Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heti 4 séta elég a kutyának?

Heti 4 séta elég a kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most ért el abba a korba a kutyám,hogy elviszem sétálni, elso néhány alkalommal fél orara, es fokozatosan növelem. Heti 3-4 séta elég lenne? Munka mellett ennyiszer tudnám elvinni.



2018. dec. 20. 07:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Túlélni biztosan túl fogja, de egy puli valószínűleg a minél több sétára szavazna. A szomszédunkban van egy, őt soha sem viszik sétálni és eddig túlélte, de rengeteget ugat (az ablakunk alatt). Egyébként nem szökős, nem idegbeteg és nincs láncon.

Az jó irány, főleg ha kölyök, hogy fokozatosan növeled a séta hosszát, viszont ha felnő, akkor lehetőleg hosszabb sétákat javasolnék (fizikailag jobban kifárad, kevésbé ismerős részek -> új ingerek -> szellemileg is fárad). Az még jobb, ha szabadon is futkoshat, ha van rá lehetőség és már megy a behívás. Ha másik kutyával is játszhat közben az talán a legjobb (szocializálódik és ő is jobban fárad).

2018. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%
Kölyök kutyát amúgy sem szabad túlterhelni, de heti 3-4 séta akkor is kevés, legyen napi 1, de emeld fokozatosan a mennyiséget. Én napi 2-szer megyek a lakásban tartott felnőtt kutyámmal, és akkor jövünk be, amikor ő a kapu felé veszi az irányt, ez van, hogy 20 perc, van, hogy másfél óra, eléggé le van fárasztva, játékosan tanulunk, otthon még kap dögönyözést is, aztán egész nap pihen (a reggeli séta után gyakran még pofátlanul visszafekszik, mikor jövök dolgozni).
2018. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A puli ahogy előttem is írták igen mozgékony. Ha hatalmas a kert akkor talán elég neki, de csak talán. Ha nem olyan nagy akkor valóban jó esély van rá hogy egy idő után sokmindent tönkretesz és állandóan ugatni fog mivel unatkozik, meg amúgy is ugatós fajta. Rosszabb esetben elkezdi "magát sétáltatni" ami sehogyan sem jó, hisz nagyon sokminden történhet vele (sintér elviszi, lelövik, elütik, másik kutya megöli)


Hajat mosni viszont elég heti 1-2szer, és nem kell 3 órát szárítani mert attól csak tönkremegy. És este kell, énis lefekvés előtt szoktam, nyáron meg nem is szárítom egyáltalán, pedig majdnem a derekamig ér.


Ha ezt tartod máris több idő jut a kutyusra, meg szerintem te is jobban jársz. Amúgy is kell vele foglalkozni, ez pont nem az a fajta ami jól elvan magának a kertben egyedül.

2018. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%

Lefogtok pontozni de én azt mondom elég ez is, persze a minden napos lenne az ideális de ez is több a semminél. Mikor megvettem a kutyám minden nap tudtam vele 3órat foglalkozni. Másfél éve ez nem így történik. Kinti kutyám van, falun lakok. Amelyik nap melozok 12órát távol vagyok, este van etetés és egy kis foglalkozás, ha az energiám és az idő engedi hajnalba kiviszem futni. A kutyám 2-3naponta van rendesen lemozgatva. Ha itthon is vagyok csak a délutánt töltöm vele aktívan mer a háztartást is én csinalom. Mikor kutyát vettem nem ebbe a helyzetbe voltam. Azért mer mas a munkahelyem és némileg kevesebb az időmrá nem dobom az utcára és napközbe is azért mindig játszik vele valaki a családtagok közül ha melozok. De ez van és muszaly dolgoznom különben a kutyaval lehetek 0-24be csak enni nem fogunk. És az udvaron sem azért van mer jól mutat hanem mer max 1 órát marad meg a lakásba utána már nagyon nyüszög hogy kimehesen mer melege van. Lehet hogy én ketté fagyok kint ilyenkor kabát nélkül de a kutya még mindig többet fekszik kint mint a meleg ólba.

Nem kell aggódni kedves kérdező amúgy meg ha nem is tudod elvinni sétálni hajszárítás után is tudsz vele még agyifárasztást csinálni. Ha jól neveled és megszokja a rendszert a viselkedési gondokra is kisebb az esély.

2018. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

Nincs se táblázat, se diagramm, hogy mennyi mozgás, foglalkozás kell egy kutyának. Ezt mutatni fogja. Ha neveletlen, nehezen kontrollálható, vagy ás, rág, feleslegesen ugat, bármi rossz viselkedése lesz, akkor kevés neki ez a foglalkozás és növelned kell ennek az idejét és intenzitását. Ha otthon csak pihen, tökéletesen jól nevelt és mindig kontroll alatt van, semmi gond nincs vele, akkor elég ennyi is.


De ezek a kutyák egész napi munkára lettek szelektálva, így komoly szellemi és fizikai fárasztást igényelnek minden nap. De ha tudtad, hogy ezt te nem akarod megadni neki, miért ilyen kutya kellett?

2018. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%
Minek vállalsz kutyát, (ráadásul pulit) ha tudod nagyon jól, hogy nincs elég időd rá?
2018. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22%
Ha a maradék napokon otthon foglalkozol vele, akkor elég.
2018. dec. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Mert mindig is szerettem volna pulit. És igy is meg van mindene, attol, hogy nem tudom minden nap sétáltatni. Van egy macska, vele mindig játszik, ha nem erek rá.
2018. dec. 21. 08:02
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Szóval te csak önmegerősítést akartál ezzel a kérdéssel? Hogy bólogassanak neked? És hogy ez nem jött össze, most jön a dac meg hiszti. Nem tűnsz túl érettnek.
2018. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Azt interneten nem tudod eldönteni, hogy ki értelmes, és ki nem. Csak személyes találkozás után.

Az érettség mindig relativ. Mihez érett?-ahhoz, hogy atomfizikus legyek?-nem.

Hogy programozó legyek?-igen.

2018. dec. 21. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!