Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság javíthatósága?...

Szobatisztaság javíthatósága? Képtelen vagyok megérteni a kutyámat.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapja örökbefogadtam egy csivavát, aki félig-meddig szobatiszta.

Pelenkára jár ki,legalábbis pisilni nagyjából mindig.

Na de a nagydolgot képtelen ott csinálni, hanem mellé kakil a padlóra egy fél méterrel a fürdőszobán belül.

Vagy ha nyitva van a konyha, akkor simán elsétál oda arra a szőnyegre.

Hiába volt kérve, szidva bármi, nem segített.


Hogy tudnám megtanítani, hogy a nagydolgot is a "helyére" végezze és ne a padlóra mellé?



2018. dec. 3. 10:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

A kutyád nem szobatiszta! A szobatisztaság azt jelenti, hogy a kutya nem ürít a lakásba!

Erre pedig te nevelted! Mégis mit gondolsz, van a kutya számára különbség a pelenka és a szőnyeg közt? Vagy tud célozni a pelenkára? Ezt te rontottad el és nem fogod tudni kijavítani! Te azt tanítottad meg neki, hogy a lakásba ürítsen textíliákra.


Egyébként sosem értettem az ilyen embereket, mint te. Miféle igénytelenség kell ahhoz, hogy a kutyádat arra neveld, hogy bentre piszkítson? Vagy hogy neked az a normális, ha ott bűzölóg a lakásban órákig a végtermék? Elég undorító lehetsz. Arról nem is beszélve, hogy ha lusta van napi négyszer sétáltatni a kutyát, akkor miért nem tartasz aranyhalat?

2018. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem szobatiszta.

Szőnyeg=pelenka, kutyaaggyal.

Arra kell megtanítani, hogy csak a sétákon ürítsen, ehhez mindenféle pelenkát, átmenetileg szőnyeget is, fel kell szedni, és eleinte gyakrabban kivinni sétálni, mintha kicsi kölyök lenne.

Bent szó nélkül feltakarítani, kint örülni, dicsérni.

2018. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Félig szobatiszta kutya nincs. Vagy az, vagy nem. A lakásba ürítő kutya nem az.
2018. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a türelmesen magyarázó válaszokat.

Megértettem, javítok az egészen.

Még egyszer köszönöm.

2018. dec. 4. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!