Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldottátok meg éjszaka a...

Hogy oldottátok meg éjszaka a vécéztetést és elválasztási sírást, egyszerre egy 9 hetes kiskutyánál?

Figyelt kérdés

Már kérdeztem ezzel kapcsolatban, bár akkor még nem volt nálam a kutyus.Elnézést, hogy újra megkérdezem.

Kertesházban lakunk, amíg nincs meg az összes oltása a kertbe ki tudom vinni.Pár napja van nálunk,Ő a konyhában kapott helyet,a kellemes meleg radiátor mellett egy csendes sarokban, ahol rálátása van mindenre,de ha pihenésre vágyik vissza tud húzódni pihenni.

Már első este szépen elaludt,ott hagytam,de mivel éjszaka többször fel kell mellé kelni a vécézés miatt,bejövetel után jobban sír,és éjszakáról éjszakára egyre tovább és hangosabban(szerencsére suli szünet van,így a gyerekek az éjszakai koncert miatt tovább tudnak aludni).. végül is elalszik.

Ha nem viszem ki,akkor telepakolja a konyhámat reggelre.

Emeletes házban élünk és a hálószobák fent vannak, tehát sajnos éjszaka nincs a közvetlen közelünkben.

Az emeletre nem akarom felszoktatni,(a gerince miatt sem,azért 14 lépcsőfok esélyes,hogy napi szinten megterhelő lenne majd neki) és önző módon a hálószobámat nem szívesen osztanám meg vele, akármilyen tündéri is.

Mit rontottam el, és hogy tegyem ezt jóvá,ha lehet még?


2018. dec. 26. 08:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni,hogy miután végzett odakint a dolgával, én hagyom őt a helyén,megyek én is aludni.Nem ülök oda simogatni vagy játszani vele.

Lehet itt rontottam el? Meg kéne várnom,hogy újra elalszik? Kérlek adjatok tanácsot,ha elrontottam valamit.

2018. dec. 26. 08:46
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Az a kiskutya még csecsemő. Szóval elszakítottátok az anyjától, tök egyedül hagyjátok... Nem csoda ha sír mert szorong.
2018. dec. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Igen,tudom hogy hiányolja a testvéreit,az anyját és szorong mert egyedül hagytam a dolga elvégzése után, főleg éjszaka. Szeretném megkérdezni tőled,hogy te ezt az időszakot, hogyan oldottad meg a kutyáddal? Mi volt az a helyzet,hogy beértetek kintről a dolga elvégzése után és nem sírt utánad?
2018. dec. 26. 09:36
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nagy változás az neki, hogy eddig az anyjával és testvéreivel összebújva aludt, most meg egyedül. Én az első 2-3 éjszakán mellette voltam, a kutya bent a szobakennelben, én meg letettem mellé egy matracot és ott aludtam a földön. Mire visszaköltöztem a hálószobába, megszokta hogy az az ő helye és nem volt sírás egyáltalán.

Az rendben van és kell is, hogy kiviszed éjszakánként, de valami gazdiszagút pl. pólót hagyj mellette a fekhelyén, hogy hozzá tudjon bújni. Némelyik kutya a szőrös játékokhoz is szeret bújni, csak ne olyat adj neki amit szét tud tépni és a töltését esetleg lenyeli.

2018. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,ezt a gazdi szagú ruhát kipróbálom..
2018. dec. 26. 09:43
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem annyi kérdésem lenne, hogy fel szoktad kelteni, hogy kimenjetek?
2018. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen,vagyis amikor hallja,hogy jövök álmosan pislog a helyén, gondolom a neszre felébred.De úgy sosem léptem be hozzá,hogy sírt volna. Elrontottam?
2018. dec. 26. 11:13
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem kellene felébreszteni. 11-12körül egyszer még kivinni (mikor magától kel) és aztàn reggelig hagyni, ha pedig kell takarítani, akkor takarítani. Lehet nem ez a legjobb módszer, de már 3-4 hónaposan is végig tudja aludni az éjszakàt, akkor pedig nincs se pisi, se kaki.

Sajnos ha estènként felkelted, azzal hozzászoktatod az éjszakai törődéshez is.

2018. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mi lesz,ha megszokja és később is rajta marad ez,hogy nyugodtan bepisilhetek/bekakilhatok mert hát engedték mikor kicsi voltam?!

De valóban,ez is egy megoldás.

2018. dec. 26. 13:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja megszokni, hogy nyugodtan becsinálhat, ahogy idősödik, törekedni fog a szobatisztaságra.

Tehát éjjel ne vidd ki, pláne ne keltsd fel.

Késő este (11 körül) és kora hajnalban (5 körül) elég kivinni, ill. napközben gyakrabban még.

Eleinte persze becsinálhat, akkor azt gyorsan feltakarítod. Ha megérik rá a szervezete, szobatiszta lesz így is.

2018. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!