Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt miėrt pontoznak le mindenk...

Itt miėrt pontoznak le mindenkit, akinek nem cuki szobakutyája van vagy csalad kedve goldi?

Figyelt kérdés
Sokan abban a tėvhitben ėlnek, hogy a kanapėkutya ėlet a legjobb meg az elkėnyeztetės ės úgy szólják le a munkakutyásokat, hogy az ėletben nem tanultak semmit a kutyájukkal, nem sportoltak együtt...
2019. jan. 1. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Te dolgoztatod a kutyádat? Ez állatkínzás!
2019. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kösz a megszakėrtėst Kolompár.
2019. jan. 1. 16:46
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem csak lepontoznak, töröltetik a kérdésed/válaszod is!

Munkakutyás vagyok, ha leírsz olyan dolgokat, hogy ugatásgátló nyakörv, ostor, gázpisztolyos kilövő, lánc, húzósúly, futópad,... AMI MIND LEGÁLIS ÉS HIVATALOSAN ELFOGADOTT!!! akkor te vagy az állatkínzó féreg.


Én ezért nem adok itt tanácsokat és ismerek állatorvost, aki ezért hagyta itt az oldalt!

2019. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Saját belső problémájuk okán.

Az az ember ugyanis, aki rendben van magával, az nem kelt feszkót maga körül. Nem megy neki a másiknak. Azok csinálják ezt, akiknek valami belső problémájuk van és projektálnak. Projekció. Kivetítés. A pszichoanalízis terminológiájában arra vonatkozik, hogy saját elfogadhatatlan tudattartalmainkat „átruházzuk” valaki másra. Tehát ez sosem a bántottról szól, hanem a bántóról. Őhozzá tartozik.


Én nem győzőm fennen hangoztatni és ahol lehet, kifejezésre juttatni, hogy

NEM VAGYUNK EGYMÁS ELLENSÉGE!

Csak ötletelünk, beszélgetünk.

2019. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, én minden kutyát egyformán szeretek, és nem kategorizálok. Viszont ebből az indulatos kérdésből nekem az jön le, hogy éppen te vagy az aki "lenézi" a kis pincsiket, meg a hasonló kaliberű szobakutyákat.

Ez persze pusztán feltételezés hiszen nem ismerlek, de a kérdésed kiírásának hangneméből számomra olyan típusnak tűnsz, aki azt mondja hogy a csivava például nem is kutya, hanem patkány, meg hasonlók. Sajnos rengeteg ilyen ember van. Hányszor hallottam már ilyenektől hogy "a kutya 30 kilónál kezdődik"...

Ez a "kanapékutya" nagyon visszataszító és degradáló elnevezés.

2019. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem nėzem le a szobakutyakat... Csak jellemzően azok gazdai okoskodnak, tisztelet a kivėtelnek. Láttam már yorkit különbül kart fogni mint egy nėmetjuhászt. Ha tanácsot adsz nekik nevelėsből, mert morzsi bekakil, fėl, agresszív vagy akarmi akkor te ne mondd meg, mert a kutyusuk ėrzėkeny lelkivilagaba tiporsz ha nem tündibündized simized kapod fel azonnal stb.
2019. jan. 1. 17:05
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Engem is leszólnak, pedig az én kutyám boldog:egy elég nagy portát őriz, jelez, ha jön valaki. Bár a házba nem jön be, fűtött ólja van hozzánk közel, a teraszon, ahonnan kilát a kapura. Labdázni szeret, igaz, mióta megöregedett, inkább csak elkapni szereti, mint futni utána. Külön főzök neki, csirkehúst tésztával vagy rizzsel, a száraztápot nem ismeri. Sétálni járunk, ha nem is minden nap, de heti 4-5 alkalommal. Az alap engedelmességet elsajátìtotta, kutyaiskolába nem járt. Oltása, chipje rendben, féreghajtás 3 havonta, állatorvoshoz nem járunk, nem beteges. Ja, amúgy németjuhász-vizsla keverék, 8 hetesen került hozzánk, most múlt 12 éves. Nagyon szeretjük egymást.
2019. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Nem csak le, felpontozás is megy rendesen. Ha ivartalanítás a téma, mindenki 100%-on van, össz-be meg 85-88 körül. Nyomják egymást.
2019. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes. Munkakutyám van, ezt többször is megemlítettem már az oldalon, de még sosem pontoztak le emiatt.

Az tény, hogy ha már egy kevésbé finomnak hangzó eszközt is megemlítesz akkor már sokszor kapod az ívet a "Fifike" gazdiktól. Vegyük példának okáért a fojtót. Ez egy teljesen átlagos, egyszerű eszköz és maximálisan fájdalommentes, ha helyesen használják, viszont munkában elengedhetetlen, mégis sokan "állatkínzásnak tekintik" . Persze a haltit meg nem, amivel konkrétan a kutyád fejét hátracsavarod, ha nem értesz a használatához, de inkább hagyjuk.

Mellesleg munkában van az a szint, ahol már csak pozitív megerősítéssel NEM lehet tovább fejlődni. Mindenki azt hiszi, hogy ezen a szinten elkezdik verni, tépni és elektromos nyakörvvel agyba-főbe rázatni a kutyát, pedig ez korántsem így van. De egyszerűen tájékozatlanok és van aki nem is akar tanulni, csak a saját igazát hajtja (akinek nem inge...)

Szerintem el sem tudják sokan képzelni, hogy ezek a kutyák milyen örömmel mennek dolgozni. Alapszabály a nívós versenyeken az engedelmességiben pl, hogy ha a kutyán látszik a fenyítés vagy félelem az kizárást von maga után. A szabályzatban is le van írva, hogy "vezényszóra a kutyának ÖRÖMMEL követnie kell a gazdát" , magyarul nem húzhatja be fülét farkát a büntetést várva, ehhez mérten képzik őket.

Mint engedelmességiben aktívan versenyző gazdi mondom, ritkán látni azoknál lelkesebb kutyákat.

Szóval a tudatlanság a fő ok, ami miatt le szólják a munkakutyásokat. Ilyenkor szoktam ajánlani, hogy nézzenek ki egy engedelmességi versenyre vagy vizsgára, meglepődnének mennyire nem állatkínzás folyik ott.

2019. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
De itt az ékes bizonyíték arra amit írtál. Máris minden munkakutyás 50-60 % körül van :D , szánalmas. Arra már nincs merszük, hogy kiírják miért pontozgatnak le, mert akkor mindenki rájönne, hogy segghülyék a témához :D . Már elnézést a kifejezésért.
2019. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!