Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora a mini shiztu és a...

Mekkora a mini shiztu és a normális shitzu felnőtt kori termet külömbség?

Figyelt kérdés

Mini shitzu kiskutyát szeretnék,de kicsi a lakás,ezért választottam a minit.Mekkora termete lesz nagykorára?

Lineknétek képet?


2010. jún. 26. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mini yorki? Mutass már egy ilyen törzskönyvet, vagy bármi hivatalos lapot ahol elismert külön fajtaként szerepel.
2010. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem mini yorki, hanem egy degenerált, elcseszett, standardon aluli szerencsétlen kutyus, aki nem tehet róla, hogy ilyen. :(
2010. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
47%
Akkor elmondom, hogy mi az igazság, mivel több mint 1 éve van shitzum és városi révén sok kutyával szoktam találkozni. Először is VAN mini yorki, olyanyira, hogy ha jól tudom még ezen kívül van még 2 méretben. Egyik kutyásismerősünknek is ilyen van, innen tudom, tenyésztőtől vette, törzskönyvezett. (aki nem hiszi képet mutatok) Másodszor shitzuból csak 1 méret van de nekik eleve kicsi a mozgásigényük így nem is kell nekik nagy hely. Udvaron nem is tarható, CSAK LAKÁSBAN! (minden jellemzésnél kiemelik) Hosszú szőre van, de az egyémet 1cm-esre szoktam nyíratni, mert nekem úgy jobban tetszik, nincs melege, nem lesz olyan hamar koszos, nem kell annyit fésülgetni. Nyugodt kutya, néha konok, ha ő nem arra akar menni amerre a gazdi, akkor sztrájkol és benyomja a kéziféket :) ezt kutyasíppal vagy 1 kis buksisimivel lehet feloldani. Nagyon oda kell figyelni mert minden kutyához odamegy érdeklődni, akár 2-300 méterről is odafut ha észreveszi és sajnos ezt nem minden kutya szereti, főleg a nagyobbtestűek. Az enyém még nem támadott meg 1 kutyát sem, még morogni sem morgott, nagyon ritkán ugat (90%-ban játék közben). Nem nyagatja a gazdit ha le szeretne menni, de észre lehet venni, általában nézi hogy merre megy a gazdi és megy útána. A kutyusok útán a gyerekeket szeretni még a legjobban, ezt a szülők nem szeretik :). Minden vendéget hatalmas örömmel és szeretettel fogad, és ha a gazdi elmegy pár órára akkor megérkezéskor hatalmas szeretettel várja (több perces simogatás). Kép: [link]
2010. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Most aztán jól megmondtad az igazságot a mini yorkiról! :)))

Tudod mit? Ha már felajánlottad, akkor mutass képet légyszíves! De ne a kutyáról, hanem a származási lapról (törzskönyv, hogy te is értsd)! Olyat mutass, amin a "Fajtája" rovatba az van írva, hogy "Mini yorkshire terrier"! Ha ez nem megy, akkor linkeld be légyszíves a minikre vonatkozó standardot! Köszi!

2010. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen megnézném a hivatalos papírokat amin az szerepel "MINI". De egy hivatalos standard leírás is megfelel.
2010. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!