Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kutyáttenyészteni?

Megéri kutyáttenyészteni?

Figyelt kérdés

Meg lehet élni a kutyatenyésztésből?

Esetleg lehet olyet hogy egy külföldi fajt ami még magyarországon nem kapható behozni és tenyészteni?Vagy ez nem ilyen egyszerű?

(olyan válaszokat nem kérek hogy: ha ezeket sem tudod akkor ne is fogj bele mert ez állatkínzás meg te nem tenyésztő hanem szaporító akarsz lenni)


2018. dec. 28. 14:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom!

Azt mindig mondja hogy most ide most oda viszi kiállításokra sokszor viszi őket külföldre is.Az biztos hogy minőségi táppal etet mert Németországból hozatják.Meg nem tízezreket kérnek egy kutyáért!

2018. dec. 28. 14:24
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

n+1. ilyen kérdés.


Röviden: Nem éri meg és ha kérdezned kell a hogyanjáról, akkor bele se kezdj.

2018. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Én is ismerek olyan tenyésztőt, aki nem dolgozik. De neki nem is kell, mert a férje tartja el és mellette tud élni ennek a hobbijának. A szűrések, oltások, prémium eledelek stb miatt, jó esetben 0-ra lehet kijönni.
2018. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%
egy kiállítási eredmény kiváltása 10-20 ezer
2018. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Van tőkéjük valahonnan. Ennyi. De nem a kutyatenyésztésből él meg.

És te sem fogsz tudni, mert ez nem egy pénzkereseti forrás, hanem egy drága hobbi.

Ha beszélsz egy neves tenyésztővel, egy igazi rendessel és megkérdezed, hogy miért kezdett tenyésztésbe, akkor nem a pénzt fogja mondani. Hanem a fajta szeretete, fajta javítása, terjesztése vagy egyéb hasonló okokat fog felsorolni.

Feleslegesen érvelsz az ismerőseiddel, mert az, hogy nekik nincs más munkahelyük, az nem változtat a tényen, hogy HA RENDESEN CSINÁLOD TENYÉSZTÉSBŐL NEM LEHET MEGÉLNI. Remélem így már világos.

2018. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Én értem hogy nem lehet!

És azt is hogy hobbiból csinálják!

Van aki munka mellett csinálja és van aki nem.Arra voltam kíváncsi hogy akkor azok hogy élnek memg?De akkor sehogy.Mert például egy nagyon távoli ismerős nyulakat tenyész.Wonder bunny lehet ismeri valaki így.És ők sem munka mellet csinálják!Tartonak vagy négy fajtát és összesen van vagy50-60 darab nyuluk meg vagy 20 darab tengerimalacuk.És mindig mondja hogy most polcokat cserél kéthavonta most kifest most új tenyészbakokat vesz.

2018. dec. 28. 14:41
 17/24 A kérdező kommentje:
És csak azért kérdeztem hogy meg lehet-e élni belőle mert én munka mellett nem vágnék bele mert időm nem lenne rá.Mert szeretném ezt csinálni de nem hobbiból mert ugy ahoz idő is kell de nem kevés ugye.
2018. dec. 28. 14:45
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Hát akkor kérdezd meg tőlük. Eszem megáll.

Nekünk honnan kellene tudnunk, hogy a te mit tudom én milyen távoli ismerőseid miből élnek meg.

Nekem nagyapámnak nincs munkája. Földjei vannak dögivel, bérbeadva, abból annyi pénze van, hogy ilyen új mercit vesz, olyan új lovat, házat felújít és ilyenek. Ne most megnyugodott a pici lelked?

Kérdezted, hogy a tenyésztésből meg lehet-e élni. A válasz, hogy nem.

Az, hogy xy, akinek még a nevét sem tudjuk miből gyűjt pénzt, azt honnan a fenéből kellene tudnunk? Legyen annyi bőr a képeden, hogy megkérdezed tőlük, ha érdekel.

2018. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%

Az ilyen vállalkozások több lábon állnak. Eleve belekezdeni, feltételeket megteremteni az első alomnak legalább félmillió, ha nem több.

Általában aki ilyesmire adja a fejét tisztában vele, hogy ez egy drága hobbi. Valószínűleg az ilyen embernek már nem hiányzik a kasszából ez a pénz,amit a kutyái rá fordít.

Vagyis vagy háztartásbeli, vagy van már egy olyan cége ami mellett ez időben belefér vagy olyan önjáró vállalkozása van mint az ingatlan/föld bérbeadás.

Hogy a te ismerőd mivel foglalkozik pluszba azt nem tudhatjuk.

2018. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Nyuszikban jártas vagyok, ismerem a tenyésztőt. Bár én nem nevezném annak.


Kezdve ott, hogy társas állatokat magányosan tart, akkora helyen, ami aranyhörcsögnek minimum méret. Sokan dicsérik, de nekem baromira unszimpatikus. A másik, hogy kutyákat is szaporít...


Lehet, hogy a nyuszikat származási könyvvel adja, attól még nem tartom egy jó" tenyésztőnek.

2018. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!