Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nem eszi meg a féreghaj...

Kutyám nem eszi meg a féreghajtót?

Figyelt kérdés
Eddig mindig megette 3 havonta. Mindig összetörtem neki és valami finom falattal kevertem. Tegnap este is így tettem. Nyers tojásba raktam a negyedét megette majd otthagyta. Utána a nyerstojásos féreghajtót ráöntöttem a tápjára. Persze otthagyta. Elvettem tőle, mert csak beleevett. Este lefekvés előtt odaadtam megint 2 falat és otthagyta. Elvettem.. ma reggel is azt kapta, de 2 falat és annyi. Nagyon éhes, mert kér mindenből, amit más eszik. Ma este is azt adom neki, de mi van ha nem eszi meg? Amúgy nagyon jó étvágya van csak most sztrájkol ellenem.
2018. dec. 21. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Inkabb valami finomabb kajaba tedd es ne nyers tojasba..
2018. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Imádja a nyers tojást. A másik kutyán szó nélkül megette benne. És régebben ő is.
2018. dec. 21. 12:59
 3/14 qkker1 ***** válasza:
81%
Pofija kinyit, nyelve tövére egészben a féreghajtó, pofija befog, és lenyeli.
2018. dec. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Kóstold meg a féreghajtót!Eszméletlen keserű rongy íze van!Ne csodálkozz, ha nem eszi meg.

Hülyeség ez a sztrájk.Ők ilyet nem tudnak.

Ezt a tojásos mókát én kidobnám a szemétbe, nem ér annyit, hogy gyötörd vele a kutyát, és idegesítsd!

Majd egy másik szem féreghajtót tegyél bele májkrémbe, meggyszemnyi kis gombóc közepébe.Vagy nyers húsdarabba.Vagy finom szalámi kockába.

Hogy tudod így kínozni hogy nem kap enni, nagyon éhes, egy sza. féregirtó miatt?Ez már túlzás.

Ha ennyire szerencsétlen vagy, nehogy már a kutya szenvedjen miattad!

Nekem 7 kutyám van, ebből 5 nagy kutya,40-50 kg, 2 kutya kb.25 kg.Nő vagyok.

Én a féregirtót úgy adom be nekik, hogy kinyitom a szájukat, torkára beteszem,száját becsukom/nyelvére nehogy ráharapjon/ nyel egyet és kész.Jöhet a másik kutya.Hamarabb megtörténik mint ahogy leírom.

Ha így nem tudod beadni neki, akkor ne tarts kutyát.Alapból kell egy kutyának annyira bíznia a gazdiban, hogy engedi neki a fenti műveletet,vagy ki kell tudni szedni a szájából csontot, kaját, bármit, megnézni a fogát, másféle gyógyszert beadni.

De ehhez jó viszonyban kell lennetek.

Na mármost: nem megy a kajába beadás, nem megy a torkára/nem szájába, mert rohadt keserű!/beadás, egy maradt:elviszed állatorvoshoz, aki szakszerűen ezt megoldja!

2018. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ne tartsak kutyát? Érdekes 6 éven keresztül sikerült beadni neki 3 havonta. Merő véletlen ugye? A szájában evés közben is turkálhatok, és nagyon jó a kapcsolatom vele is,és a másikkal is. A szaga is rossz, gondolom az íze is közel hasonló lehet. 7 kutyának a napi igényeit nem tudod, hogy tudod kielégíteni, de oké te dolgod. Nem hiszem, hogy rossz gazdi lennék, mert egyszer nem ment a tervem szerint a beadás. Más módszer lesz.. kösz a tippeket..
2018. dec. 21. 13:29
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

A 4-es valasza mero szemelyeskedes volt, ezert lepontoztam.


En is mindig a nyelvuk tovere teszem, felemelem a pofajukat, ingerlem a torkukat es hopp hamar lenyelik. Ha nem megy mashogy ez is egy megoldas.

2018. dec. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne törd össze hanem egyben tedd bele egy májkrém gombócba, csinálj több egyforma gombócot tedd a táljába, befogja falni mind, azt sem fogja tudni hogy melyikben volt a gyógyszer. Ha mégis kikeresné akkor marad a száj kinyit és jó mélyre berak, módszer.
2018. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Egyik kutyám önmagában megeszi: feldobom neki, elkapja a levegőben és azonnal lenyeli. Meg se nézi, mit evett meg. Igaz, ő egy feneketlen tömlő, az egész kutya egy gyomor. :D

A másikkal mindig az a gond, mint most a tiéddel, csak ő mindenben kiszagolja a tablettát. Nála a száj kinyit-tabletta benyom-száj összecsuk-toroksimi megoldást kell alkalmaznom, mert még a májkrémet sem fogadja el, ha érzi benne a tablettát.

Rájött a turpisságra, próbáld ki a lenyomós praktikát.

2018. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Én általában szét darabolom és sajtdarabokba dugom el őket. Mivel féreghajtáskor kap csak sajtot így boldogan falja be.
2018. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne törd össze. Mi egy falat párizsiba, túróba, sajtba szoktuk rejteni, gondolkodás nélkül megeszi.
2018. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!