Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a házban biztonságban van a kutyájuk?

Figyelt kérdés

Már évek óta megy ez a mánia, hogy kutyát csak bent lehet tartani különben mocskos állatkínzó az ember, de miből gondoljátok, hogy a kutya a házban biztonságban van, amíg ti nem vagytok otthon?

Mi van ha tűz üt ki? Természeti katasztrófa (árvíz, stb), szénmonoxid mérgezés? Most is láttam egy kérdést, ahol a kérdezővel közölték, hogy remélik megmérgezi valaki a kutyáját, csak mert ő kint akarja tartani... De szerintetek ha bent van a kutya, akkor a betörő nem tudja ugyanúgy elintézni? Hiszen legtöbb esetben a betörőnek az a célja, hogy a házba jusson. Hozzánk kétszer törtek be, bedobták téglával az ablakot, késsel felvágták a szúnyoghálót, nyitvahagyták a kertkaput... Na most ha a kutya ott van, akkor nagy valószínűséggel a kés és a tégla rajta landol volt, vagy elszökött volna/elütötték volna/megharapott volna valakit a nyitott kertkapun amíg nem érünk haza...

Én csak akkor érzem a kutyám biztonságan ha a kerítéstől távol eső kennelben van amíg nem vagyok otthon. Amikor otthon vagyok akkor aztán bent van a házban vagy a kertben.. De ti tényleg nem féltek, hogy mi történhet a kutyával amíg nem vagytok ott?


2018. dec. 19. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

Kint is lehet jól tartani kutyát, meg bent is. De talán a pásztorkutyákat leszámítva mindegyik fajta társasági kutya. Így az, hogy pl telente napi 1-2-3 órát (jobb esetben) eltöltesz kint vele, nem sokat számít. A maradék 21 órában meg egyedül van kint.

Egyébként az én legfiatalabb borderemet a tenyésztője csak benti tartásra adta oda, ahogy az alomtesóit is a többi gazdának.

2018. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gond nem a kinti tartással van, hanem azzal, hogy nincsenek megteremtve a hozzá szükséges minimális körülmények. A mi kutyánk is kint van amikor nem vagyunk otthon, egyébként kint/bent mindig ahol mi. Fedett teraszon van neki szigetelt kutyaháza(nem nagyon használja), illetve fekhelye(alatta 10cm grafitos szigetelés) is. Minden nap bevisszük a fekhelyből a tollpárnáját, és pokrócát megszáradni, majd reggel újra kitesszük. Szerintem ez a minimum, ami elvárható egy gazdától, aki ezt nem képes biztosítani arra joggal mondják, hogy nem érdemli meg a kutyát, illetve kínzás amit tartás címén művel.
2018. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az állatok tűz és egyéb katasztrófák esetén megvadulhatnak a félelemtől, nem olyan egyszerű csak úgy pórázra rakni őket és kisétálni. Nem rég olvastam egy esetről Amerikábhan, ahol bennégtek a kutyák az autóban, mert menekülés közben utolérte őket a tűz és a család a közeli tóhoz akart rohanni, de a kutyák egyszerűen nem voltak hajlandóak kiszállni az autóból. Mikor vészhelyzet van, gyerekek vannak plusz több nagytestű kutya, akkor azért ez nem ilyen egyszerű. Vagy ha nem vagy otthon amikor beüt a katasztrófa és már vissza sem engednek...

Amúgy meg én egyáltalán nem látom azt hogy a benti kutyák jobban lennének kezelve. Persze közel vannak a gazdához és nem fáznak, esetleg leviszik sétálni (de még azt mindig) de kb ennyi. A többség ugyanúgy nem ért a kutyához, nincs megnevelve, nem fogad szót, el van kényeztetve, mindennel tömik, mama kis kevence, uralja a házat, viselkedés problémák, stb. Dolgozni meg ugyanúgy elmész 8-10 órára a benti kutya mellől is. Még az állattartás szempontjából legfejlettebb országokban is naponta érkeznek olyan hírek, hogy állatkínzókat lepleznek le, annyi a különbség, hogy ők a házban kínozzák őket, nem a kerben.... Bezsúfolnak több 100 kutyát a szobába meg ilyenek.... Szóval engem csak az zavar hogy a benti tartás tekintik ilyen csodaszernek, pedig az ember a lényeg. Aki kint elhanyagolja a kutyáját az bent is el fogja.

Amúgy meg szerintem is vannak olyan kutyák amiket bent kell tartani, de ezek tipikusan azok a fajták amik a betörőnek sem ártanának, ezért az életük nem lenne veszélyben. Nekem mudijaim vannak, a betörőnek gondolkodás nélkül nekimentek volna. A nővéremnek rövidszőrű roti keveréke volt akkoriban, azzal még őrzővédőzni is jártak. Hát hálát adok az égnek, hogy mindkét kutya kint volt kennelben amikor betörtek, egyiket sem bántották...

2018. dec. 20. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!