Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz gazda lennék?

Tényleg rossz gazda lennék?

Figyelt kérdés

Olvastam itt sok olyan kérdés, hogy kinek mit tud a kutyája, és elég sok trükköt felsoroltak, olyan is volt köztük, amit egyáltalán nem is ismertem.

Az én kutyám tegnap lett 7 hónapos. 4 hónapja van velünk. Ő meg csak annyit tud, hogy ül, fekszik, áll, marad, gyere (90%-ra),hogy nem ehet fel semmit (70%), láb mellett séta.

Ez így olyan kevésnek tűnik.

Tényleg rossz gazda vagyok? Elhanyagoltam őt?


(Közepes testű, keverék kutya)


2018. dec. 15. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Mitől lennél rossz gazda? Egyáltalán nem vagy. Sőt, akkor se lennél ha mondjuk a behíváson és alapparancsokon kívül n em tudna semmit (az hogy nem ehet fel semmit egy nagyon nehéz tanítani való egyébként, az szép ha már ilyen szinten állsz vele). A lényeg az, hogy kielégítsd a mozgásigényét, a szellemi fárasztását (amit a tanításával meg is teszel), normális étrenden tartsd, sétáltasd és persze szeresd. :)
2018. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Ezt felejtsd el, egyáltalán nem vagy rossz gazda. Az én kutyám az ül-fekszik kombón kívül nem tud más trükköt. Viszont minőségi táppal etetem, majdnem minden nap lemozgatom (azért csak majdnem, mert amúgy kertes házban lakunk), és rengeteg szeretettel halmozom el. Ha beteg (szerencsére még soha nem volt komolyabb baja), akkor állatorvoshoz viszem. Szerintem egy kutyának ennél többre nincs szüksége. Jó, nyilván imádnak tanulni és a gazdi kedvében járni, mondjuk egy border collienak kifejezetten kellenek a kihívások, de szerintem a különböző trükkök nélkül is lehet egy kutyus boldog és kiegyensúlyozott. Rossz gazda akkor lennél, ha egy lánchoz kötve tartanád a kutyát és megvernéd, mert mondjuk ugat, meg hetente háromszor odavágnál hozzá egy tál krumplifőzeléket. Szóval nyugi. :)
2018. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rosz gazdi, mert nem tud a kutyád 50 trükköt. A jó gazda nálam ott kezdődik, hogy normálisabb táppal eteti a kutyáját és minimum heti 5x elviszi sétálni egy-két órára.

OFF:A kajamegtagadás pedig eléggé kutyafüggő dolog. A saját kutyáim tudnak egy rakat trükköt, konkrétan első szóra felveszik, amit leejtettem(pl ha viszem le a szennyest és leesik egy zokni, hozzák utánnam), de ha épp nem kapcsolok időben minden sz;rt felzabálnak a földről séta közben. Viszont soha soha nem volt velük olyan gonodom, hogy ne ették volna meg a kaját, amit eléjük rakok. Most van nálam egy ideiglenes és ő iszonyú finnyás, nem mindegy, hogy milyen tápot adok neki és úgy kell unszolni, hogy megegye. Na, neki majdnem tökéletes a kajamegtagadása, pedig nem sokat foglalkoztam ezzel az üggyel...

2018. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!