Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fojtó nyakörv?

Kutya fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés
3 éves 30kg lány német juhászkutya keverékemet mindenre meg tudtam tanítani. Ül, fekszik, marad, lábtörlés, gyönyörűen apportozik, behívható, stb. Kivéve a séta annyira izgalomba jön, hogy a hagyományos módszerekkel elbuktam. Túl vagyunk már a forgolódáson(mikor kifeszíti a póráz más irányba elindulás, majd vezényszóra újra irányba állás), húzásgátló hámon, egész egyszerűen 3-4lépés és kifeszíti a pórázt. Ezzel nem lenne akkora bajom de 30kg izom, és tőből tépi ki a karom, a vállam megfájdul. Drasztikus, elítélendő lenne egy fojtónyakörv(lánc) használata?
2018. dec. 12. 11:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy nem jól használom. Úgy gondolom rövid pórázon elindulunk a póráz kifeszülésének pillanatában felfelé meghúzom jelzésértékűen. Ez helytelen?(elképzelhető, folyamatosan tanulok én is)
2018. dec. 12. 12:54
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Vedd észre a végeredmény, és higgy a szemednek.

Persze, hogy helytelen, ha nem használ. (gondolom a mostanit is használtad így)


Próbáld meg a mostanival, hogy nem jelzésértékűen húzod kicsit felfelé, hanem megrántod oldalra annyira, hogy kibillenjen az egyensúlyából.

Tudom, alacsonyan van a súlypontja, meg 4 lába van, nem egyszerű, de hidd el nem lehetetlen.

Nem kell elóvatoskodni.

Onnan tudod hogy sikerült, hogy 2 perc kell neki ahhoz, hogy feldolgozza az élményt.

És tartsd fent a feszültséget! Hosszú másodpercekig!

Ne mozdulj egy tapodtat se, nem menj előre! Őt küld vissza magad mögé! Ha nem megy magától, tereld hátrébb térddel.


Ha újra elindulsz, laza pórázzal, és elkezd megelőzni, fokozd a fegyelmezést.

Parancsold vissza! Fektesd le! Fektesd az oldalára. Dobd rá a pórázt, ne legyen köztetek kapcsolat. Ha úgy látod a viselkedésén, (nem feszült, nem aggodalmas...) akkor megengedheted neki, hogy felkelje, és ismét elindulhattok, laza pórázzal.


Ha ezek után kedve lesz megelőzni, felejtsd el a pórázt.

Ott, ahol a lovakat sarkantyúzzák, ahol neked is érzékeny az oldalad, és összerándulsz, ha megböknek, szúrj be a horpaszába kézéllel, keményen.

Nem a fájdalom okozás a cél, nyilván, hanem a meglepetés, és hogy elkezdjen végre qrvára komolyan venni.

Mint ahogy a pórázos rántásnak se az egyensúlyból való kibillentés a célja, hanem az ez által okozott meglepetés, és hogy ne játéknak tekintsen, hanem annak a személynek, aki meghatározza a tempót.


2 dolgot tehetsz.

Vagy jóval hamarabb reagálsz, vagy jóval intenzívebben fegyelmezel a mostaninál.


A gyakorlat azt mutatja, hogy a 2 együtt kombinálva a hatékony, mert a gazdák nem tudnak eléggé hamar reagálni, és az elején fölöslegesnek gondolják.

Úgyhogy nincs más választás, mint jóval keményebben kifejezni az akaratodat.

El kell érni, hogy komolyan vegyen. Ezt nem lehet megkerülni. És nem lehet semmi más módon elérni.

2018. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez hasznosnak tűnik, megpróbálom alkalmazni a gyakorlatban, és beszámolok az esetleges eredményekről.
2018. dec. 12. 13:25
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

De vissza kell hogy kanyarodjak a válaszaim elejére, akkor is jó lenne egy oktató.

Mert ha más téren megérteted magad a kutyával, akkor lehet más is a háttérben.

Azt mondod, izgalomba jön, és ez minden baj forrása.


És mitől jön izgalomba?!

2018. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Mitől? Mindentől. Najó nem. Megfigyeltem, játszunk dobálom a hülye labdáját, és visszahozza. Ül, fekszik-et teljesíti, ám, miután a labdát átadta a kezembe már nem. Vadul szugerálja a szemeivel a labdát, mint Hókuszpók a törpöket, és képtelen másra koncentrálni. Ezt legyőztük már ül fekszik mikor a labda, vagy más játék a kezemben van, igazából sokat kellett gyakorolni.


Na a séta ennek a labdás izgalomnak úgy a 100x. Kaput kinyitom persze megáll, leül, kilépek és várja a "jöhet" parancsot. Onnantól kilép ,és mint egy kis güzü megy, és úgy érzem magam mintha egy leszokóban lévő narkóst próbálnék visszahúzni a tűtől. Ugyanakkor odahívom leültetem, ha kocsi jön, és csak utána mehet tovább. Illetve kis kutya egyik nap neki akart rontani, de le tudtam tiltani, hogy ne egye meg.(nem keresi a bajt, de minden kutyának nekimegy aki meg akarja támadni)

2018. dec. 12. 13:50
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

Erre a célra és nálatok a Halti lenne a legcélszerűbb választás. Ez lényegében egy szájhám, amit felteszel a kutyus pofijára, - szabadon tud benne lélegezni, nem összekeverendő a szájkosárral - egy olyan póráz kell aminek mindkét végén karabiner van. Az egyik megy a nyakörvre, a másik a Halti pofa alatti karikájába. Ha a kutya elkezd húzni, magad felé húzod a Haltis póráz véget, így a kutya kénytelen rád nézni, így hatásosabb a korrekció. Ezzel is eltart egy darabig, de nagyon szép húzás nélküli sétát lehet vele elérni.

