Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorok színfakulása?...

Labradorok színfakulása? Találkozott ezzel már valaki?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért van az, hogy egy fekete színű, felnőtt korú labrador elkezd pár helyen bebarnulni? okozhatja a víz minősége? vagy a táplálék összetétele? Nem úgy tűnik, mintha vedlés miatt lenne... Köszönöm a komoly válaszokat!
2010. jún. 29. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A fekete kutyák szőrét nyáron gyakran kiszívjan a nap. És olyankor vöröse barnás lesz. Az én kutyámnak is vörös lett a háta pedig fekete és már 9 éves xD De már nő vissza a fekete szőre. Persze lehet más miatt is.
2010. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Border collienál tudom, hogy van olyan, h az alapvetően fekete színű de barna színt hordozó kutya szőre "nyomokban" barna, főképp a szőrszálak végén (a faroknál, a hátsó lábnál) illetve a háton a töveknél.

Labradornál még nem láttam ilyet.


De itt a labik színgenetikája, remekül összefoglalva:

[link]


A te kutyád szülei milyen színűek voltak?

2010. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem fekete labradorom van és még sosem szívta ki a nap a szőre színét, pedig egész nyáron kint van a szabadban...
2010. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyit tudok TK alapján, hogy nem volt sem barna sem sárga őse a kutyámnak. Eddig sose találkoztam ilyennel, ezért furcsálom... Most a szegycsontjánál (bordaívek alján hasa felé), illetve a fang és az állkapocs oldalsó-alsó része barnul...

2010. jún. 29. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedléskor is kinézhet így, de akkor is ha a társa(kutya vagy macska) szórakozásból rágja, nyalja a szőrét, illetve a nap is kiszívhatja nyáron, ha sokat fürdik, akkor ez fokozottan működik.
2010. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a színgenetikát akkor nem kell ahhoz barna ős, h ő hordozza a barna színt. Ahogy leírod a helyeket, szerintem simán lehet ez annak a jele h ő barna hordozó. Ha aggaszt vagy a tenyésztőt kérdezd meg vagy egy kiállításon valamelyik tenyésztőt, esetleg a bírót.
2010. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár szerintem ha hordozza is a barnát, nem több éves korában jelenik meg a szőrében, hanem ahogy pár kommenttel feljebb olvashattam a kölyökkori szőrváltás után, szőr végén "vadas" lesz.

Nem ma kezdtem kutyázni, nem járok kiállításokra, dolgozom a kutyával.

Nem zavar a színe, csak azért kérdeztem, hátha esetleg tartás/táplálás miatt lehet, amin tudok változtatni...

Először ősszel vettem észre a barnulást, akkor csak a pofiján volt, mostanában kezdett a mellkasán barnulni...

2010. jún. 29. 10:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Külön köszönet a kettővel fentebb lévő válaszért! Van egy kölyök aki folyamatosan rágja-nyalja, eddig ez nem jutott eszembe, hogy tőle is lehet!
2010. jún. 29. 10:36
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem kérdezd meg az állatorvost!
2013. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!