Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heti 4 séta elég a kutyának?

Heti 4 séta elég a kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most ért el abba a korba a kutyám,hogy elviszem sétálni, elso néhány alkalommal fél orara, es fokozatosan növelem. Heti 3-4 séta elég lenne? Munka mellett ennyiszer tudnám elvinni.



2018. dec. 20. 07:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha élő állatot akarsz, olyat kell választani, amelyiknek ki tudod elégíteni a szükségleteit, egyedül vagy segítséggel. Nem biztos, hogy a neked tetsző állattal kompatibilis az életmódod, ez is fontos, amikor valamilyen háziállat mellett döntesz, legyen az akár kutya, akár macska, akár kisemlős, akár hal, akár madár, akár kétéltű, akár hüllő, vagy bármi más, és még egy fajon belül is vannak eltérések, mást igényelnek a különböző kutyafajták, én hosszú évek óta madaras vagyok, még köztük is rengeteg eltérés van, nem mindegy, hogy pinty, nimfapapagáj, kanári... stb. ugyanígy nem mindegy, hogy tacskó, németjuhász, puli, vizsla, csivava... stb. Ha van megfelelő segítséged, akkor persze könnyebb megoldani, mint egyedül.

Egy kölyöknek kezdetben nem kell sok séta, mert fokozatosan kell szoktatni, de mindenképp emelni kell a mennyiséget, mert nem lesz örökké kölyök. Ma láttam a környéken valakiket, akik egy 8 hetes kutyust szoktatnak éppen, hát ő még nem nagyon sétál, nagyon nagy még neki a világ, csak ült egy helyben és nézett, viszont az én már felnőtt kutyusom ennél több mozgást igényel, őt már le kell sétáltatni, és agyilag is le kell fárasztani ahhoz, hogy utána nyugodt legyen otthon, és ne vegyen fel rossz szokásokat, meg szót fogadjon nekem, neki már nagyon kevés lenne heti 3-4 séta.

2018. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
29%
hagyjátok már békén ! Jó nektek, hogy nem dolgoztok és egész nap a kutyátokat szolgáljátok.! Ha rendszeres a heti 4 séta, akkor azt fogja igényelni. A pásztorok mellett sem pörög egész nap. Az is foglalkozás, ha otthon vannak együtt.
2019. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljes munkaidőben dolgozom, bejárós munkahelyen, ahova utazási idő is van, nem a szomszédba járok, mégis meg tudom oldani a napi 2 sétát.
2019. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!