Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a házban biztonságban van a kutyájuk?

Figyelt kérdés

Már évek óta megy ez a mánia, hogy kutyát csak bent lehet tartani különben mocskos állatkínzó az ember, de miből gondoljátok, hogy a kutya a házban biztonságban van, amíg ti nem vagytok otthon?

Mi van ha tűz üt ki? Természeti katasztrófa (árvíz, stb), szénmonoxid mérgezés? Most is láttam egy kérdést, ahol a kérdezővel közölték, hogy remélik megmérgezi valaki a kutyáját, csak mert ő kint akarja tartani... De szerintetek ha bent van a kutya, akkor a betörő nem tudja ugyanúgy elintézni? Hiszen legtöbb esetben a betörőnek az a célja, hogy a házba jusson. Hozzánk kétszer törtek be, bedobták téglával az ablakot, késsel felvágták a szúnyoghálót, nyitvahagyták a kertkaput... Na most ha a kutya ott van, akkor nagy valószínűséggel a kés és a tégla rajta landol volt, vagy elszökött volna/elütötték volna/megharapott volna valakit a nyitott kertkapun amíg nem érünk haza...

Én csak akkor érzem a kutyám biztonságan ha a kerítéstől távol eső kennelben van amíg nem vagyok otthon. Amikor otthon vagyok akkor aztán bent van a házban vagy a kertben.. De ti tényleg nem féltek, hogy mi történhet a kutyával amíg nem vagytok ott?


2018. dec. 19. 15:44
1 2
 1/13 bamboochatheone ***** válasza:
62%

Állatkínzó!!!!!

Ja nem. Örülök hogy vannak még normális emberek. :)

2018. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%

Én még nemigen hallottam ilyesmit. Hülyeség is, az apró zsebkutyákat kivéve (amelyek nem kutyák) a kutya jól elvan a kertben.


Nekem inkább azt mondogatja folyton a sok okostojás, hogy lakásban tartani a kutyát, az az "állatkínzás". Hát az ilyen tartsa a gyerekét is kennelben.

2018. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Én bárhol aggódom a kutyámért, mert nagyon szeretem. :)

Akárhol érheti valami: kennelből kiszabadulhat, ha nagyon akar, kerítést bont, mi van ha közben beakad (ha kívül van egy érdekesebb állat, pl. sün, béka, vagy egy őt bosszantó macska); az udvarra bedobhatnak bármit; a házban meg amit leírtál...


Egyébként a kérdésedről a szomorú sorsra jutott papagáj jutott az eszembe, aki bennégett a napokban zárlat miatt kigyulladt házban... Na mondjuk az ilyet se értem, nekem az lenne az első, hogy az élőlényeket mentem; a családnak van lába, ők kijutnak, a papagájokat kalitkástul felkapom, a kutyára megy a póráz (az is központi helyen van) és kimenekülünk. Nem tudom mibe tellett volna lekapni a kalitkát a konyhában, vagy legalább az ajtaját kinyitni, hogy egy kis esélye legyen... Ez így kínhalál lehetett neki...

2018. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Igazából nem azért mondják hogy állatkínzó az ember mert kinn tartja a kutyáját hanem azért mert kinn tartja a kutyát de nem teremti meg a megfelelő körülményeket. Kiraknak egy rövidszőrű vizslát, agarat, amstaffot vagy bármit ami télen nem tud olyan vastag bundát növeszteni és kapnak egy sima fa házat ami egyáltalán nem meleg és fáznak. Be kell szalmázni hő függöny stb.


Jó példa erre hogy kedves unokatesómék a pici tacsit télen is kinn tartják és szegénynek van egy pici háza amibe bedobtak egy szőnyeget ami folyamatosan csurom víz és szegény kutya majd szét fagy. Szegényt nagyon sajnálom.

15 éves vagyok tehát nem tudok tenni semmit pedig akartam. Már ötletet is mondtam nekik mivel lenne neki jobb, felajánlottam hogy keresek neki gazdit de nem.


Na az ilyeneket az állatkínzók akik nem adják meg a kutyának a megfelelő körülményeket.

Lehet kinn tartani bármilyen kutyát de akkor olyan háza legyen ahova eltud bújni ha fázik és fűtve van neki.

2018. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Én próbáltam szoba kennelhez szoktatni a kutyám, de úgy is sírt benne ha otthon voltam. Ha pedig nyitva van, akkor is nyugodtan elvan, ha elmegyek otthonról. Persze odafigyelek, ne legyen semmi a földön amit felehet, és gyakran felmosok.


De igazából mindenhol beüthet valami, akár kertben, akár lakásban van. Még a kennelbe is bedobhatnak valamit, feltörhetik, bármi ha ilyen aggodalmasan nézzük (arra nem hat tűz és természeti katasztrófa?).


Én nagyobb biztonságban érzem a lakásban a kutyám. Nemrég költöztem egy második emeleti lakásba, még magamat is nagyobb biztonságban érzem itt mint egy kertes házban.

2018. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon sok kinti kutya nem kapja meg a megfelelő ellátást, illetve láncon is vannak tartva, hidegben, van, akit ott felejtenek költözéskor, számtalan ilyet láttam mostanában kutyás csoportokban közösségi oldalon, és ezeket nehéz megfogni, sok van, a menhelyek és fajtamentők nem győzik, nincs elegendő felelős gazdijelölt.

