Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyennek minek kutya? A...

Az ilyennek minek kutya? A kutya hobbi?!

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, ősszel költözött ide egy pár a kisfiukkal és a kutyájukkal.

Feltűnt hogy nem látjuk kint a kutyát és rákérdeztem hogy miért nem engedik ki a közös udvarba, legalább a lányaim is játszhatnának vele... Azt mondták hogy nem szeretnék, az ő kutyájuk, nekik ő a hobbi, járnak vele versenyekre,elvileg drága, nem akarnak gondot pl etetés. Mi lehetne gond, nem adnának mérget... Kiderült hogy corgi, a lányaim oda vannak a mese előzetesért, jó lett volna ha játszhattak volna vele vagy valami. A kisfiú is felügyelettel játszik vele (5 éves már... ), minden este és reggel mennek vele sétálni.


Aki ennyire búra alatt, szabályozva tartja a kutyát annak minek?!


2019. jan. 3. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Te is ilyen tipikus letámadós anyuka elkényesztetett nyávogós gyerekével vagy?


Az ilyenek gyerekei rontanak rám és a kutyámra az utcán. A semmiből odarohannak, kérdezés, köszönés nélkül ráugranak a kutyára, természetesen hátulról, hirtelen, nehogy a kutya észlelni tudja, s megijedjen. Próbálom felfogni hogy miért nem lehet egy egyszavas kérdést feltenni, közben meg próbálom leszedni a neveletlen visítozó kölyköt a riadt kutyámról. Mikor megjelenik a kedves értelmiséginek egyáltalán nem nevezhető anyuka, még vele is hadakoznom kell hogy "méé nem engeded?" vagy "az én gyerekemet te ne b@asztassad". Ha a kutya hirtelenjében odakapott volna, persze megint én lennék a hibás.


Pedig amúgy meg szoktam engedni. Ahol sétálunk, arrafelé, lakik egy 6-8 éves kislány, az anyukájával vagy a nővérével szokott ott lenni, és ő mindig megkérdezi, minden kutyástól. Ha mégis elfelejti, szólnak neki, hogy előbb kérdezze meg.


Értelmes gyereknevelés. Lehet gondolkozni a két felfogás között.

2019. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt teljes mértékben megértem, ha nem hagyják, hogy a gyerekek felügyelet nélkül játszanak a kutyával. Amilyen dolgok néha a gyerekek eszébe jutnak, ahhoz néha a gazda felügyelete is kevés. Nálunk volt, hogy vendék kislányok a hanyatt fekvő kutya tökét fogták meg :S. Eszembe nem jutott volna, hogy nekik eszükbe jut ilyen, ráadásul a kutya gyorsabb, mint én. Ha harapott volna a kutyánk, az én felelősségem. És nem ez volt az egyetlen olyan eset, ahol hálát adtam, hogy a kutyánk birka türelmű.
2019. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? A helyükben én sem engedném, hogy a szomszéd gyerekek nyúzzák a kutyát. Főleg egy kiállításra szánt, méregdrága Corgi-t. (Max. annyit engednék, hogy amíg ott vagyok megsimogathatják. De felügyelet nélkül nem engedném ki. Amúgy eleve nem hagyunk semmilyen kutyát gyerekkel felügyelet nélkül.) Szerintem a kérdező nincs tisztában a kutyafajtákkal, versenyekkel és úgy általában a kutyatartással. Nekem sima keverék kutyáim vannak, de azért van rálátásom a témára, így megtudom őket érteni. pl. az etetés. Nem kell méregre gondolni, (szerintem ők sem így értették) elég ha csak valami vacakkal megetetik a kutyát. Ha érzékeny gyomrú, akkor simán mehet a hasa, hányhat, ha allergiás, kihullhat a szőre, akár egy szelet párizsitól is. A csirkecsonttól megfulladhat, bélelzáródása lehet stb. Ha meg valami kutyákra mérgező dolgot adnak neki a gyerekek, mondjuk csokit, akkor lévén hogy kistestű, el is pusztulhat, a kiállításra hordott kutyájuk. Valamint lehet, hogy szabályozva van a kutya etetése és nem szeretnék, hogy idegentől ételt fogadjon el. A hobbit is valószínűleg úgy értették, hogy komolyan veszik a kutyázást, a mindennapjaik szerves részét képezi a kutya, biztos viszik egy csomó helyre. Most hiányzik neked, hogy a lányaid véletlenül valami kárt tegyenek benne? Hogy kárpótolod őket, ha valami lesz vele? Veszel nekik egy másik több százezres kutyát helyette? Szerintem ne erőltesd és ne légy felháborodva. Ez az ő és a te érdeked is. Jobb a békesség. Tartsd tiszteletbe a döntésüket. Az ő tulajdonukban van a kutya, ők költenek rá, ők gondozzák, így nekik van joguk dönteni a sorsáról.
2019. jan. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Hát ettől a pofátlan nőtől az én pofám szakadt le...


