Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fojtó nyakörv?

Kutya fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés
3 éves 30kg lány német juhászkutya keverékemet mindenre meg tudtam tanítani. Ül, fekszik, marad, lábtörlés, gyönyörűen apportozik, behívható, stb. Kivéve a séta annyira izgalomba jön, hogy a hagyományos módszerekkel elbuktam. Túl vagyunk már a forgolódáson(mikor kifeszíti a póráz más irányba elindulás, majd vezényszóra újra irányba állás), húzásgátló hámon, egész egyszerűen 3-4lépés és kifeszíti a pórázt. Ezzel nem lenne akkora bajom de 30kg izom, és tőből tépi ki a karom, a vállam megfájdul. Drasztikus, elítélendő lenne egy fojtónyakörv(lánc) használata?
2018. dec. 12. 11:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Vannak olyan helyzetek amikor szükséges,ha nem kínzás hanem nevelési célból van használva szerintem semmi gond vele,pedig nagy állatbarát vagyok én is.
2018. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

A fojtóval sem biztos, hogy nem fog húzni. De ha már fojtó, ne láncot használj szerintem, hanem bőrt vagy textilt, a lánc veszélyesebb.

Haltit is próbáltátok? Kutyasuli/kutyakiképző, problémás esetekre szakosodott?

2018. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
A leírásoból látszik, hogy tudsz bánni vele, a fojtónyakörv pedig pont arra való, hogy a kutya ne húzzon, megértse, ha bevágsz ahelyett, hogy még erősebben húz, korrigálásra ez a legalkalmasabb. Igen, a neve sokakban ellenérzést vált ki, de olyan ez, mint egy kés: minden attól függ, kinek a kezében van.
2018. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Mivel a felsoroltak közül egyikkel sem tudtál eredményt elérni, a fojtó sem lesz nálad nyerő. valószínűleg rosszul csinálod, azért nem működik egy megoldás sem.
2018. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekem minden esetben állatkínzás.Akinek az állata családtag, szereti, az nem alkalmaz ilyen eszközt vele szemben.Az olyan kutyát tartson, amivel elboldogul fizikailag.

Nem tudom mi a szép és jó az olyan kutyatartásban, ami a vezényszavakra, a katonás szófogadásra épül?

Amikor a kutyának saját akarata sincs, minden mozdulatát az ember határozhatja meg.Az ilyen kutya nem társ, hanem rabszolga.

Az én kutyáim semmi vezényszóra nem lettek beidomítva.Viszont sok mindent megértenek.Normális emberi nyelven, szavakat, rövid mondatokat.És mindezt megteszik, mert szeretettel nevelem őket, emiatt fogadnak szót.

Szelíd módszerekkel sokkal könnyebb célt érni, mint erőszakkal.

2018. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Most egy félfojtó textil nyakörvet rendeltem, utána jön a halti(köszönöm a tippet, nem ismertem). Utána séta előtt kap 1 lónyugtatót. ;-)


Ezt leszámítva problémamentes a kutya, szemcseppel be tudom csepegtetni, már-már hihetetlen számomra. :)

2018. dec. 12. 11:51
 7/24 A kérdező kommentje:
Utolsó értem amit mondani akarsz, és részben igazat adok. Amit nem szabad elfelejteni, Ő egy falkaállat, és nem lehet Ő az alfa, mert úgy nem tud boldog lenni. Fifit egy harapással fogja kettéroppantani séta közben, szántóföldön nem tudom levenni róla a pórázt, hogy kedvére szaglásszon, futkározzon. Szerintem tipikus munkakutya, fontos a fegyelem, ennek ellenére tiszteletben tartom a nézetedet.
2018. dec. 12. 11:59
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
#5 nem minden fajta kutyát lehet szép szóval és simogatassal engedelmességre tanítani. Ne általánosíts ennyire...
2018. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Röviden, a tanítás megy, a nevelés nem.

Abszolút egyet értek a 4-essel, erre a problémára, ilyen módon, nem megoldás a fojtó.

Úgy képzeled, hogy majd azért mert fojtó, és emiatt kényelmetlen neki,majd nem fog húzni...

hát akkor nem vagy tisztában vele, hogyan kell használni, vagy milyen hatással van a kutyára.


Sokan vannak így ezzel, gondolom az elnevezés miatt. Pont ezért látok sokszor olyat, hogy a kutya már hörög a fuldoklástól. Persze ugyanúgy húz, mert helytelenül van haszálva. Véresre dörzsölt nyakú kutyát is hoztak már hozzám, szóval ne gondold, hogy ez majd lelassítja.

Könnyebb vele célt érni, mint egy nyakörves pórázzal. De nem tud kutyát nevelni. Azt neked kell megtanulni.

Jó lenne egy másik oktató. Olyan, ki mondjuk kiröhögi a forgolódós módszert. Az már egy jó előjel.

2018. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
A fojtó nem ördögtől való. Nagyon jól lehet használni, de a leírtak alapján te nem csinálod jól. Ha akkor fordulsz, amikor már húz, régen késő. A fekete-fehér elvárás azt jelentik, hogy már azt sem hagyod, hogy eléd menjen. Nemhogy megfeszítse a pórázt. Ha a fojtóval is engeded ezt, semmi haszna nem lesz. Mellesleg haltiban is gyönyörűen megtanul húzni a kutya.
2018. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!