Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hatóság tud közbenjárni...

Blade Bone kérdése:

Milyen hatóság tud közbenjárni az ügyben?

Figyelt kérdés
Ma reggel az egyik falubéli vadászkutyája megtámadta és többször meg is harapta a kutyámat, majdnem engem is mikor el akartam zavarni, mikor szóltam a gazdájának és eljött érte, még előtte is nekiugrott a kutyám nyakának, egyáltalán nem tudta megfékezni, nekem kellett közbe lépni ismét. Felhívtam az állatorvost, hogy megnézze mi baja lett szegénykémnek, de majd csak délután tud jönni. Közben beszéltem az agresszív kutya gazdáival ismét, és megmondtam nekik mi a helyzet, és hogy fizessék ki az esetleges költségeket, de ők már rögtön azzal jöttek, hogy nincs pénzzük meg ilyenek, meg hogy mit fenyegetőzök én? Pedig azért amit a neveletlen kutyájuk tesz felelősséggel tartoznak, és nem az első eset volt ez már, mert engem is és másokat is kergetett már meg az a kutya, és nem tettek semmit az elszabadulása ellen. Szóval ha kell fel is jelentem őket nem érdekel.
2018. dec. 23. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségen tegyél feljelentést.
2018. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a minimum, hogy ők fizetik az állazorvosi költségeidet. Ha nem akarják, akkor feljelentést tehetsz a rendőrségen. Ezt mindenképp közöld a felelőtlen gazdával, hátha nem akar hercehurcát. Az állat gazdája köteles megtéríteni mindennemű kárt, amit a kutyája okozott, szóval nem vita tárgya.

Kérdezz rá a dokinál is majd.

2018. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha kell fel is jelentem őket nem érdekel."


Ha már megvan az elszánás akkor hívd fel, mondd meg, hogy feljelented ha nem fizet. Ha nem akar együttműködni akkor jelentsd fel. A helyedben felvenném a beszélgetést.

2018. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Dokiddal írass látleletet, meg kérj mindenről számlát, hogy bizonyítani tudd, ha a támadás miatt történt baja a kutyádnak, ami kezelésre szorul, és így bizonyítani tudod a költségeket is.

A feljelentést érdemes megtenni, nemcsak rendőrségen, hanem az illetékes jegyzőnél is, ez az ő hatásköre, kötelesek kilátogatni az illetőhöz, felszólítani, hogy tartsa a kutyáját megfelelő körülmények között, amennyiben nem teszi meg, el is vehetik tőle.

2018. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pár perce megint itt volt az a kutya, be se zárták, semmi, most nem történt baj hálisten és a gazdája is jött, kétdeztem mért nem zárták el az állatott, hebegett habogott és végül már rám akarta fogni az egészet, hogy én vagyok a hibás amiért idejön az a dög, meg azt mondta nem is történt semmi csak elesett a kutyám... Ezt tényleg fel kellett volna venni.. Ekkora barmot még életemben nem láttam és az a pláne, hogy állítólag egyik ismerősöm kistestű kutyáját még szét is tépte ez az állat. Nem tudok már erre mit mondani komolyan, megvárom az állatorvost, mindenről kérek számlát meg minden, és megteszem a szükséges lépéseket, ezt nem hagyom annyiban. És még volt mersze a képembe is hazudni...
2018. dec. 23. 12:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutya az a vadászkutya?
2018. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen emberek. Már csak azért is tedd meg a lépést, mert szemmel láthatólag nem fog változtatni, és előbb utóbb nem csak több kutyát fog megtámadni vagy esetleg széttépni, de el fog jönni az ideje hogy emberekben is kárt tesz.
2018. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Neked is el kell menni látleletet vetetni a sérülésedről. A sebészetnek kötelessége jelezni a hatósági állatorvosnak a harapást.
2018. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De ugye azóta sem vettél egy paprikasprayt, hogy legközelebb megvédd magatokat?
2018. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2018. dec. 24. 02:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!