Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám morog rám, hogy ha...

A kutyám morog rám, hogy ha megsimogatom miközben eszik. Ez mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
Nem kap oda, nem bánt, csak jelzés értékűen morog. El tudom venni előle az ételt, olyankor leül és várja hogy visszaadjam. A szájából is ki tudom venni (már ha elég gyors vagyok és nem nyeli le egyben mielőtt annyit mondok hogy "nem"). Ha megsimogatom és morog és raszolok, akkor abbahagyja, újra hozzá nyúlok, enyhébben morog. De azért jelzi hogy hagyjam békén. Ez elfogadható vagy muszáj valahogy megszüntetni?
2019. jan. 2. 20:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
25%
A mi kutyánk (kistermetű, máltai) száraz tápot kap, de néha hadjuk neki hogy lenyalogass a főthús csontját, meg ilyenek. Ha csülköt sütünk, akkor a nagyobb csontot oda szoktuk neki adni, és ő akkor csinálja csak ezt. Nem vagyok egy nagy kutyaidomár, de azt olvastam hogy ez az ösztönei miatt lehet.
2019. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
36%

*hagyjuk

bocsi gyorsan gépelek

2019. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Ez alap náluk.

De embereknél is, te mit lépnél, ha elkezdene valaki nyúlkálni feléd kajálás közben?

A sitten egy ilyen nyúlkálásért eltörnék a karod.

2019. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Tilos! Olvass utána, hogy működik egy falka, ki meddig mehet el.

Sajnálom a tápos kutyákat 😢 oké, hogy az az elvileg egészséges, de ti sem salátán éltek basszus!

2019. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Az idomításhoz az is hozzátartozik, hogy tiszteletben tartjuk a másik felet. Amit eszik, az az ő zsákmánya, ahhoz ne nyúljon senki.
2019. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Az bőven elég, hogy ha kell akkor ki tudj venni barmit a szájából. Ez megvan, békén kell hagyni.
2019. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Az a lényeg hogy el tudod venni tőle és nem mutat agressziót, ugyan akkor ha ezt egy fiatal kutya csinálja a későbbiekben ebből még lehetnek problémák. Én a morgást sem engedném, csírájában fojtanám el, de az is igaz hogy nekem Német Juhászom van.
2019. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Roti és 3 éves múlt. Az esetek kb felében kap tápot, amúgy kap maradékot, főtt tésztát, húst. Meg az utolsó szem lehullott szilvát is megeszi, imádja.

Akkor hagyom. Tényleg soha nem kap oda, nem is szoktam cseszegetni kaja közben. Csak gondoltam tesztelem, és ez lett a reakció.

2019. jan. 2. 22:30
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Ja, aztán egyszer kell olyan ételről letiltanod és visszafordul. Az ő fejében az van, hogy lehet veled agresszív követlezmény nélkül. Nálam rohadtul nem fér bele, hogy a kutyáim bevédjék az ételt, játékot, fekhelyet, ne engedjék rájuk rakni a nyakörvet, stb. Ez nem egészséges kapcsolat!
2019. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Két amstaffom van, ha akármelyik morogna rám evés, vagy akármilyen tevékenység közben, csírájában fojtanám el a dolgot. A kaja, amit kap, az enyém; én adtam, ő csak ehet belőle. Ha akarom, elveszem. Bármikor.

Az egy dolog, hogy sok kistestű kutya gazdája röhögve veszi videóra, ahogy a kaját vagy bármit bevédő Bizsuka hörögve, agyatlanul fordul rá a gazda kezére. Ez sem helyes, de az ilyen fogyatékos embereknek úgysem lehet megmagyarázni, hogy ez miért rossz.

Viszont egy kifejlett rotinál ez már nem játék. Lehet, hogy most még csak morgás a reakció, de mi van, ha gondol egyet, és nekedfordul, mert túl messzire mentél?

Tiltsd ezt a dolgot, a mormogás jelezheti az agresszió kezdetét.

2019. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!