Hogy gondolhat komolyan egy ilyet valaki? Vidékről érkezett, ahol a kutya kertidísz és gyerek játék gondolom


Nem értesz a kutyákhoz, NE SZÓLJ BELE!! Alap intelligencia szint.


Az én kiskutyámra is egyből rárepül mindenki. Nagyon barátságos és látszik, hogy ismerkedne (még nincs is rendesen szocializálva mert 3 hónapod) de valamiért a járókelők azt hiszik ha a kutya csóválja a farkát akkor megsimogathatják se egy kérdezés, de még köszönni se bírnak. Két hétbe telt mire az első ember megkérdezte, hogy megsimogathatja-e. És akkor csodálkozik valaki hogy a kutyásoknak tele a t@ke? Pedig én csak 1 hónapja tartozok ide.


Az én kutyám, társam, nem más gyerekeinek a játékszere. Még te vagy felháborodva?! Most jól felcs#sztem ezen magam xD

2019. jan. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak az előttem kommentelők. Az ilyen anyukák szokták a gyerekeiket odaküldeni a kutyámhoz, amikor sétáltatom, hogy na menjél szépen simogasd meg a kutyust. Előre leszögezném, hogy alapvetően meg szoktam engedni HA: 1.) Emberszámba vesznek, legalább köszönnek, vagy biccentenek, vagyis kulturált normális ember módjára viselkednek. 2.) Megkérdezik. Ugyanis én sem megyek oda az utcán senkihez megsimizni a gyerekét, hogy jaj de cuki, megtapogatni a haját, hogy jaj de selymes, kivenni a telefont a kezéből, hogy jajj ilyet akarok, csak megnézem, hogy működik.

Abszolút nem értem, hogy gondolhatod, hogy a szomszéd kutyája azért van, hogy a te gyerekeidet szórakoztassa, és fel vagy háborodva, hogy mi az hogy nem játszhatnak vele. Ha mondjuk a szomszédék vesznek egy méregdrága televíziót, akkor majd mondod nekik, hogy akkor átmennének a lányaid, azon jobban tudják nézni a kedvenc meséjüket vagy ilyesmi, ha meg nem engednék, akkor menne, hogy az ilyennek minek ilyen drága készülék és megint csak fel lennél háborodva. Miért nem mondod nekik, hogy szüljön a nő egy picibabát, hogy a lányaid tudjanak igazi babával babázni.

2019. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, a kutya hobby. Idő, pénz, foglalkozni kell vele. Nem egy játékszer amit kitesznek az udvarra, hogy akinek tetszik az játszon vele.
2019. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Add már kölcsön a lányaidat, kipróbálnám, milyen lányos anyukának lenni.

Nem fogom megmérgezni őket ígérem, csak játszok egy kicsit, mert bírom a gyerekeket.

2019. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!