyánál is de ezek a dolgok szerintem nem korlátozhatók le csak városra és csak falura.
2018. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Igen, mivel más az életvitel. Nem is értem miért kérdés.


Mari néni nem fogja napi 3 alkalommal sétálni vinni a kutyáját, ha egyszer is elég mivel nem panelben, hanem kertben él.

Ő nem fogja kutyaoviba hordani mert ha a tanya többi állatával növekszik a kutya és figyelnek rá, nincs szükség ilyesmire.


És még sorolhatnám...

2018. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

A kutyatartási szokásokra gondolsz vagy arra, hogy melyik helyen milyen jellegzetességek vannak?

Ha a szokásokra gondolsz, akkor sarkítva(!) falun őrültnek néznek, ha a lakásban tartod a kutyád, a lánc simán belefér, a séta úri huncutság, míg a belvárosban már akkor is állatkínzónak tartanak, ha nem engeded be a házba a kutyát, láncra kötésért pedig lincselés jár ;).

Jellegzetességek alatt azt értem, hogy a belvárosban alap a sok kuka, futtató is akad, de azt leszámítva a kutya kb. az aszfalton és a lakásban éli le az életét (kivéve a jófej gazdiknál, akik viszik kirándulni). Viszont általában van kutyasuli (több is), könnyebb a kutyás cuccokat beszerezni és állatorvosból is lehet válogatni. Falun több lehetőség van a természetközeli sétákra (ha a gazda elviszi), a kutyás infrastruktúra tart a nullához, ahogy néha a közeli állatorvosok száma is. Kutyasuli a közeli városban (ha van), a minőségi etetést megoldani bonyolultabb. Tanya: általában már a saját területén belül is elég nagy mozgástere van a kutyának, bizonyos szempontból több inger éri (háziállatok), de kevesebb idegennel, más kutyával, "városi" ingerrel találkozik.

Az előbbiek egy része nem első kézből szerzett tapasztalat, mert a külvárosi lét sok szempontból átmenet: kuka nincs, a kaka hazáig jön velem, üres telek, mező nincs, ahol szabadon rohanhatna, de a futtatók is messze vannak. Viszont van kert (megátalkodott kerti kutyatartó vagyok), nyugodt környezetben lehet sétálni, három kutyaiskola is van 1 óra sétán belül, ahogy egy erdő is, kutyás cuccból pedig szinte bármit be tudok szerezni a városban. A kert valószínűleg lehetne nagyobb a kutyánk szerint, mert a szőlőhegyen sokkal inkább elemében érzi magát: keres egy stratégiai pontot, ahonnan belátja a birodalmát és onnan indul őrjáratozni (van egy kis köze a pásztorkutyákhoz a "kicsikének").

Ami kimaradt: a gyakoribb kutyafajtákban (vagy jellegben) is van különbség. Tanyán furán nézne ki egy csivava, 40 m2-en a hetediken pedig egy kuvasz.

2018. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen, az utolsó jól mondja. Alig van normális átmenet.


Falunk kb bármit lehet amit városban nem, viszont ha mégis azt teszed, a falu bolondja leszel

Városban pedig a kutyás sportért is állatkínzó vagy nem csak a láncért (ami amúgy önmagában nem is lenne tragédia - ez is megérne egy regét)

2018. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
azt valaki mondja már el miért rossz az 5-ös. Igazat írtam. Vagy talán a falusiakat olyan sokat látni kutyát sétáltatni? Kutyaiskolába, kutyaoviba kutyát vinni?
2018. nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Városban általában több a felelős állattartó. Persze eg gazda függő mer ha valaki akarja Peste is tudja láncon tartani a kutyát míg más Mucsaröcsögén napi 3x sétáltatja.

Falu helyen ahogy már írták furcsán néznek ha pórázon sétáltatod a kutyád de az természetes hogy bizonyos személyek agreszív kutyája egyedül sétálgat az utcában. Ha láncra kötöt kutya minden napos látvány.

Egy nénike bejelentete a szomszédját a fél méteres lánc miatt. A kutya azóta is láncon, a gazdák kaptak egy irgumburgumot, a nénike kutyáit megmérgezték és szét vágták a hátsó kerítését.

Falun elégé el van maradva a kutyatartás bár városba is lattam érdekes dolgokat. Gyakran látok póráz nélküli kutyát forgalmas utak mellett és nem láb mellett sétál illetve agresszív kutyát.

Szerintem a településtől függetlenül inkább a gazda hozzá állása a döntő.

2018. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Látom, erre jártak páran a "lepontozunk mindenkit, aki szerint nem a lakásban a legjobb kutyát tartani" mozgalomból :P.

"Szerintem a településtől függetlenül inkább a gazda hozzá állása a döntő." 9-essel ebben egyetértek. Városban szerintem ugyanúgy vannak felelőtlen állattartók, csak másként felelőtlenek. Faluban, tanyán inkább az önsétáltató kutyáktól kell tartanom, városban a visszahívhatatlanoktól és az alulszocializált kicsi kutyáktól*. Az egyik helyen sovány, maradékot kap, máshol felhizlalják. Igaz, függ a kutyatartás attól is, hogy ki, mit látott fiatal korában, ami eltérő faluban és városban.

*Szerencsére vannak, akik a társasági kutyákat is normálisan nevelik, a mi 30 kilós kutyulink is játszott már csivavával, westie-vel stb., de az anyuci karjából acsargó pöttömöktől majdnem annyira kivagyok, mint a lánc végén őrjöngőktől.

2018. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!