Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok hogy viseli a...

A ti kutyátok hogy viseli a tűzijátékot/dörgést?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy ez fajtától (is) függhet, hogy melyik fél vagy mi alapján alakul ez ki bennük? Azt értem, hogy nekik jobb a hangzásuk, és váratlanul éri őket, ezért félnek, viszont az én kiskutyám nem fél. Az biztos, hogy hallja, mert egy-egy nagyobb dörgésre vagy tűzijátékra felfigyel, de nem különösebben érdekli szerencsére. Míg ismerek kutyát, aki ilyenkor elbújik és reszket. Arra gondoltam még, hogy esetleg az enyémnek nem olyan éles a hallása (bár ez másban nem mutatkozik meg)...
2019. jan. 1. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van egy boxerem, ő az első durrogásokat megugatja, de gyorsan megunja, és rá se bagózik. Illetve van egy amstaff-cane corso keverékem (mentett, nem jó idegrendszerű kutya), ő 3 évvel ezelőtt az első szilveszterén még rettegett, elbújt, most már "csak" feszülten hallgatja, és nézi mi folyik odakint.
2019. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
2 kaukázusi átalussza
2019. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Am Staff. 3 ėves. Nem ėrdekli.
2019. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Miénket sem érdekli. 1 éves, mopsz.
2019. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
81%
Enni akar. Kiskorában nagyon félt és rászoktattam, hogy ilyenkor feladatokat csináljon, nagy jutiért. Felnőttkorára megugatja a tűzijátékot meg idegesen járkál de különösebb félelmet nem mutat. Viszont tudja hogy ez feladatos-jutis időszak és most pont mondta anyám hogy a 3. durranásnál leült a kutya és várta a kaját mert ő szépen leült.
2019. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem fajtától, hanem nevelésen, de főleg idegrendszeren múlik, ami leginkább tenyésztési felelősség.
2019. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

2 yorkiem van.

Egyiket sem érdekli. Az öreg az első durrogtatásra vakkantott egyet (négy óra körül), majd átfordult a másik oldalára és aludt tovább.

2019. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Közép schnauzerem van, abszolút nem érdekli. Ha közvetlen a házunk előtt durran valami akkor morgolódik egy kicsit, de hamar lenyugszik és folytatja amit addig csinált.

Mielőtt nekem esne valaki, a kutya benti, de nyilván ott is jobban hallja, ha valami közvetlen a ház előtt sül el.

2019. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Idegrendszertől, neveléstől és korábbi tapasztalatoktól is függ. Ha idegileg gyenge, esélyes, hogy élből megviselik a hirtelen és szokatlan zajok. Ha a durrogáskor izgatottan viselkedsz, az valószínűleg a kutyára is ráragad. Ha van egy jó idegrendszerű és jól szoktatott kutyád, akkor is lehet, hogy mondjuk valami csökkent értelmű megdobja petárdával és onnantól kezdve félni fog. Az idősebbik kutyánk az utolsó kategória, a fiatalabb (egyelőre) szerencsére nem fél tőle.
2019. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lakásban jól, max. felemelte picit a fejét egy-egy nagyobb durranásra, meg rám nézett, de aztán feküdt/aludt tovább. Kint viszont, ahol evidensen sokkal erősebb volt a zaj, az első durranásra elkezdett fejvesztve rohanni - 5 méterre engedi a flexi, behúztam, utolértem, próbáltam megnyugtatni. Mentünk tovább, de egyre idegesebb lett az időnkénti durranások miatt, néha futott, néha leült, és nem volt hajlandó tovább menni, néha meg fedezéket keresett (autók alatt, két garázs közti szűkebb részen), úgyhogy pisilés/kakilás nélkül jöttünk vissza. :(

Bent megint nyugi...

2019. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!