Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyennek minek kutya? A...

Az ilyennek minek kutya? A kutya hobbi?!

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, ősszel költözött ide egy pár a kisfiukkal és a kutyájukkal.

Feltűnt hogy nem látjuk kint a kutyát és rákérdeztem hogy miért nem engedik ki a közös udvarba, legalább a lányaim is játszhatnának vele... Azt mondták hogy nem szeretnék, az ő kutyájuk, nekik ő a hobbi, járnak vele versenyekre,elvileg drága, nem akarnak gondot pl etetés. Mi lehetne gond, nem adnának mérget... Kiderült hogy corgi, a lányaim oda vannak a mese előzetesért, jó lett volna ha játszhattak volna vele vagy valami. A kisfiú is felügyelettel játszik vele (5 éves már... ), minden este és reggel mennek vele sétálni.


Aki ennyire búra alatt, szabályozva tartja a kutyát annak minek?!


2019. jan. 3. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ő kutyájuk, ők döntik el, hogy ki hogyan foglalkozhat vele. Megjegyzem, én sem engedem soha, hogy bármelyik kutyámat is nyúzzák a gyerekek! Hogy hogy minek az ilyennek kutya? Normális, felelős embereknek tűnnek ennyiből! Viszont a te indokod tisztán csak önzőség.
2019. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közösbe hozzá. A lányait meg játszanak plüsskutyával. Ész megáll mekkora pofátlan emberek vannak.
2019. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

WTF???


Miért engedném a versenyebecskémet idegen gyerekek játékszerének?

2019. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Én sem szeretem, ha idegenek akarnak haverkodni a kutyámmal. Azt meg pláne nem engedném, hogy csak úgy felügyelet nélkül szórakozzanak vele vadidegen gyerekek.


Főleg, hogy nyilván egy sportkutya vagy/és kiállítási kutya a szóban forgó eb, ha versenyekre járnak vele. Nem egy mezei családi kutya.


Ez a nem mérget adnánk dolog hülyeség, már bocsánat. Az én kutyámnak, ha csak egy falat maradékot adsz (rántott hús, vagy bármi ilyesmi) akkor megy a hasa. Aztán én mosogatom majd a kutya fenekéz, mert ráragadt a híg ürülék.


Szóval nem, kérdező nem jogos a felháborodásod. Az a szomszédod kutyája, nem azért van, hogy a te gyerekeid kiéljék magukat.


És igen, a kutyázás lehet egy hobbi is. És ideális esetben az, nem csak egy "kell kutya, hogy legyen" dolog.

2019. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem azzal van a gond hogy búra alatt van, én sem szeretem ha idegenek játszanak a kutyámmal (pláne gyerekek), arról nem beszélve hogy a kutyám nagyon bizalmatlan az idegenekkel, nem akarnám ezzel terhelni. Sokkal kevesebb esélye van hogy megmérgezik a kutyát, nekem szimpatikus hogy így vigyáznak rá. Nekem az volt fura, hogy ‘hobbi’ nekik a kutya. Ezalatt nem tudom mit érthettek. Ezen kívül szerintem semmi probléma nincs vele (persze a leírás alapján, mert nem látok az ajtó mögé, nem tudom milyen gyakran viszik sétálni és mekkora távra, nem tudom mennyire van lefárasztva, megnevelve, milyen tápot eszik etc etc, de nem is ez a kérdés). Nekem ennyi alapján teljesen okénak tűnik.
2019. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyennek minek?

Hát biztos nem azért tart valaki kutyát, hogy más kölykei játszanak vele...


Minek az olyannak kutya, aki csak játékszernek tekinti?!


Tudod a kutyák nem azért vannak, hogy a gyerekeknek legyen mivel játszani. A kutya társ, egy kutyával való kapcsolat pedig kölcsönös dolog.

Ebbe a kölcsönösségbe beletartozik, hogy a kapcsolatba adni is kell, nem csak kapni.


Te, és a gyerekeid mit adnátok a kutyának??!!

Következetes nevelést? Orvosi ellátást? Prémium minőségű élelmiszert?

Ha igen, akkor legyen saját kutyátok.

Ha meg semmit, akkor ébredj már fel!

2019. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

...


Nem mellesleg!

Ha minden nap 2-szer viszik sétálni (így valószínűleg szocializálva van, és vannak kutya barátai)

és nem engedik mindenféle idegennel játszani, az messze nem búra alatt tartás!


Annak a helyes megnevezése, felelős, következetes kutyatartás!

Lehet tőlük tanulni!

2019. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs ilyen drága, kiállításra járó kutyám, de nem engedném ki egy közös udvarba, mert...

1. Mi van, ha valaki kinyitja a kaput és a kutya kisurran

2. SOHA nem hagyunk gyereket egyedül egy kutyával (ezért nem hagyják a saját gyereküket sem egyedül vele)

3. Ha a gyerekeid véletlenül valami olyat csinálnak, ami a kutyának nem tetszik és esetleg odakap a nekik, akkor az a kutya gazdájának a felelőssége, gondolom a szomszédod ezt nem akarja kockáztatni. Akkor sem, ha amúgy nyugodt a kutyus

4. A kutya nem játék

2019. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tök jópofa, hogy valakinek van egy drága, ritka de népszerű és ismert fajtája, amit óv és nem közkincsként tárja mindenki elé, te meg fel vagy háborodva hogy aztán már miért nem hagyja a gyerekeidnek hogy játszanak vele.

Ezek a kutyák alaphangon félmillió forint környékén kezdődnek, ha kiállítási minőségű akár az egymilliót is elérheti az értéke. Talán nem csodálkozol, ha vigyáznak rá. És bármilyen meglepő neked, az a normális hozzáállás, ha valakinek a kutyája hobbi, családtag, nem csak azért van hogy mondjuk a kölykeinek legyen mit nyúznia vagy legyen az udvarban egy dísz, mert kertes házba kell a kutya...


Vegyél a gyerekeidnek kutyát, ha azt akarod hogy lehessen kutyájuk, de ilyen mentalitással óva intelek tőle, mert nem olyannak való az állat aki csak játékszerként tekint rá.

2019. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést inkább gyerekvallalas-neveles kategóriában kellett volna feltenned, ott találtál volna elvakult gyerek buzerans anyuka társakat akikkel együtt szidhatnád a kutyás szomszedot. Mi itt a kutyák pártján állunk.
2019. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!