Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a póráz...

Mi a véleményetek a póráz nélkül sétáló "nem bánt" kutyák gazdáiról?

Figyelt kérdés

Engem iszonyatosan dühítenek, hogy jön utánunk a kutyája, nem lehet lerázni, nem hallgat a gazdájára.Mindig megállok egy pillanatra, nincs azzal baj, ha találkozik a kutyám másik kutyával, csak gyűlölöm mikor a gazdája kilométerekre van, és a kutyája meg jön utánunk úgy is,hogy az enyém már morog rá, mert elkezdi zavarni.

Mindig ezzel a nem bánt dumával jönnek, ami szuper jó, de lehet,hogy az enyém meg bánt.(igazság szerint ő sem bánt, de öregszik, és egyre nehezebben tolerálja az ismerkedő, és talán még erőszakos kutyákat, ezért gyakran morog ami félő,hogy egyszer negatív ingert fog kiváltani a "nem bánt" kategóriás kutyából)


Amikor gyerek voltam sokszor támadták meg a kaukázusi kutyánkat séta közben, szerencsére kivétel nélkül ő volt az erősebb, apukám pedig tudta kezelni.

De nekem azóta mindig ez a félelmem,hogy egyszer megtámadja az enyémet egy másik, és biztos,hogy az enyém húzná a rövidebbet már csak a mérete miatt is.


2018. dec. 25. 16:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
"Ami még durva, amikor pórázon is alig tudja megtartani a gazdi a kutyát. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy mi van, ha kicsúszik a póráz a kezéből." - Jó, ennek azért több oka lehet, nem biztos, hogy a gazdi nem neveli. Az enyémre is hihetnék sokan, hogy a kutya irányít, pedig még nemrég került hozzám, oltási program miatt még nem vihetem kutyasuliba, így magamtól próbálom nevelni, de ez nyilván nem megy egyik napról a másikra, és sose nevelték valószínűleg korábban, ez látszik rajta, aztán mivel már felnőtt, így ez egy kicsit lassabban megy a rossz berögződései miatt, mint egy kölyöknél.
2018. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%
Engem egyáltalán nem zavar a póráz nélküli kutya, sőt! Már dobom is rá a hurkot és azzal a mozdulattal már a gyepmesteri furgonban is találja magát. Általában ilyenkor a gazdi is begyorsul, de úgy teszek mintha nem látnám, ezért csak a sintértelepen szoktunk újra találkozni.
2018. dec. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Rühellem őket.

Mentett kutyusom van, a suli tanácsára csináljuk a külső szocializációt (ehhez értő kiképzővel) is.

Szépen eljotuttun arra a szintre (kemény 3 hónap), hogy ne rettenjen meg mindentől. Már szépen szaglászott, nem zavarta a bokrok susogasa és kezdett oldódni.

Erre megtámadta egy nagykutya. :( A szerencséje az volt, hogy gyorsabb voltam és közéjük ugrottam (fogalmam sincs, hogyan ugrottam be a támadó nj. elé)...

2018. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 100%-osan behívható belgám van (macskánál is és minden egyéb állatnál), mégis KÖZTERÜLETEN láb mellett sétál pórázon. Pedig tudom róla, hogy minden körülmény között visszajön. Ahol elengedem az a futtató, vagy amikor kirándulunk vagy úszunk.


Hozzánk is rengetegszer rohan oda "nembántkutya", aki mégis nekiáll kötekedni az enyémmel (a minap egy labrador volt). Nyilván kerüljük a konfliktust, a kutyám is először kihátrál, de mivel a labrador nem kapcsolt es továbbra is morogva kapkodott a kutyám felé, így odacsattintott neki és meg is kapta. A gazda nekiállt rikácsolni amikor odébbtoltam (nem rúgtam) lábbal a kutyáját. Én mondtam neki, hogy ha nem kussol be, akkor a következőt ő kapja fejre.


Az a véleményem, hogy az emberek többsége nem ismeri és nem neveli a kutyáját. A "nem bánt" az nem egyenlő azzal, hogy szót is fogad és vissza is hívható, ha kell.


Egyébként én egy ütőszerszámmal sétálok, amit végső esetben használok is (most 8 éves a kutyám, 1x volt rá szükség) pont az ilyen hülyék miatt. Bár sosem a kutyának kellene adni, hanem a gazdájának...

2018. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#12-nek, nagyon nagy kamu, amit írsz.

Nálunk futtató nincs, így egy külterületi részen szoktunk póráz nélkül sétálni. Ott gyűlnek össze a kutyások "bandázni". Ha az én kutyámhoz egy újjal hozzáérnél, nem jutnánk el a gyepmesteri telepre. Nagyon békés ember vagyok, de ha a gyerekemhez, a feleségemhez, vagy a kutyáimhoz valaki hozzáér, annak letöröm a kis kezét. Kutyás ismerőseim pont így vannak ezzel, szóval kétlem, hogy a gyepmesteri telep pénzén furikázol és elhurcolod a gazdis kutyákat. A gazdik meg békésen tűrik. Hát persze. A kezed meg belelóg a bilibe.

2018. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!