Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok milyen volt a kutyátok...

Nálatok milyen volt a kutyátok ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Van egy rottweiler nőstény kutyám aki februárban lesz 3 éves.Tavasszal szeretném ivartalanítani,mert pl.:októberben begyulladt a melle meg hasasnak képzelte magát stb.Viszont már márciusban szeretném ivartalanítani.


Kinti kutya,kutyaházzal.Bár gondolom,hogy ilyenkor házban kell lennie.Ha házban kellene,hogy legyen az előszobában volna.Ilyenkor hány fokon kell lennie?


Ivartalanítás előtt mit kell csinálni?(meddig szabad neki ételt,vizet adni stb.)

És utána,hogy fog viselkedni?.(a macskám amikor ivartalanították nagyon megviselte)

Illetve ivartalanítás előtt a ellenőrzést,az hogy van?Leellenőrzik és ha egészséges utána rögtön műtét van?

(Amikor ivartalanították a macskám az állatorvos egy szóval nem említette az ellenőrzést.

(Tudom,hogy az állatorvos elmondaná,hogy meddig ehet,ihat de szeretném előtte megtudni)



2019. jan. 3. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előtte egy nappal nem evett,10 órával nem ivott. Egyébként minden ment a rendes kerékvágásban.


Hát én nem nagyon tájékozódtam ennek utána, így csak bevittem, hogy le kéne kapni a golyóit. Kérdezte hogy egészséges-e, volt-e valami nem megszokott, rendellenes dolog, bármivel kapcsolatban, nézte a fogait, szemeit, szőrét, végig tapogatta és adott időpontot.


Ivartalanítás után 2 napig nem igazán volt önmaga kába volt és inkább feküdt, de utána minden rendben volt. A lámpa búra a fején iszonyatosan zavarta, így felügyelet mellett levettem neki

2019. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előtte egy általános profilt kéne nézni vérből. Ha még nem volt műtétje, akkor véralvadási vizsgálatot is kéne csinálni, ez kizája az örökletes vérzékenységet. Ha minden oké akkor jön a műtét. Előtte 12 órával nem ehet, inni ihat, de van ahil az ivást is tiltják, ez orvostól függ. Ha műtét után hamar kiadják akkor még aludni fog, van ahol nincs is lehetőség a bentartásra. Ilyenkor nem tudják szabályozni a hőmérsékeltüket ezért jó lenne minnel melegebb helyen tartani. De ha csak egy előszobába engeditek be és jól alápárnázott helye lesz és betakarjátok az is elég. Vagy egy feszes ruhát vagy gallért kell hordania 10 napig, akkor lesz a varratszedés. Aznap nem ehet. Nekünk a doki azt mondta, hogy a vizet tegyük ki és ha már magától el tud menni érte, akkor ihat. A mi kutyáinkat egyáltalán nem viselte meg szerencsére, 2 napig még be volt lassulva egy picit de kb mintha mi sem rörtént volna. A sebből szivároghat véres savó, ez teljesen normális, betadinnal le lehet neki kezelni napi 1-2x. Az a legfontosabb, hogy ne tudja nyalogatni.
2019. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem a kant, sem a szukát nem viselte meg. Előtte vettek vért, megnézték a máj, és a vese értékeket (meg persze a többit, de ez a kettő fontos ugye az altatás szempontjából). Műtét előtt 12 órával nem ehettek, és 6 órával előtte nem ihattak. Meg volt a műtét, a kan kutya konkrétan kiszaladt elém. Ott megnyugodtam, hogy teljesen jól van. Aztán mondta a doki, hogy a kennelt nem igen viselte jól, leamortizálta a gallért. Itthon levettük, és vettünk neki kis tépőzáras bugyit. Azt elviselte. Ahogy hazaértünk lefeküdtek aludni. És pár órát pihentek. Utána ivászat volt, enni csak másnap ettek. A kan pl már aznap este elvégezte a nagy dolgát. Betadinnal kellett kenegetni a sebet, illetve antibiotikumot kellett szedni. Engem jobban megviselt, mint őket az biztos. Úgy kellett szólni, hogy ne ugráljanak már aznap este. A kan egy rossz mozdulattal felszakította a varratot, azonnal orvos. 5 napos volt a varrat, így kiszedte, és nem varrta újra. Amúgy 10 nap múlva szedték volna ki. Kaptunk rá kék Lukács krémet.

Legtöbb esetben a gazdi jobban izgul, mint a kutya. De talán ez rendjén is van :)

2019. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jan. 3. 23:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk fiatalabbak voltak a kutyák a műtétkor, így őket egyáltalán nem viselte meg. Szinte észre sem vették. A tiednél sem lesz gond, csak esetleg 1-2 nappal később lesz teljesen önmaga, mint ha kölyökkorban átesett volna a műtéten.

A többiek elmondták a lényeget, annyit tennék még hozzá, hogy szerezz be kutyapelust, vagy valami olyan nedvszívó holmit, amit a teljes ébredésig a kutya alá tudsz tenni. Vannak kutyák, akik bepisilnek, amikor még öntudatlanok. Nálunk az egyik így járt és nagyon jól jött a pelus, amit tudtam alatta cserélni, ez egyből felszívta a pisit, így nem lett nedves az egész bundája.

2019. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2019. jan. 4. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!