Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Külboka törés (1,5 hét fekvőgi...

Külboka törés (1,5 hét fekvőgipsz,3 hét járógipsz) után mennyi ideig kell gyógytornára járni, és milyen hosszú idő után lehet újra normálisan sportolni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Milyen sport? Sakkozni kozben is lehet.
2016. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! ...


Nyilván olyanra gondoltam, amihez mindenképp kell használnom a lábamat, pl futás, biciklizés, aerobik, torna, röplabda, stb.

2016. aug. 26. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ az életkorodól, az edzettségedtől, a sérülés milyenségétől, stb. Hónapokban mérik a gyógyulást, a gyógytornát hetekben. Nem szabad siettetni, a csontok lassan gyógyulnak. Amikor gyógytornászhoz kerülsz, a gipsz levétele után, akkor többet fogsz tudni, mert a gyógytornász a legelső kezeléskor felméri az állapotodat, a gyógyulás mértékét. A gyógytornászoknak általában nagy tapasztalata van, és a tornásztatás közben lehet dumálni is, mig az orvosnál alig van idő beszélgetésre.
2016. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)
2016. aug. 26. 19:50
 5/5 anonim válasza:

Én csak annyit tudok segíteni, hogy elmondom, nekem hogy volt. Én két hónapig feküdtem gipszben, két csavarral, szintén a külbökám miatt. November közepén vették le a gipszet, január környékén már kezdtem futni (nagyon sántítva, de futni), áprilisban pedig már a csavarok nélkül fociztam. Nekem ez fél év volt, de a tiéd nem tűnik ennyire komolynak, egy-két hónap lehet talán. De a tuti az, ha a dokidat vagy a gyógytornászodat kérdezed :)

Gyógytorna pedig valószínűleg addig fog menni, amíg a bokád visszanyeri azt a mozgástartományt, ami a baleset előtt megvolt.

2016. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!