Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érzett más is így?

Érzett más is így?

Figyelt kérdés

Van egy más fel éves kutyánk, imádjuk most ő a "gyerek ", a mindenünk.

Egyik ismerősöm vett a kis gyerekenek egy kutyát, kölyök kora óta látom ismerem stb a kutyát nagyon megszerettem és hát ahogy nőtt a kutya már nem foglalkoztak vele meg elszökött stb, kérdezték nem e kell, elhoztam, sajnáltam is hogy a hidegben alszik, tudtam nálunk úgy is bent lesz, staff és argentin dog keverék, nagyon okos, nyugodt stb, nekunk staffink van, kijonnek úgy ahogy, csak épp úgy hoztuk ide hogy tüzel, miénk kan de kivan ivartalanitva de azért meg meg akarja.. Bár inkább a dominancia miatt szerintem. Na de kicsit eltertem az a lényeg hogy amióta itt van az új kutya nekem olyan bűntudatom van hogy az első kutyusunk mit érezhet, meg hogy nem kap most már annyi törődést pedig kap és ugyanúgy foglalkozunk vele meg neki adunk előbb enni neki köszönünk előbb stb de hogy aki érzett már így, annak mennyi idő után múlt el? Meg hamar megszokom hogy most már ketten vannak? Imádom mind kettőt, meg minden állatot, no meg tervbe van a baba projekt is, remélem két nagyobb kutyuval nem lesz annyira problemas babazni :) de persze addigra csak össze szoknak meg minden. Csak ez a fura erzesem.. De örülök hogy segíthetek egy állaton aki már lehet nem élne....



2019. jan. 7. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A kutya falka állat, tehát nincs szuksége arra, hogy egyedül o legyen a középpontban.
2019. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyedül van a kutyám és tuti örülne egy társnak még úgy is hogy osztozni kell rajtam. Az ember se rossz társaság egy kutyának de a fajtárs az más. Az enyém pl imád kutyakkal lenni de jelenleg nem állok úgy anyagilag hogy még egy kutyát tartsak és ezt a szintet tartsam. Lehet hogy az elején fura neki de egymástól is kapnak törődést és megfogják szokni.
2019. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második kutyáknál nem volt választásom. A mi estünk: nyugalomban éltünk párommal, és a 4 éves kutyusunkkal, míg 2016 telén ki szaladt az útra egy nagyon apró pici kutyus. Olyan hirtelen szaladt ki a kocsi elé, hogy épphogy megúszta. Persze satufék azonnal, kipattantunk, felvettem az ölembe. Levettem a pulcsimat a kabátom alól, és beletekertem. Felmelegedett, közbe irányba vettük az állatorvost. Megállapította, hogy makk egészséges a kiskutya, és, mivel sérülés nyoma nincs így vagy megszökött, vagy kirakták, mivel keverék. Hazavittük, a másik kutyus érdeklődve szemlélte a történést. Felraktam netre, hátha elcsavargott..de nem jelentkezett a gazdi. Mivel tudom, hogy a menhelyen milyen állapotok vannak (voltam önkéntes), így nem volt kérdés, hogy marad. A kicsi szeleburdi volt, a nagy túrta magát, féltékenykedett. A pici nyúzta, az éles fogaival harapdálta. A picit próbáltuk nevelni a lehető leggyorsabban, mégis türelmesen. Eleinte nekem is lelkiismeretfurdalásom volt, hogy az idősebbik "egyke" volt, és most ha kell ha nem nyúzza a kicsi, illetve láttam is rajta a sertődöttséget, hogy a pici "max vendég lehet". Aztán a kicsinek mániája volt, hogy a nagyobbikhoz érve aludjon. Na ezzel megtörte a haragot a nagynál. Befogadta, és nagyon lelkesen tanítgatta mi hogy történik.

Mi is eleinte a nagynak köszöntünk, neki adtunk enni előbb, rá lett előbb rárakva a hám és stb. Aztán elmúlt minden ilyen érzésem, mikor mindent együtt csináltak. Mikor láttam, hogy segítik egymást. Egyszer az idősebbik bevédte a fiatalibbikat egy séta alatt. Teljes az összhang köztük, nincs furcsa érzésem, és boldog vagyok, hogy ketten vannak.

2019. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát meg csak 3 nap telt el, remélem összeszokunk így mindannyian.

És remélem megbírkózom a feladattal, mert egyenlőre hol ide kell zárni a másikat hol oda, amikor a párom is haza ér össze engedjük őket, pl 1 órából 30 perc vita 30 perc fekvés, de amúgy verekednek is meg nyaljak egymás száját, az jót jelent?

