Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kutyáttenyészteni?

Megéri kutyáttenyészteni?

Figyelt kérdés

Meg lehet élni a kutyatenyésztésből?

Esetleg lehet olyet hogy egy külföldi fajt ami még magyarországon nem kapható behozni és tenyészteni?Vagy ez nem ilyen egyszerű?

(olyan válaszokat nem kérek hogy: ha ezeket sem tudod akkor ne is fogj bele mert ez állatkínzás meg te nem tenyésztő hanem szaporító akarsz lenni)


2018. dec. 28. 14:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Wonder bunny oldaláról: Kérlek a látogatás előtt egyeztess!


Időpont egyeztetés nélkül nem tudunk senkit sem fogadni, mivel magánházunkban van a tenyészet és mindketten dolgozunk mellette. Megértésed köszönjük!


Vagyis dolgoznak, pontosabban az asszony most nem, mert baba született.

2018. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem dolgozik a tenyésztés mellett az úgy él meg, hogy nem ő a fő pénzkereső a családban. Megjegyzem régen ez volt a tipikus egyébként, hogy a férj dolgozott, az asszony pedig otthon maradt és végezte a házimunkát, szóval ha belegondolsz, akkor ez lenne a normális.


Különben értelmezd, amit írtam: Nem azt mondtam, hogy nem lehet tenyésztéssel foglalkozni, de aki erre adja a fejét az nem ilyen oldalakon kérdezget és tisztában van azzal, hogy ezt nem a pénzért fogja csinálni.

2018. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Azért kérdezgetem itt (egyébként ez az utolsó oldal ahová ellátogattam) mert egyik oldal sem írja le hogy milyen papírokra/engedélyekre lenne ehez szükségem.
2018. dec. 28. 15:40
 24/24 anonim ***** válasza:
83%

Először is:

Ha új -fajtát akarsz behozni nagyon nehéz dolgod van. Emberek nem fognak csak úgy ismeretlen fajtákat venni. És ha még adnak is el ebbe az országba az adott fajtából, akkor is külföldre kell menj kant keresni hozzá. Ezáltal számolj olyan 3500-4000€-ba (ez csak a szuka megvétele + a fedezés, utazást/szállást nem számoltam).


Akkor utána elkezdhetsz vele kiállításra járni, szűréseket csinálni, munkavizsgat csinálni, ápolni a szőrét.

Ha MINDEN klappol kereshetsz neki kant (2-3 éves kora között) és elmehetsz lehozni az első almodat, ha kiváltottad a kennelneved és megfelelsz a tenyésztési szabályzatnak.

2018. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!