Nem itt a legolcsóbb, de jól látszik hogy néz ki:

[link]

2018. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ha nem boldogulok vele, úgy is egy jobban hozzáértő oktató lesz a vége, csak igazából mindent én tanítottam neki(fél éve van nálunk)a 0-ról. Nekem fontos lenne, hogy tőlem tanulja meg, lehet hülyeség, illetve az én kudarcom.
2018. dec. 12. 14:54
 18/24 anonim ***** válasza:
31%

#12-es tökéletesen leírta, mit kell tenned, ehhez tenném hozzá, hogy séta közben több futás kell neki, (fillérekért lehet venni olyan cuccot, ami messzebbre lövi pl a labdát neki), mindössze annyi a baja szegény állatnak, hogy nem tudja hol levezetni az energiáit, ezért reagál ennyire intenzíven a környezetére.

Következő alkalommal a #12-es tanácsai alapján próbáld te sétáltatni a kutyát, ne ő sétáltason téged, mint eddig ;)

2018. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
94%

Lehet benne valami munkavonalú vér. Azok közt van sok ilyen hiperaktív, amit meló közben szeretnek az "alkalmazóik", csak családi kedvencként terhes tud lenni egy olyan kutya, aki szinte sose tud lazítani.


Erre is meg vannak a tréningek, hogyan ehet lenyugtatni, meg kezelni ezt, de ez bonyolult. Bele se kezdek leírni.

Van ilyen, hogy egy kutya nehéz eset.


Minden esetre amiket leírtam, hogy határozottabban fegyelmezd azt mindenképpen próbáld ki, ezen kívül ami még egyszerű és segíthet, hogy te magadra figyelj.

Sokszor az ember a saját feszültségeivel sincs tisztába, mert senki nem önmagára figyel, és te is lehetsz ideges, türelmetlen, frusztrált, mert állandóan húz, csalódott, mérges, stb.

Ezt azelőtt ráragasztod a kutyára, hogy te magad tisztába lennél a saját érzelmeiddel.

Úgyhogy figyelj magadra, ne zökkenj ki a higgadtságból, hogy azt ragaszd rá a kutyára.


Illetve még valami.

Ez szintén a tanítás és a nevelés közti különbség.


" Kaput kinyitom persze megáll, leül, kilépek és várja a "jöhet" parancsot. Onnantól kilép ,és mint egy kis güzü megy"


Ezek a gyakorlatok nem azért hasznosak, hogy ha végrehajtod őket, akkor az segíteni fog bármiben is.


Azért hasznosak, mert rávilágítanak egy olyan domináns lelkiállapotra, ami arról szól, hogy minden helyzetet uralni tudj.

És ez pszichológia, nem a testet kell kontrollálni, hanem az elmét!

Biztos láttál már olyat, hogy egy kiskutya volt a falkavezér, a naggyal szemben. Ez ugyanez.


Folytasd ennek a logikáját.

A fent említett gyakorlatnak nem a test megállítása a lényege, nem az, hogy megálljon, leüljön, és várjon egy parancsot. Ez, csak a test kontrollja. Egyszerűbb, csak semmit nem ér. Ezt tapasztalod is.


A tréning célja az elmeállapot kontrollja, mert a kutya leülhet ugyan, de attól még lehet izgatott, követelőző, türelmetlen!

Na ez az, amin változtatni kell! Tehát a "jöhet" parancsnak akkor kéne elhangzania, mikor legalább kicsit lenyugodott.

Ideális esetben, teljesen. Mikor azt látod, hogy nem kirobbanni fog, sőt, alapvetően akkor, mikor úgymond "feladta" a dolgot, pl nyitott ajtó, és elengedett póráz mellett, kb elalszik a küszöbre tett állal, úgy, hogy te kint vagy.


Na ez a pszichés kontroll, és ez az egész lényege, hogy ne egy megoldandó feladatnak tekintse az elindulást, hogy bizonyos testhelyzeteket fel kell venni (állás ülés) hogy elindulhasson, hanem egy lelkiállapotot kell elérnie (nyugalmat) hogy elindulhasson!


Az az igazság, hogy megmutatni jóval egyszerűbb, mert a kutya reakcióival kell együtt dolgozni, de azért remélem némileg átment az amit ki akartam hozni ebből.

Nem olyan rettentő súlyos a helyzet szerintem, úgyhogy ha ezeket gyakorlod, szerintem biztos lesz javulás.

2018. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Az én orosz feketém istenért se sétált volna rendesen.


Fojtóval 3 alatt javult, 1,5 hónap alatt pedig teljesen beállt rendes, normális sétára, úgy ahogy kell fegyelmezetten.

Azután még 3 hónapig használtam a biztonság kedvéért, utána visszaváltottam rendes ellenálló textil nyakörve. Nekem 1000%osan bejött

Kiképző és tapasztalatok nélkül csináltam

2018. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!