Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát lehet jól...

Milyen kutyát lehet jól tartani panelben, akivel el lehet járni sportolni, futni, túrázni is?

Figyelt kérdés
Nem akarok szobacirkálót, mozogni szeretnék a kutyával.
2018. nov. 27. 09:59
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
51%
Pedig az 50 km2-es lakás igen nagy :D
2018. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Nem szapulom a kis méretű kutyákat, csak nagyon sok a kicsi kutyák között a harcias, és a nagyon picikkel meg tényleg nem jó nagyobb távokra menni.
2018. nov. 27. 16:16
 33/45 anonim ***** válasza:
33%
hol szapulta a kistestű kutyákat?
2018. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%
Kb mindegyik kommentjében, ha tudnál olvasni akkor biztos észrevetted volna.
2018. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
17%

De segítek, ha egyedül nem megy:


- Nem akarok szobacirkálót, mozogni szeretnék a kutyával

- De egy ölebbel nem tudok mit kezdeni, akit nem tudok magammal vinni mozogni, mert hamarabb elfárad, mint én.

- olyan kutyát választok, akinek jó lesz mellettem, és nem kell végigcipelnem egy kisebb-nagyobb túrán sem, és nem pattog az apró termete miatt... :-)


Mintha egy kisebb kutya teljesen alkalmatlan lenne a mozgásra... húgomék a yorkiejukkal túráznak 20 kilométereket, egy barátnőm a havanese-ével fut 10 kmt, múltkor szintén ez a barátnőm egy futóveresenyen tacskóval futó versenyzőt látott. Nagyon nem kéne őket lenézni...

2018. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
31%
Attól még ezek a kutyák nem "normálisak". Megértem mi a baja a kérdezőnek
2018. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
48%
Mint ahogy a 155 cm alatti emberek sem normálisak. Érdekes ha ilyet mondok azon mindenki felháborodik :D
2018. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
91%

Nehogy összevesszetek! Szerintem simán lehet kistestű kutyával is futni, meg túrázni, de ha a kérdező nagyobbat akar, akkor válasszon nagyobbat. Egy előző hozzászólásomban javasoltam a felnőtt kutya örökbefogadását ideiglenes gazditól. Annyit még hozzátennék, ami most jutott eszembe, hogy a kutya vételbe/örökbefogadásba bele kell kalkulálni, hogy bármilyen termetű kutyáról van szó, kölyökkutyát nem szabad futtatni. Vagy legalábbis csak nagyon mértékkel, mert az ízületeinek nem tesz jót.

Szóval ha minél hamarabb elkezdenél a kutyáddal sportolni, akkor mindenképpen felnőtt kutyust, de legalább egy éveset javasolnék.

2018. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
63%
Kis termetűek között is van mozgékony. A jack russel terrier tuti nem fárad el előbb mint te 😁
2018. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
A jack russel nem tetszik, de ez más kérdés. :-)
2018. nov. 27. 21:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!