Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én nem értem ezt a nagy...

Csak én nem értem ezt a nagy szilveszter ellenességet a kutyák miatt?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nagy állatbarát vagyok, imádom őket. Nekem is van 2 kutyám és egy macskám. Egyik kutyám fél a hangos zajoktól, a másik végig alussza, a macskusz elbújik addig a házon belül. Ennek ellenére nagyon nem értem ezt a felháborodást, ami mostanság megy...


A nagy "állatvédők" azt akarják, hogy szüntessék be a tűzijátékot, mert a kutyák félnek tőle és emiatt elszöknek. Na de kérdem én, ez megakadályozása nem a gazda feladata lenne?


Szerintem teljes mértékben. A kerítés legyen szökésbiztos, kerti kutyákat házba beengedni vagy biztonságos helyre bezárni. Egy éjszakára nem igaz, hogy nem lehet ezt megtenni... ez a minimum. Panelben lakóknak meg nem csúcsidőben kell sétáltatni. Hám ilyenkor alap. De ha ijedős, akkor inkább nyakörv + hám egyszerre. Kutyát pórázról ezen a napon nem elengedni. Chip + biléta a nyakába. Mondjuk ez utóbbinak egész évben alapnak kéne lennie, főleg hogy a chipet törvény is előírja. A chip hasznos, de leolvasó nélkül semmit sem ér, ezért fontos a biléta is, azt rögtön el tudják olvasni, nem kell leolvasóra várni. Szóval nem értem hol itt a gond.


Évek óta vannak állataim, mégse szökött el soha egyik sem. Ez nem a tüzijáték hibája, sokkal inkább a felelőtlen gazdáké. Nem hiszem el, hogy évi egyszer nem lehet a kutyákra figyelni.


Tényleg nem értem hogy lehetnek ilyen elvakultak az emberek.


2019. jan. 1. 22:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azért is igazad van, és hozzá kell szoktatni a kutyákat a zajokhoz, mert pl. egy nyári vihart mennydörgéssel nem lehet betiltani, de akár azt sem lehet megakadályozni, hogy a szomszédok az ajtókat csapkodják, stb.
2019. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

2 kutyám van, mindig előre készülünk, nem ér váratlanul a szilveszter. A félős kutyámnak még kuckót is építek ilyenkor. A kertbe pedig alapból nem mennek sötétedés után, bár meg van erősítve a kerítés.

Igazából én ilyenkor a vadállatokat féltem, mert erdő mellett lakunk és rájuk nem vigyáz senki.

A másik problémám pedig az, hogy még soha nem fordult elő az, hogy valaki betartotta volna a jogszabályokat és 18 és reggel 6 között durrogtatott volna. Eddig szinte kivétel nélkül mindig belefutottunk szilveszter előtti és utáni 3 napban a fényes nappal levő petárdázásba, amire egyszerűen nem tudunk felkészülni.

Az ilyenekre dühös vagyok, a szilveszterezőkre nem.

2019. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
egyetértek. Majd jönnek a zállatvédők és leszólnak :D
2019. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Én nem csak a kutyák/macskák miatt ellenzem. A félelem nagyon sok vadon élő állatot is érint és a haszonállatokat is.


Abban egyet értek, hogy a gazdának is felelőssége ha egy kutya megszökik. Sok esetben az is, ha a sétàltatás alatt megrémül, elszalad és elütik. Ez egy aktuális poszt volt egy állatos csoportban facebookon. Szerintem ilyenkor póráz nélkül és este 6 után sétáltatni szándékos kínzás. Persze, le kell vinni a kutyát ilyenkor is, de az első füves részig, aztàn gyorsan haza....


Viszont ami nagyon megnehezíti a szilvesztert, hogy sokan nem tartjàk be a rendszabàlyokat

2019. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Szóval nem tartják be a szabályokat és nem csak 18-6ig durrognak, hanem màr 29-30.án és január első napjaiban is. Ha sikerülne betartani ezt és tényleg csak 12 óràt kellene “megoldani”, akkor szerintem kevesebben elleneznék az állattartók közül is.


#4es voltam, csak félre nyomtam.

2019. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem feltétlen az elszökéssel van gond ilyenkor. Hanem pl sok kutyànàl, főleg ha beteg, rohamot is okozhat a hangos zaj, az ijedelem.