Remélem hamarosan az új kutyust is ennyire a szívembe zárom, most még nagyon sajnálom, meg az első kutyus velünk alszik, az új nem, a tüzelés miatt. Ezért is sajnálom hogy ő meg a nappaliba, pedig 3 napja még a hideg kertben aludt szóval még így is jobb neki, de majd visszük ivartalanitani, csak hogy ilyenkor ő is mit érezhet, nem tudom mi van velem nem voltam ilyen sosem, de most 3 napja tök depis vagyok. Remélem jó lesz minden és a fura érzés át megy boldogsagba

2019. jan. 7. 22:59
 5/13 A kérdező kommentje:

Jó ezt olvasni hogy más is volt így és elmúlt a fura érzés :) remélem így lesz nálunk is.

Ez aranyos történet, akkor azt a kutyát nektek szánták :)

2019. jan. 7. 23:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Nálunk is az új kisebb, 7 hónapos, jó nincs sok korkülönbség, de az új kutyus pihenne, nyugisabb is, de a mi kutyank nem hagyja, ha alszik megugatja, állandóan cseszteti, de ha nagyon nem reagal az új kutyus akkor 20 perc után feladja és ő is lefekszik
2019. jan. 7. 23:05
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Két amstaffom van, egy 8 éves szuka és egy 6 éves kan (mindkettő ivartalanított).

Én is egyetlen kutyát akartam, akire rázúdíthatom minden szeretetemet.

A szuka volt életem első kutyája; mindenre odafigyeltem a nevelésénél. Aprólékos munkával, véres izzadtsággal neveltem belőle egy tündéri, szociális és kiváló kutyát.

2 éves korában az ölembe hullott egy putris szaporítótól (keresztapám által) elkobzott 3 hónapos, mindössze 3 (!!!) kilós kis staffi(szerűség), aki addig egy kennelben élte az életét, rántott levest és vizes kenyeret evett, és sosem volt még szőnyeg sem a lába alatt.

Befogadtam, idősebb kutyám "legnagyobb örömére". :) Kerülte a lakáson belül, ha a kicsi melléugrott, motyogva kiszambázott a szobából, nem is akarta tudomásul venni, hogy új kutya van.

Aztán egyik nap arra jöttem haza, hogy kiskifli-nagykifli pózban alszanak az ágyamon. Azóta olyanok, mint két árnyék; mindent együtt csinálnak. Mint a sziámi ikrek. :)

Ugyanannyi szeretetet kap mindkettő. Persze az öregnek kijár néhány privilégium: ő kap elsőként enni, az ő labdája repül először, ő kapja az első simit.

A szeretet megosztható dolog. Egy életet mentettél meg, és ugyanúgy fogod szeretni az új családtagot, mint az első kutyádat. :) Hagyd szépen kibontakozni a dolgokat, mennek azok maguktól. Nekik is meg kell ismernünk egymást, mint az embereknek.

2019. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két kutyám van, 3 év különbséggel érkeztek és ők tök jól elvannak egymással az első perctől. :)

Nálunk viszont megmaradt, hogy az idősebb kap mindig, mindent először, mert a fiatalabb egy köcsög zabagép.

Egyszer viszont volt nálunk egy ideiglenesen befogadott kutya, na akkor láttam rajtuk, hogy nagyon rosszul érzik magukat... A kutya úgy csóvált, hogy 90 fokban kilengett a hátsója és ezzel letarolta/fejbecsapdosta a kutyáimat. A hámokat nem tudtam kultúráltan feladni rájuk, mert mindig arrébb lettek lökdösve, hasonló módszerrel. Séta közben pedig volt, hogy úgy odadörzsölődött hozzájuk, hogy lelökte őket az útról, meg mindig összetekerte a 3 pórázt.

Ezt persze rögtön észrevettem és egy csomó időt töltöttem az eredeti falkával.


Két kutya még nem olyan gáz, mert két kezed van, tudod őket egyszerre simogatni :D

Ha az első kutyátokon nem látod, hogy rosszul érezné magát, akkor nincs baj, verekedni én viszont nem hagynám őket.

2019. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Megnyugtató ezeket olvasni tényleg, igen mi nálunk is az új kutya most először fekszik kanapén, puha dolgokon, és rajta látom is hogy boldog és tetszik ez neki.

A másik kutyánkon meg inkább a féltékenységet látom. Meg az új kutya nyugodt típus, a másik meg eléggé hiperaktív, de így szeretjük. Nagyon rossz 😁 mindig mondjuk is neki hogy szerencséje van hogy nálunk van mert más már kidobta volna.

Annak én is örülök hogy megmentettem egy életet.

És ezt meg is köszöni nekem, bújik, puszil, nagon szó fogadó.

Már inkább csak rajtam múlik ez az egész, hogy megszokjam az új dolgot. Rajta vagyok, mert akarom! Csak voltak ketsegeim

2019. jan. 8. 08:05
 10/13 A kérdező kommentje:

Meg még abban reménykedem ha elmúlt a tüzelés akkor az új is akar majd játszani. Egyenlőre csak védi magát. Meg ha hozzám bújik az új akkor a másik löki el melőlem. De szerintem ez meg az elején természetes.

Nekem meg most inkább érzelmileg kell erősebbnek legyek,

2019. jan. 8. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!