Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kutyátok és madaratok...

Akinek kutyátok és madaratok is van, és látják egymást, tehát nincsenek elzárva, milyen kutya és milyen madár? Melyikük volt előbb, mennyi idősek voltak, amikor összekerültek, és hogy ment az összeszoktatás?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez így jó példa-e, de nekem csirkéim vannak, meg kutyáim. A kutyák voltak előbb. Amikor megérkeztek a csirkék, letettük őket a kutyák mellé. Ha a kutya nagyon közel ment a pipihez, rászóltunk. Minden nap összeengedtük őket egy kis időre és így gyakoroltunk. A kutyák most már tudják, hogy nem bánthatják a csirkéket. Volt olyan, hogy elfelejtettük bezárni a csirkéket a helyükre, egész nap a kutyák között sétálgattak és semmi bajuk nem történt egész nap.
2018. dec. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutya- papagáj baromfi. A papagájokat nem bántotta a baromfihoz szokatni kellett őket.
2018. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is tyúkok vannak. Erős vadászösztönű kutyával valószínűleg más lenne a helyzet, de nálunk is az ment, mint amit az első válaszoló írt, csak nálunk a fiatalabb kutyánkkal még nem ilyen idilli a helyzet. Nem bántja őket, de felügyelet nélkül nem hagynám őket egyedül. Ő úgy került hozzánk, hogy már voltak tyúkok, az idősebb kutyánk kölyökkorában épp nem voltak, őt nagy korában kellett összeszoktatni, ami nehezebb volt, 1-2 tyúkot el is kapott addig, de nem lett bajuk (az öreg annyira puhán tud harapni, hogy még a tojást sem roppantja össze a pofájában).
2018. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt egy csivavám, de nagyon hangos volt, emiatt el kellet adnom, mert a szomszédok nem bírták... De ez most nem lényeg... Sose bántotta a hullámos papagájaim, pedig mindig voltak papagájaim...
2018. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, nagy vadász a kutyám, a tyúkokat megfojtja most is. Annyit sikerült elérni nála, hogy ha figyelmetlenségből előfordul hogy ki van engedve egy légtérbe mindegyikük (pl. udvar), akkor ne egyből kapja el, és ha még időben észreveszem hogy levadászni készül a tyúkot erélyesen ráparancsolva a helyére tudom küldeni. Ez van kint.

Bent papagájaim vannak, a biztonság kedvéért el is vannak barikádozva odahúzott székekkel amíg a kutyus benn van, de őket meg se próbálta bántani, tudja hogy nem szabad. Csak nézegetni szokta őket. Felügyelet nélkül azért soha nem szabad hagyni velük.

Tacskó keverék kutyám van.

2018. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jack russellem van, zebrapintyeim voltak(12 és 13 éves korukban haltak meg maguktól) a kutya jött melléjük, ha kalitkában voltak, semleges volt velük a kutya, viszont egyszer takarításkor az egyik elszabadult és a kutya szájából kellett kiszedni, de túlélte.

Nagyszüleimnek volt egy tyúkos-kacsás időszakuk, próbaként bementem a kutyával a baromfiudvarba és nagyon meglepődtem, hogy nem is akarta őket bántani.

2018. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két kanárihoz (másfél - két évesek) jött egy 10 hónapos yorkie fajtajellegű kutyus. Ahogy meglátta a kalitkát, ugatott, rászóltam. Aztán még egyszer ugyanez, és azóta nem ugat. Simán fel tudna ugrani hozzájuk, ha akarna (110 cm magas komódon áll a kalitka, és volt már itt "vendégkutya", amelyik egyből felugrott), de nem akar. Nézni sem szokta őket. Viszont amikor tisztítom a kalitka tálcáját, és a kanárik a padlón vannak, persze a rácsos résszel lefedve, akkor a kutyi mindig odajön szaglászni meg nézelődni. De soha egy hangot nem ad ki, és nem is vadul be, csak bámulja őket, tök aranyos. :)

Szerintem ha szabadon lennének, más lenne a helyzet, mert az utcán is rohan a földön csipegető madarak felé mindig.

2018. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!