Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldottátok meg éjszaka a...

Hogy oldottátok meg éjszaka a vécéztetést és elválasztási sírást, egyszerre egy 9 hetes kiskutyánál?

Figyelt kérdés

Már kérdeztem ezzel kapcsolatban, bár akkor még nem volt nálam a kutyus.Elnézést, hogy újra megkérdezem.

Kertesházban lakunk, amíg nincs meg az összes oltása a kertbe ki tudom vinni.Pár napja van nálunk,Ő a konyhában kapott helyet,a kellemes meleg radiátor mellett egy csendes sarokban, ahol rálátása van mindenre,de ha pihenésre vágyik vissza tud húzódni pihenni.

Már első este szépen elaludt,ott hagytam,de mivel éjszaka többször fel kell mellé kelni a vécézés miatt,bejövetel után jobban sír,és éjszakáról éjszakára egyre tovább és hangosabban(szerencsére suli szünet van,így a gyerekek az éjszakai koncert miatt tovább tudnak aludni).. végül is elalszik.

Ha nem viszem ki,akkor telepakolja a konyhámat reggelre.

Emeletes házban élünk és a hálószobák fent vannak, tehát sajnos éjszaka nincs a közvetlen közelünkben.

Az emeletre nem akarom felszoktatni,(a gerince miatt sem,azért 14 lépcsőfok esélyes,hogy napi szinten megterhelő lenne majd neki) és önző módon a hálószobámat nem szívesen osztanám meg vele, akármilyen tündéri is.

Mit rontottam el, és hogy tegyem ezt jóvá,ha lehet még?


2018. dec. 26. 08:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába írja a szakirodalom, hogy 3-4 órànként kell kivinni ez a gyakorlatban bul..it. Mivel kicsi, így a belső dolgai is picik. Ha pisilnie kell, akkor nem tartogatja óràkig, miközben majd szét durran.


Etetés utàn, ha vizezitek a tápját, akkor rögtön egy pisi, utàna 15-20perc és nagydolog. Játék/futkàrozás közben is 10-15percenként kell pisilniük eleinte. Szundi utàn pisi rögtön, alvás után minden. Kb ez a menetrend egy kölyök esetén.


Az én kutyusom 10hetesen még félúton se járt az ajtó felé, ébredés után kellett neki és történt is a baleset, pedig benne volt az akarat, hogy kimenjen. Most 5hónaposan is van, hogy éppen csak leér a teraszról, mert annyira erős az ingere.


Ezt csak azért írtam le, hogy megnyugtassalak, nem fogtok elrontani semmit ha nem viszitek ki esténként vagy máskor történnek balesetek. Az lenne a tényleges probléma ha pelusra szoktatnàtok (vagyis dicsérgetnètek és jutalmaznátok, a benti dolog végzést.) Ha nem vagytok vele, akkor nem tudjàtok pozitívan megerősíteni.

Valamint szerintem a felébresztéssel negatívabban neveled, mintha hagynàd esténként. Hozzà szoktatod, hogy este ki kell mennie X órakor, beàll rà a bioritmusa, aztàn pedig majd minden este ki kell vinned. Sok panelkutyát ez miatt sètáltatnak hajnali 2-3 közt.

2018. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, akkor remélem még nem rontottam el nagyon,és helyre tudom hozni ezt a butaságomat.

Nappal együtt vagyunk,az első nap kivételével nem volt baleset. Ha nyitva van az ajtó, már magától kimegy elvégezni a kis és nagy dolgát,de ez alatt a pár nap alatt kiismertem mire kell figyelni és mikor.

2018. dec. 26. 22:19
 13/15 A kérdező kommentje:

Jó reggelt! Csodálatosan nyugodt és csendes éjszakán vagyunk túl, éjfélkor kivittem, hogy a dolgait elintézze. Egy csepp pisi sem volt sehol.Kiengedtem és azonnal ment a dolgát végezni.

Hálás köszönet a segítségetekért!

Boldog Újévet mindenkinek!

2018. dec. 27. 06:43
 14/15 A kérdező kommentje:

*Reggelre egy csepp pisi sem volt a konyhában.

(Elnézést,örömömben még fogalmazni sem tudok rendesen)

2018. dec. 27. 06:46
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak így tovább, néhány hét, de legkésőbb tavaszra, szobatiszta lesz :) Addig is ne keseredj el az időnkénti balesetek miatt, mert lesz még bőven. :)

Nyugodalmas éjszakákat!

2018. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!