Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy mondják"az...

Miért van az hogy mondják"az ÁLLATVÉDŐK" hogy ha nem menhelyről hozunk kutyát akkor vegyünk tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Vettem kettő éve egy mudit egy "minta tenyésztőtől", és borzalmas körülmények között tartja a kutyáit. Ketrecekbe vannak bezárva. Én százmilliószor rosszabb körülmények között ellettem EGYSZER a tacsimat és tartom most is. DE vegyünk tenyésztőtől, mert az jó. És a közember nem ért hozzá.

2019. jan. 5. 18:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
9 es válaszoló köszönöm hozzá tenném szarvas marha tenyésztésből élek úgyhogy értek a genetikához
2019. jan. 5. 18:49
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem frissítettem, mielőtt elküldtem. Azóta látom, hogy nálatok inkább "hobby szaporítás" történt. Le leszek pontozva de ezzel - személy szerint - csak két problémám van: az egyik, hogy ahhoz kell szakértelem, hogy minimalizáld annak az esélyét, hogy betegek legyenek a kölykök (ha a szülőket szűrettétek, akkor az dicséretes, de nem elég), másrészt ebben az esetben a kölyköknek nehezebben találtok gazdát (ha mindkét szülő törzskönyves, akkor regisztrációs lapot kiválthattok nekik, így legalább a származásukat igazolni lehet).
2019. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

No, ez meg egyszerre ment :). (a 12-es)

Ha értesz az állattartáshoz, genetikához és az adott fajhoz és fajtához is (jelen esetben a tacskók potenciális nyűgjeihez), akkor az első probléma nagyjából kilőve. Viszont akkor már lehet, hogy érdemes lett volna tenyészszemlére is elvinni a szülőket (harapás, végtagok állása és más szőrszálhasogatás).

2019. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam a tenyész szemle teljesen fölösleges kitűnő vadász kutya nála nincs elveszett vad alapvetően ezért szerettek volna a kölykeiből
2019. jan. 5. 18:58
 15/26 anonim ***** válasza:
64%

Ha már ennyire oda figyelsz és minden igaz abból amit írtál, akkor miért nem váltottad már ki a kennel nevet és törzskönyveztetted a kölyköket?


Alapvető különbség mégsem ez közted és a rendes tenyésztők között, hanem az, hogy a normális tenyésztő a fajta javítása, tökéletesítése miatt kezdett bele a tenyésztésbe. Míg te azért, mert igény volt rá és kellettek a kiskutyák a rokonoknak.

2019. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Mert nem akarok ipari mennyiségü kölyköt elő állítani
2019. jan. 5. 19:12
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

Mert a tenyésztők ezt csinálják? Hát fura tenyésztőkkel találkozol.


A legtöbb RENDES (nem győzöm hangsúlyozni) tenyésztőnél jó, ha 3-4-5 évente van egy alom.

De az egyik tenyésztő ismerősöm 7(!!) évig volt inaktív.

2019. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól dolgozik a kutyátok és egészséges, akkor annyi értelme lenne a tenyészszemlének, hogy úgy több, munkára is alkalmas kutya kerülne a papíros kutyák közé. Így kisebb eséllyel veszik ki a vadászösztön a fajtából. Tudom, macera, pénz és papírozni is kell, de rengeteg fajta elment a szép, de az eredeti feladatára alkalmatlan irányba. Egy jó tenyésztő sem elleti szét a kutyáit, simán benne van, hogy egy szukának mondjuk összesen 3 alma van az élete során. Egyébként a tenyésztők egy része is csak akkor fedeztet, ha úgy látja, hogy elég jelentkező van a leendő kölykökre.
2019. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

A további nézeteltérések elkerülése végett:


"Én százmilliószor rosszabb körülmények között ellettem EGYSZER a tacsimat és tartom most is."


Azt te irtad kérdező, innen veszik sokan, hogy sz.arul tartod őket. Tanuljál meg irni, meg fogalmazni, aztán beszélgetünk.

2019. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
31%

" Hihetetlen, hogy még mindig vannak olyanok, akik nem értik a tenyésztők és a szaporítók közti különbséget! Te nem tenyésztőtől vásároltál, hanem szaporítótól!"


Miért hihetetlen, ezt az anyatejből szopja minden ember?

2019. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!