Mellesleg van kutya, aki tényleg jobban szeret bent lenni, vagy jobban kötődik a családhoz, emberhez, ezért nem jó neki kinti kutyaként még nagy bundával sem. A rövid szőrűekre is mondják, hogy télen kint fáznak, nekik bent a helyük (vizsla pl.).

Svédországban meg sok az erdős rész, és a vadon élő állat, ott azért kell bent lennie a kutyának, nehogy összeakasszák a bajszukat a vadon élő állatokkal.

2018. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Sarkítasz.

Senki nem mondja, hogy egy vastag bundájú kutyát csak bent lehet tartani. Viszont egy apró termetű, vagy rövid szőrű kutyát tényleg kínzás ilyen időben kint tartani, mert amelyiknek nincs megfelelő bundája, az a kutya rettenetesen fázik most kint.

Légyszi linkeld ide a kérdést, ahol a kérdezővel közölték, hogy remélhetőleg megmérgezik a kutyáját...

Sokan vesznek házőrzési célból kutyát. Tény, hogy mostanában azzal szokták kezdeni a bűnözők, hogy ha a kiválasztott háznál kutya van, azt vagy megmérgezik, vagy más módon teszik el láb alól, mert betörés közben nem akarnak még a kutyával is vacakolni. Szóval csak házőrzési célból tök felesleges kutyát tartani.

Nekem kinti kutyáim vannak, "télálló" bundával. Mellesleg kiváló jelzőkutyák. Mivel féltem őket, körbe lett kamerázva a porta. Napközben is rá tudok nézni az otthoni helyzetre, bárhol vagyok.

Nálunk nincs kennel, a kutyák szabadon vannak napközben, de mióta kitábláztuk, hogy kamera van, azóta egyszer sem volt bedobva szöges szalonna. Előtte sajnos előfordult.

Házőrző kutya helyett ezért ajánlunk sokan kamerát.

2018. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#3 ez borzalmas, én sem értem az ilyen felfogású embereket.

Nekem is hasonló sztorim van, egy volt osztálytársamék nyaralni indultak, és már előző este bepakolták a csomagokat a kocsiba, a kisállatokat is (úgy emlékszem, tengeri malacok voltak). De csak másnap reggel indultak volna. Éjjel viszont kiégett a kocsi teljesen. A család meg csak nevetett rajta egy jót másnap. Volt pénz, nem téma, "már úgyis régi kocsi volt"...


Ezt elkerülendő, nálam füstjelző van a lakásban, és közvetlen a tűzoltóságra van bekötve, tehát ha beindul, egyből bejelez nekik.

Nem szoktam túlságosan aggódni a kutyám miatt, az úgysem segítene rajta egy ilyen helyzetben. Nyilván próbálom minél kevesebbet magára hagyni. Betöréstől nem igazán félek, nem tartok itthon nagy értéket, ami pótolhatatlan lenne, és a kutyám sem az a házőrző típus, akit "ki kellene iktatni" ahhoz, hogy be lehessen jutni. Ő még ajtót is nyit az illetőnek, ha úgy tartja kedve. :)

2018. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Azért vannak bent a kutyáim a házban, mert ha otthon vagyok is bent vannak és velünk is alszanak(ezt gondolom nem kell kifejteni, hogy miért jó). Nyáron, ha nincs senki otthon, az udvaron vannak, de télen a házban maradnak, mert szerintem megfáznának ha kicsapnám őket a mínuszba 8-10 órára. (a nagyszüleim félidőben kiengedig őket pisilni)


Régen az egyik kutyám kinti volt, éjszaka is kint aludt és random az este folyamán elkezdte ugatni a semmit/gondolom valami állatkát. Bár senkitől nem kaptunk rá panaszt, néhány embernek ez már egy jó érv a mérgezésre szerintem...

2018. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem merném bent tartani. Kinti kutya de a hátsó udvarban van mivel ikerházba lakunk és közös az első udvar a szomszéddal (elég zűrös alak). Ha itthon vagyunk bejöhet de az a helyzet hogy max fél óra és kikéretőzik a saját helyére. Több üvegajtónk van, a tvnél sok műszaki kütyű amiknek a vezetékét elérheti, ha feláll két lábra akkora mint én, tehát ha felall az ablakba mer ugatni akar vagy kiakar nézni kieshet és nem a földszinten lakunk. Ha csak a tisztító szereket nézzem... És az én kutyám olyan hogy tuti azt akarja megnézni amit nem szabad. A garázsba is tudja hogy semmihez nem nyúlhat és meddig mehetbe, hát nem kinézte magának a fagyalós kannát mikor vittembe, ritig az kellett neki, na most ha nem vagyok ott valószínű alaposan meg is vizsgálja hiszen nincs aki rászóljon.

Nem én nem vállalombe ezt egy ekkora kutyaval aki ha akar mindent elér amit én. Kint van neki két ól egy nyári sima faból készült meg egy téli dupla falu szigetelt. Ilyenkor mindegyik bevan szalmázva meg függönyözve mer abba alszik amelyikbe akar, a szőre is alkalmas a kint létre.

Egy direkt lakásba tenyésztett fajtával már más a helyzet vagy egy aljszörzet nélkülivel.

2018. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!