Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fojtó nyakörv?

Kutya fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés
3 éves 30kg lány német juhászkutya keverékemet mindenre meg tudtam tanítani. Ül, fekszik, marad, lábtörlés, gyönyörűen apportozik, behívható, stb. Kivéve a séta annyira izgalomba jön, hogy a hagyományos módszerekkel elbuktam. Túl vagyunk már a forgolódáson(mikor kifeszíti a póráz más irányba elindulás, majd vezényszóra újra irányba állás), húzásgátló hámon, egész egyszerűen 3-4lépés és kifeszíti a pórázt. Ezzel nem lenne akkora bajom de 30kg izom, és tőből tépi ki a karom, a vállam megfájdul. Drasztikus, elítélendő lenne egy fojtónyakörv(lánc) használata?
2018. dec. 12. 11:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%
nem kínzás, csak ha rángatod
2018. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
87%

Maga a fojtó és a láncfojtó nem állatkínzás, ha tudják használni.

Munkakutyám van, csak egy ilyen láncnyakörv lehet rajtuk versenyeken, vizsgán amikor dolgoznak.

Nem fojtón, hanem fixre csatolva, de sok munkakutyás fojtóra veszi gyakorlásnák, mert a kutya könnyebben korrigálható.

Nem kell belerántani egy bazinagyot.

A helyesel használattal aranyat érhet.

Ezek a tipik kanapéállatvédők nyilván nem láttak még egy fullra beindult munkavonalas kutyát. Annál aztán fordulgathatsz össze-vissza, mint egy idióta.

Amúgy meg elmondom, hogy a halti sokkal kellemetlenebb a kutyának, mint a fojtó, éppen ezért eredményesebb is, de láttam már haltiban vergődő kutyát, akit annál fogva ráncigált a gazdája, csoda, hogy nem törte hátra a nyakát.

De véleményem szerint is kellene egy jó kutyaiskola, akár munkavonalas is, lehet még beleszeretnétek az obediencébe, te is és a kutyád is :) !

2018. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, jelenleg ott tartunk, hogy megrendeltem a félfojtót feleslegesen. Hazaértünk kivittem, a harmadik oldalbabökés után, illetve leteremtést követően már csak apróbb korrigálásra, és a "mitcsiii" elnyújtott varázsszóra volt szükség, úgy jött mellettem mint egy katonatiszt. Úgy csináltam, ahogy mondtad, oldalbaböktem (nagyon meglepődött és visszaparancsoltam mellém)Elkezdett rám figyelni lassítottam, gyorsítottam, futottam, LAZA pórázzal. Arra nagyon figyeltem, hogy ne menjen elém, kizárólag mellettem. Szerintem sajnáltam, kíméltem a kis lelkivilágát, és ezért nem is vett komolyan mint az előttem szóló mondta. De az oldalbabökés(kizökkentés) hozta meg a valódi sikert. NAGYON KÖSZÖNÖM NEKTEK!
2018. dec. 12. 17:13
 24/24 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy ilyen rövid idő alatt ilyen jelentős sikert értél el, és hogy az élet kétség kívül bizonyította a válaszaim hasznosságát. :)

Egyben a lepontozók hozzá nem értését is! :D

2018. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!