Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy kapjak egy kutyát?

Figyelt kérdés

Egész életemben könyörögtem egy kutyáért(szó szerint 14 éve) de a szüleim mindig azt mondják, hogy csak: Majd...

Mindig segítek a házimunkában, rendesen tanulok,szinte kitűnő vagyok a suliban is. Barátnőmék sokat utaznak és sokszor kérnek meg minket,hogy vigyázzak a husky kutyájukra.Egy nagy kertes házban lakunk kinti_benti lenne a kutyus. Reggel,amikor hazaérek, a suliból és estefele levinném sétálni,takarítanék utána meg minden.

és már nem tudom mit csináljak hogy lássák,elég felelős vagyok,hogy kutyám lehessen.



2018. dec. 21. 17:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es a halak azok ugyanannyi törődést igényelnek, mert egy akváriumot is el kell tartani, hogy ne lepje el moszat, kosz, csiga.
2018. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

14 évig könyörögtem egy kutyáért, mikor végre kaptam egy tengerimalacot. Hát szerintem anyáék még senkit nem láttak így örülni.

Mindent elláttam, ami a tengerimalaccal kapcsolatos feladat volt, és NEHÉZ volt. Mert 3 naponta takarítani kellett, mozgatni kellett, minden nap kifutót állítottam fel neki, abban játszottam vele órákig, majd feltakarítottam amit odacsinált, aztán lebontottam a kifutót. Volt amikor kiengedtem a lakásban és fogócskáztunk, trükköket tanítottam neki. Egy nap több, mint 4 órát foglalkoztam egy TENGERIMALACCAL. Mindent elolvastam róluk, megtanultam mindent amit találtam.

Anyáék is megimádták a kis "pockot" . Majd 3 év után nagyon beteg lett. Egy kezelésre vittük el, 20 000 ft volt és elpusztult az állatorvosnál.


Ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, a kutya nem csak annyi, hogy elviszed sétálni meg megeteted. Ő mindössze egy 1 kgos tengerimalac volt, de az orvosi költség, a minőségi táp, a kellékek DRÁGÁK voltak, akkor egy kutyánál szerinted mennyi lenne? Ezt a szüleidnek kellene fizetnie, mindent.

Arról nem is beszélve, hogy egy olyan állattal is ennyit kellett foglalkozni, akkor szerinted egy kutyával mennyit kell? SOKAT. Te iskolába jársz, tanulsz. Majd jön a továbbtanulás, nehezebb iskola, több tanulás, lehet, hogy koliba mész. Ilyenkor még annyira képlékeny a jövőd, hogy felelőtlenség lenne úgy kutyát vinni a családba, hogy csak te akarod, a szüleid meg ellenzik.


Én az első malacom halála után kaptam még kettőt (két hímet) . Majd mikor velük 2x annyit foglalkoztam, mint a régivel, anya megengedte, hogy elhozzuk nagypapám idős kistestű kutyáját, mert nagypapámnak már nem volt ereje foglalkozni vele.


Ezután 2 évvel engedte meg anya, hogy a SAJÁT, SPÓROLT pénzemből megvegyem az első kutyám. 160 000 ft volt, törzskönyvvel, az álom fajtám.

És minden kezdő felszerelést is nekem kellett megvenni.

Nem volt olcsó, de így volt igazságos, hiszen én akartam.

Azóta persze anya veszi a tápot és az esetleges orvosi költségeket is fizeti, mert beleszeretett a kutyámba.


De egy kutya RENGETEG foglalkozás.

Nem csak séta. Agyilag is fárasztani kell, mivel gyerek vagy még, tapasztalatlan, szükséges lenne kutyaiskola is, szocializálás, nevelés, mozgásigény kielégítése.

Az a másik, hogy egy kölyök rág, mindent. Az elején bepiszkít, rombol és drága (a kezdő vételár, az oltások, a pórázok, nyakörvek, amiket elhasznál)

Ha a szüleid nem akarják, akkor sehogy nem tudod rávenni őket. Ők ismernek, ők tudják, hogy mennyire vagy felelősségteljes, mi nem.


Egyetlen logikus megoldás, hogy leülsz és megbeszéled velük, hogy miért nem akarnak kutyát. De úgy, mint egy felnőtt. Hiszti és egyebek nélkül. Lehet meglepődnél a válaszon.

2018. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es: Azért ha nem diszkoszhallal vagy más, nagyon igényes fajjal kezdi az akvarizálást, esetleg tengeri fajokkal, akkor szerintem egy akvárium kevesebb időt igényel, mint egy kutya. Ha nem számítjuk bele azt, amikor az ember csak nézi a halakat perceken át :). Az etetés napi pár perc, a rutin heti takarítás mondjuk egy óra, néha rendezni kell a növényeket vagy a köveket, időnként 1-1 alaposabb takarítás is szükséges.
2018. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!