Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyzet az ingyen kutyákkal?

Mi a helyzet az ingyen kutyákkal?

Figyelt kérdés
Akik törzskönyv/menhely pártiak, azok mit gondolnak arról, hogyha valaki ingyen vagy jelképes összegért (oltások féregtelenítés ára) fogad be egy szerelemgyereket? Tudom, hogy az ilyen kutyus felelőtlen párosítás eredménye, és hogy ők is szaporítók, de ezek a kutyák ugyanúgy veszélyben vannak, és jó eséllyel menhelyre kerülnek ha nem viszik el őket. Vagy tévedek? Ilyen kutyust elhozni is a szaporítás támogatása?
2010. jún. 26. 17:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Na most fogok kapni :)))

Ne hagyd magad lebeszélni,ha minden álma a barátnődnek egy olyan kutya akkor szerintem nyugodt szivvel hozzátok el.Szerintem nem követtek vele el bünt és lehet ha ti nem hozzátok el akkor az a kiskutya is a menhelyre fog kerülni.

2010. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

mHat:


Értenek a kutyákhoz...Egy ismeretlen ember azt mond neked amit akar és ki tudja hányadszor akart átverni egy gazdijelöltet csak azért hogy eladja vagy eltűntesse az udvarból a kutyát. Hidd el van ezeknek annyi rutinjuk hogy simán átvernek. Itt egy előző hozzászólásban megemlítették a fanatikus fajtatiszta kutya rajongókat, hát én nem vagyok fanatikus -vagyis mostmár igen- :D de előtte nem voltam és majdnem beleestem abba a hibába hogy szaporított kutyát vettem de aztán inkább rááldoztam egy nagyobb összeget és elhoztam egy olyan kutyát amelynek rendes papírjai és neveltetése volt. Az a véleményem ha pénzt akarsz adni érte akkor adj többet és rendesen tenyésztett kutyust vegyél jó helyről de ha ingyen van akkor a te dolgod hogy vállalod-e az esetleges következményeket (betegségek, lelki sérülések) ezt azért mondod mert én is falun lakom és itt bizony előfordul hogy a kutyák kiszöknek(már nem az enyém) és párosodnak fűvel-fával, ilyen van.


Nem lebeszélni akarlak de szerintem ne vegyél szaporított kutyát!

2010. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg NE furdaljon a lelkiismeret:)

Ha nagyon tetszik a barátnődnek a kutya akkor hozza el...

Mert lehet,hogy ha nem hozza el akkor bármelyiket láncra kötik és így lesz a vége...:/

Sajnos vannak ilyen emberek:(

Amúgy egy nagyon fontos dolog:Ha kutyát veszel,kapsz akkor ne furdaljon a lelkiismeret ő már a tied[ebben az esetben a bnődé:)]

2010. jún. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A szó szoros értelmében szaporított kutyát biztos nem vennék, tehát olyannal nem állnánk szóba, aki fajtatiszta kiskutyát árul. Igazából kinéztünk már egy jó tenyésztőt, akinél ősszel lesznek kiskutyák, tehát a B-verzió mindenképpen ez, nem Pisti bácsi akinek mindig van fajtatiszta pulija 20 ezerért :) Az expressz mint olyan csak abban az értelemben merült fel, hogy mivel vidéken gyakori fajta, gyakran be is csúsznak balesetek, és egy kis pumi/puli keverék is teljesen jó lenne a barátnőmnek. Láttam olyan hirdetést, ahol oltva, chippezve féregtelenítve adnák leinformálható jó kezekbe a kiskutyákat jelképes összegért - csak a szándék komolyságát bizonyítandó. Na egy ilyenre gondolunk, ahol ivartalanítás hiányában véletlenül becsúszott egy szerelemgyerek, de alapvetően gondosan jól tartott kiskutyáról van szó. Na meg nyilván nem egy benzinkúton találkoznánk a gazdival, hanem elmennénk megnézni, és akkor még mindig lehet nemet mondani. Igazából nem sajnálja a pénzt egy jó tenyésztőtől származó kiskutyára, de közben azt is kiszámolta, hogy kutyaovi+alapfok+középfok az még 150 ezer, ami viszont nem biztos, hogy teljes egészében belefér egy tenyésztett kiskutya mellett, mert akkor lehet, hogy csak az alapfok férne bele a keretbe.
2010. jún. 29. 09:22
 15/21 anonim ***** válasza:

Minden gazdi, aki nem tenyésztéssel foglakozik, és nem ismeri annak minden csínját-bínját, nem törzskönyves kutyát ad al, az igenis ivartalaníttassa a kutyáját, legyen szó keverékről, vagy fajtatisztáról.

Téged pedig ne furdaljon lelkiismeret, mert egy élőlénynek segítettél.

Nekem fajtiszta kutyám van, de régóta gondolkozok egy kis keverék örökbefogadásán:)

2010. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Hajdúszoboszlói gyepmesteri telep. Csak egy példa. Rengeteg puli vagy pulikeverék kerül be, mivel nem menhely, hanem gyepmester, ha telt ház van és új kutya jönne, altatnak.

Itt van például ő, jelenlegi teleplakó:

[link]

kis szőrápolás után egész pofás kutyus, pont a barátnődnek való.

2010. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

és sajnos van több is:

[link]

2010. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, igen, tévhit, hogy jót tesztek a kutyával, ha megveszitek, mint szerelem gyereket. Igen, lehet majd ő is ide kerül a gyepire, mint ezek. De a gazdája csak akkor fog elgondolkozni esetleg, ha rajta marad a kölyök és nem tud megszabadulni tőle!

Temérdek olyan kutyus van a gyepmesteri telepeken, amilyet kerestek, csak kutatni kell!

netboard.hu, továbbra is ezt ajánlom az expressz helyett! szét lehet nézni a netboardon, sok gyepmesteri telep ott van. itt egy közvetlen link:

[link]

2010. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:25


Igen, de kölyköt szeretne, szerintem érthető. Sajnos ezek mire a gyepire kerülnek, addigra már nagyok.


MIndegy, meggyőztetek, marad a tenyésztő.

2010. jún. 29. 17:23
 20/21 dobertenyeszto válasza:
17%

nekem regen csak egy dobermanom volt es kellet hozza valami menhelyi ingyen kutya mikor meghoztuk akkr csak a menhelyi ferte a nagyot meg elvette a kajajat meg altalaban az ingyenes kutya keverek es patkanyos es a kertbe ha szabadon van mindent ossze vissza fur

szerintem nehozz ingyenes kutyat mert bajthoz

2010. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!