Az èn kutyàm pl nem fél, viszont ugat. Panelban kicsit idegesítő lehet.

2019. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Abban mindenkinek igaza van, hogy a szabályokat be kellene tartatni, és jó lenne, ha erről is szólnának a hírek, hogy hány szabálytalankodót kaptak el, talán lenne valamennyi visszatartó ereje.
2019. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Én eleve hülyeségnek tartom a tüzijátékozást és a petárdázást. Egyáltalán mi jó van benne? Minden évben pont ugyanolyan, mint máskor. Miért nem elég inni és bulizni? -> komolyan kérdezem, várom az ellenérveket 😘


Kicsit jobban kifejtve a véleményem, hogy az állattartók és az ünneplők is hibásak ilyenkor. Hiszen egyszerűen meg lehetne oldani, hogy az állatoknak legyen egy biztonságos helye. És ha az ünneplők nem tüzijátékoznának és petárdáznának, akkor sokkal kevesebb sérülés és baleset lenne.

A felelőtlen gazdik (és/vagy állatkínzók) miatt meg rengeteg háziállat megsérül és sokszor már segíteni se tudnak szerencsétleneken.


Nekem 3 (kinti) kutyám és egy macskám van és eddig mindegyiket biztonságba tudtam helyezni szilveszterkor. Egyikük se félős alapjáraton, egy vihar meg se kottyan nekik. De az egyik kutyám különössen fél ilyenkor, nehéz is lenyugtatni őt. A szomszédok persze egyáltalán nem megértőek és minden évben az én kertem fölé lövik a sz@rjaikat, ezzel veszélyeztetve az állataimat, engem és a házamat is.

2019. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy a rettegó állatokat hiába zárod be, attól még rettegni fognak... Az egyik macskámmal egyszerűen nem tudtam mit kezdeni, éjféltől kb. fél órán keresztül ide-oda futkosott a házban, mindenhova bebújt aztán előugrott, sehogy nem tudtam lenyugtatni. Pedig eleve benti cica, de a környékünkön mindenhol durrogtattak, iszonyat nagy robaj volt. Nagyon sajnáltam szegényt. Ráadásul nem minden állatnak van gazdája, vagy nem minden állatnak van normális gazdája. Én egy ideje etetek egy gazdátlan cicacsaládot, csináltam nekik hőszigetelt házat, tavasszal szeretném majd valahogy az anyát ivartalaníttatni, a kicsiknek meg gazdit keresni, de egyelőre még vadak, nem tudok a közelükbe menni. Őket nem tudom bezárni és megvédeni ettől, nagyon aggódtam miattuk is! Ma az anyát nem láttam, nagyon remélem nem szaladt világgá... :S És akkor még ott vannak azok az állatok, akiknek szimplán f. sz gazdájuk van. A rettegő kutya nem tehet arról, hogy a gazdája cseszik elzárni! Itt nem a hőbörgő gazdákat kellene nézni, hanem a szerencsétlen állatokat! Ja és pluszban még, akinek állata van az rohadjon minden évben otthon szilveszterkor, mert mások sz. rnak bele mindenbe és nyomatják a rohadt tűzijátékot!
2019. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Én megértem a tüzijáték pártiakat is, jó buli nézni.

De kutyásként már 10 éve nem is láttam, mert bennt ültem a kutyussal (szüleimnél). Idén már sajáttal. Azért szívesen elmentem volna valamerre szilveszteri programot csinálni, hogy ne párommal ketten igyunk csak a lakásban, de akkor ugye mi lenne kinnt velünk, vagy itthon egyedül a kutyával?

Szóval felőlem akár be is tilthatják, így se úgy se látok és ilyen értelemben gátol és idegesít is. Eddig is csak a tvben leadott felvételeket néztem és annyira nem is hiányzik. Inkább nyugodtan elmennék ilyenkor kutyával egy programra vagy rendezvényre, esetleg buliba mintsem ez. Általában mások szemszögét is figyelembe veszem, de ha ettől eltekintek, hogy kisgyerekeknek meg akárkinek mekkora buli ez, nekem ennyi róla a véleményem.

2019. jan. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!