Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Epilepszia! 5 hetes...

S. O. S. Epilepszia! 5 hetes német juhász epilepsziás roham, mit tegyek? Az állatorvosunk már nem ül ilyenkor kocsiba. Már vége van, de még nincs jól.

Figyelt kérdés
Nyöszörög, nem találja a helyét, furcsán tartja a fejét, remeg. Mit csináljak vele? 2 napja volt féreghajtózva
2010. jún. 26. 21:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
a másik orvos ki van kapcsolva. Előfordulhat ilyenkor még egy roham?
2010. jún. 26. 21:26
 12/20 Akiteki ***** válasza:

Hát ezt meg honnan tudjuk?

Az sem biztos, hogy az előző az volt.

Sőt, szerintem biztosan nem. Az epilepszia nem 5 hetesen jön elő. Milyen volt a roham? Mit csinált közben és utána? Most mit csinál és hogy van?

2010. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
bepisilt, nyáladzott, rángatózott nagyon, most alszik, de közben néha nyöszörög, és picit hangosabban veszi a levegőt
2010. jún. 26. 21:51
 14/20 Akiteki ***** válasza:
Ha alszik, az jó. Ha felébredt, próbáld itatni. Ha másképp nem, fecskendővel nyomd a szája szélébe a vizet. Ne mást. Szopik még? Holnap reggel próbálj meg felhívni állatorvost, hogy mit csinálj. Ha rendbejött, anyukájának is kéne egy féreghajtás.
2010. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
99%, hogy féregtoxikózisa van, a féreghajtástól elpusztuló férgek idegmérget termelnek, és egy az egyben olyan tüneteket produkálnak tőlük a kiskutyák, mintha epilepsziásak lennének...nekem is volt ilyen kutyusom, úgy ment, mint aki részeg! Nem fog meghalni, de holnap vidd dokihoz, ha tudod!
2010. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Akiteki ***** válasza:

Én még nem láttam ilyet, de én is erre gyanakodtam.

Ezért mondtam, hogy anyukájának is kell adni.

A kicsinek pedig nem szabad most két hétig adni, mert rosszabb lesz.

2010. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
az nem baj, ha az anya kb 5 hete volt féreghajtva? alszik, de 1-2 rángás még most is látható a hátsó lábán.
2010. jún. 26. 22:08
 18/20 Akiteki ***** válasza:

Nem gond, de most neki is adjál. Ilyenkor 2 hetente szoktam.

Két hétnél sűrűbben viszont nem szabad. Főleg a picinek nem.

Orvos fog adni valamit a méreg ellen. Aztán két hét múlva már lehet megint tablettát adni neki.

2010. jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi volt az a kérdés amiről beszéltek? :) Belinkelnétek?
2010. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
melyik kérdésre gondolsz?
2010. jún. 26. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!