Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát lehet jól...

Milyen kutyát lehet jól tartani panelben, akivel el lehet járni sportolni, futni, túrázni is?

Figyelt kérdés
Nem akarok szobacirkálót, mozogni szeretnék a kutyával.
2018. nov. 27. 09:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Staffi, vizsla, schnauzer (közép vagyóriás), boxer. Ezek szeretnek sokat mozogni, jól taníthatóak.
2018. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
17%

Lehet sokkoló lesz amit mondok de a kertben érik ingerek a kutyát! Fura mi? Vagyis ha pl meghall valamit, akkor odamegy. Belefetreng a fűbe. Szaglászik. Megkerget egy madarat. Vagyis az alváson kívül még rengeteg dolog törénik vele ellentétben a panellal.


Ha eszébe jutott hogy elásott valamit akkor kiássa. Végigcirkulál a kerítés mentén, őrzi a területét. Vagyis azt csinálja amit csinált


Gondolom ha neked választani kellene, hogy üres szobában (kutya nem néz TV-t, nem netezik) vagy a szabadban töltsd el az időd, akkor biztos az üres szobát választanád.


Ja és mégvalami: az emberek a kutya ELŐTT fogadkoznak, hogy ők aztán napi 2-3 órát fognak foglalkozni a kutyával. Aztán hipphopp rájönnek, hogy ez nem megy*, egyszerűen az embernek nincs 10-12 olyan éve amiben minden nap mondjuk 2-3 órát rá tudna illetve rá akarna szánni egy kutyára (másik emberre sem, ha belegondolsz. Ki foglalkozik naponta aktívan 2-3 órát mondjuk a házastársával?). Na ilyenkor is pusztulat az állatnak a panel, mert nincs élettere. Egy kertben viszont ki tudja mozogni magát.


*az emberek 99.9%-ról beszélek, biztos van kivétel.

2018. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt kérdezte hogy legyen e kutyája!

Ha nem tud valaki érdemben válaszolni inkább lapozzon tovább!

2018. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
2%
ööö te válaszoltál?
2018. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
87%
Én is az agarat ajánlom. Nagyon nagy a mozgás igénye viszont a lakásban egy kis öleb. Elalszik a meleg kanapén és alig mozog. Ha meg futásról mozgásról van szó akkor meg teljesen toppon van és örökké szaladna a gazdi mellett. Agarakból is van több fajta nyugodtan ki tudod választani a számodra legszimpatikusabbat.
2018. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
61%
Én az agility versenyek fajtái közt néznék szét. Oda nem túl nagy de mozgékony kutyákat visznek. Pl border collie
2018. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
65%
A Border épp hogy a legnagyobb mozgás igényű kutya!
2018. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

27: nincs olyan hogy egyértelműen a legnagyobb mozgásigényű fajta. Egy malinois, amstaff, munkavonalú német juhász, grönlandi kutya, ausztrál pásztorkutya stb is álandóan pörög, sőt biztos hogy jobban mint a magyar borderek 80%-a, ugyanis itt nem munkára tenyésztik, hasznlják. Az aktivitásuk jóval lentebb van.


szetter, uszkár, border collie, schnauzerek, általában a terrierek, juhászkutyák

A vizsla jó választás lehet. Rengeteg fajtát találsz belőle, aktivitásban, jellemben általában(!!!!) megegyeznek (bár állítólag egy német vizslához vagy egy angol pointerhez képest egy magyar vizsla kevésbé aktív)

Ha tapasztaltabb vagy, akkor munkavonalas labrador, munkavonalas német juhász, dobermann, amerikai staffordshire terrier, staffordshire bull terrier, dalmata, afrikai oroszlánkutya.

2018. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
24%

"Azt hiszem, arról nem írtam, hogy mennyit mozgok, és mennyit tervezek a kutyával együtt is. :-) Nem az a típus vagyok, akinek a távirányító nyomkodása jelenti a szórakozást munkán kívül."

Valóban nem, ahogy azt se írtad, hogy mennyit és milyen formában dolgozol. De ha pl. reggel 7-kor elmész otthonról és 5-re érsz haza, akkor aztán kenheted a hajadra, hogy elmész még 2-3 órát futni a kutyával. Ez édeskevés egy panelkutyának. Az egészségügyi dolgokról meg már ne is beszéljünk... Le lehet engem is pontozni nyugodtan, de panelkutyának az nem megoldás, hogy reggel leviszik pisilni meg este egy nagyobb séta. Persze megszokja, de kertben azért sokkal egészségesebb, ahol akkor pisilhet, amikor úgy érzi... Nekünk két kutya van kertben, remekül elvannak, sok inger éri őket és nem csak feküdnek, aztán bámulnak ki a fejükből. Tudom, hogy a szobakutya tartóknak hihetetlen, de mozognak maguktól a kertben, meg úgy alapból nagyobb az életterük, hogy kint vannak, mint hogy egy 50km2-e lakásban.

2018. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, és a figyelmeztetéseket is, olyan kutyát választok, akinek jó lesz mellettem, és nem kell végigcipelnem egy kisebb-nagyobb túrán sem, és nem pattog az apró termete miatt... :-)
2018. nov. 27. 16:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!