Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Szasza3007 kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy kutyára?

Figyelt kérdés
az van hogy anyáék nem engedik meg hogy nekem egy kutyusom legyen és ennek Szerintem az lehet az oka Ugyanis nekünk már volt két darab kutyánk amiből Sajnos az én kutyám tüdőgyulladásban meghalt Hát én baromira szomorú voltam de ott volt még a Bella és egy rottweiler nagy kutya volt Hát kb 9 10 éves voltam amikor megkaptuk és ezért nem nagyon tudtam én nyilván még akkor nevelni és én nagyon féltem tőle e miatt nem vittem el sétálni két részt el is húzott a porázzal és most azt mondta anya hogy azért nem lett kutya mert nem vagyok elég felelősségteljes legalábbis én azt tudom belőle kivenni belőle bár ezt nem mondta annyit mondott hogy azért nem engedi mert hogy ők apával megbeszélték hogy több kutya nem lesz
2018. dec. 5. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

sehogy. Szépen elfogadod és ha majd lesz saját kereseted, majd te fogod finaszírozni, tartani és felelősséget vállalni érte.


Anyudnak meg igaza van, azzal kiegészíteném hogy a szüleid is felelőtlenek sőt még jobban mint te. Ugyanis az egyértelmű ha családba veszünk kutyát, az a szülőé, a szülő tartja el, a szülő vállal érte felelősséget, a szülő neveli, tartja stb. A gyerek max besegít


Te meg majd ha megunod, vagy nyűgös leszel épp elvinni, akkor majd a szüleidnek kell, ők viszont ezt nem vállalják.

2018. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.

A kutya költsége alsó hangon 15 ezer Ft. Már ha nem történik semmi extra. Pl. múlt hónapban potom 30 ezret hagytunk az állatorvosnál egy fülgyulladás miatt. És nem panaszkodhatok, mert az én kutyám egészséges, nem allergiás semmire, tényleg nagyon ritka, hogy gond legyen vele. Az állatorvosi vizit nem olcsó, kutyáknak nem jár TB kártya.

Ha a szüleid nem tudják, vagy nem akarják vállalni egy kutyával járó költséget és felelősséget, akkor nincs fogadd el.

Nem véletlenül van sok korodbelitől olyan kérdés, ami arról szól, hogy a kutya beteg, a szülők most épp nem tudják elvinni orvoshoz, mit lehet házilag tenni. Semmit.

A kutya nagy felelősség! Te kiskorúként nem vállalhatod a felelősséget a kutyáért. Ha a szüleid nem vállalják, akkor ne kényszerítsd bele őket, mert azt a kutya járná meg.

2018. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy győztem meg a szüleim hogy elmentem melozni megkerestem az árát és még tettem is félre aztán mikor így se engedték elmagyaráztam hogy nem neki veszek kutyát meg 20évesen csak eltudom dönteni. Felhoztam példának az iskoláim, a nyári meloim, a jogsim, stb. Meg is lett a kutya, az első 1 évbe felajánlották hogy fizetik mindenét amit akarok csak a suli mellett ne melozak. Meg lett az utolsó vizsgám és azóta én tartom el teljes mértékben anyagilag és én is foglalkozom vele bár ők is imádják és foglalkoznak vele.
2018. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az tudom mondani, amit utolsó.

Bizonyíts. Dolgozz, tanulj, vállalja felelősséget.

Én saját magam szedtem össze a kutyám árát, úgy hogy mellette felvételiztem (így kellettek a jó jegyek), érettségiztem, nyelvvizsgáztam és éltem szociális életet is.

Ha bebizonyítod, hogy szeretnéd és belefér a mindennapjaiba engedni fogják.

Alakíts ki rendet, amit mostantól életed végéig csinálsz. Korábban keksz fel, hogy tudj foglalkozni a kutyával, sétálni délután 1,5-2 órat, etete-itatás helyett elmosogatsz/feltörölsz és kiviszed a szemetet. Hiszen a kutyával is ezt csinálnád. Így szoknod kell úgyis.

2018. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalva: 3 kutyátok volt, féltél tőlük, nem tudtad nevelni őket. Hát nem tudom, ezek után én sem vennék neked egy 4. kutyát...
2018. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!