Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más a kutyatartás, városban,...

Más a kutyatartás, városban, mint farmon, tanyán, faluban?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én falun lakom és van kutyám is. Tömegközlekedéssel 1 óra alatt a belvárosba lehet jutni(szóval elvileg normálisabb emberek élnek itt)

Rajtam kívül még kb 10 ember viszi el legalább heti rendszerességgel a kutyáját sétálni. Én is 'csak' naponta hordom, reggelente az udvarban/házban trükközünk, labdázunk és van pár agility akadályunk is :)

A gazda szemszögéből szerintem jobb kertesben kutyát tartani, csak egy kutyaajtó és máris nem kell izgulni, mikor túlórázol/este találkozol a barátaiddal.

2018. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Faluban lakom. Képzeljétek nálunk minden kutya chippelve,oltva van. Minden nap elvisszük a kutyáinkat sétálni. A mozgásigényétől függ hogy hányszor. És attól még hogy nem viszem a kutyámat kutyasuliba ugyan úgy megnevelem. Elég tapasztalatom van ahoz hogy ne kelljen elmagyarázni nekem hogy mit hogy kell megtanítani neki. Az hogy ki viszi és ki nem ciszi kutyasuliba/oviba a kutyát nem számít semmit.
2018. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 Nem mindegy, hol van a falu. Ha valamelyik nagyobb város agglomerációjában van, az teljesen más, mintha valahol a periférián. Amikor egy faluban még a jegyző kutyája sincs oltva és chippelve (Szabolcsban), akkor szerinted a többi kutyával mi lehet? Ő még tanult, van munkája. És hiába mondja a jegyzőnek a helyi állatorvos, hogy kellene, hogy a veszettség arrafelé előfordulhat...

Mindkét kutyánk falun született, jól és szeretetben tartották a szüleiket (amelyik kutyával dolgoznak, ott ez szerintem nem is csoda), az utcánkban (városban) pedig van olyan kutya, aki évekig láncon volt, most meg kb. 2*7 m az élettere. Szóval ellenpéldák vannak bőven, de ettől még egy panelban tartott vizslát általában többet visznek sétálni, mint egy tanyát őrző kuvaszt.

2018. nov. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet ott leragadni, hogy a kutya lakásban tartása állatkínzás, mert nem pisilhet amikor akar.


Falun akkor érdemes kutyával lenni, ha el is viszi sétálni az ember. Az jó persze, hogy helyben van a kutyafuttató és mindig használhatod, nincs az, hogy más miatt nem szaladhat egyet a kutya. De én tapasztalatból írom, hogy amikor kamaszként túlféltésből nem engedtek ki az udvarról csatangolni a nyári szünetek alatt, az nekem elég ingerhiányos időtöltés volt, kb a kutyáknál is hasonló, akiket nem visznek sétálni, mert hát úgyis pisilhet, kakilhat, szaladgálhat az udvaron.


A kutyáimmal sokszor megyek túrázni, olyankor sokszor haladunk át falun és látszik néhány kutyán, hogy nem a szokásos "Te ki vagy" stílusban ugatnak, hanem a mindjárt szétveti őket az ideg stílusban, mert utoljára akkor voltak más kutyával, amikor elhozták őket az eredeti helyükről, de persze ezt annak tudják be a gazdik, hogy jó házőrzők.


Mégcsak a természetére sem lehet fogni. Ugyanilyen fajta kutyákat látok a városban, érdekes módon például x fajta kutya városban meg se mukkan, ha meglát minket, míg a faluban a Kovácsék azonos fajta kutyája úgy ront neki a kerítésnek, hogy ihaj.


Sok falusi panaszkodik a városiakra, hogy ott "parádéznak" az utcán (értsd, elsétálnak a ház előtt), de az ember had ne kerülgesse meg ezért az egész falut.


Persze nem minden falusi ilyen, van aki sétáltatja is a kedvencét, ott a kutya max egy-kettőt vakkant vagy csak odasétál a kerítéshez és megnéz minket.


Az állatorvos is lutri, ha nincs kocsid akkor buszozhatsz vagy vonatozhatsz a városba, ha nincs falun állatorvos, vagy, ha a helyi állatorvos nem szimpatikus, sokszor nem is jutsz el így azonnal az orvoshoz, míg a városban ez egyszerűbb.


Városban több is a lehetőség a kutyás szórakozásra, több a kutyás program.

2022. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Persze a városi kutyatartásnak is megvan a hátránya abból a szempontból, hogy nincs egy saját futtatója az embernek, van, hogy a futtató foglalt vagy jött már be úgy a gazdi, hogy kérte, vegyem pórázra a kutyáimat, amíg bent vannak, mert epilepsziás a kutyája.


Igazából a nevelés sem mindig teljesített a városban.


Van egy ismerősöm, egyidőben lettünk gazdik és neki az elve az volt, hogy egy kutyát nem szabad nevelni, mert a kutya legyen önmaga, ne erőszakoljuk rá az akaratunkat. Az ő kutyája kezelhetetlen lett, néhány kutyát megenne.

2022. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A fő probléma pedig falun is, városban is megvan, a kóborlások. Falun is van, hogy kiengedik az utcára a kutyát, városban is.


Volt, hogy városban a forgalnas úttesten rohant át hozzánk a kutya, mert a gazdi otthon volt vagy 1 utcával lejjebb beszélgetett, a gyomrom összeszorult, ahol láttam, hogy mindjárt elcsapja egy kocsi és nem tudok mit tenni.


Volt, hogy falun követett minket az udvarról kiszökött kutya és nem tudtam, kihez tartozik, gazda sem volt kint, ga megtámadja a kutyámat, akkor azt se tudom mit csináljak.


Szóval, összafoglalva, mindegy hol van a kutya, mindennek megvannak a hátrányai, az előnyei, de a fő, hogy foglalkozzon vele az ember. Nem lehet kilökni az udvarra, hogy ott jó helye lesz, kell a séta, a nevelés. Nem lehet azt mondani, hogy városban leviszem ötször sétálni, de nem nevelem meg. És nem lehet nem figyelni rájuk, hagyni, hogy kóboróljanak.

2022. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!