Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a tévhitben élőket?

Figyelt kérdés

Van egy egyéves amstaffom. Játékos, jámbor, nem fülvágott eb. egy 8 és egy 13 éves gyermek mellett van.

Sokat járok vele ki az erdőbe, meg stb és több ember leszól, hogy miért vettem ilyen csunya ebet, meg, hogy szájkosarat tegyem fel,( mindig ottvan, csak a meleg miatt leveszem)

Nézzétek meg a kutyát, ha akarjátok.

Iwiwen:


Staffy lucy


2010. jún. 29. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Képfeltöltés.hu-ra tedd fel a képet, mert néhány normális embernek nincs iwiwje.
2010. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 d,jpt L ***** válasza:
7%

Irigylem a problémáidat hallod-e.

Mondd,hogy jámbor. PONT. Semmi köze hozzá.

2010. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Hagyd őket főni a saját levükben, sétálj tovább a kutyáddal. Valószínűleg nincsenek tisztában az eb szó fogalmával, és nem tudják, hogy egy staffit is meg lehet nevelni ugyanúgy, mint egy foxit vagy egy csivavát. Egyébként nem tudom, mi bajuk van, ha látják, hogy a kutya nem bánt, és a szájkosár is nálad van. Előítéleteiket pedig tartsák meg maguknak. Jó kutyázást!
2010. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Én az ilyeneknek hangulatomtól függően két dolgot szoktam mondani: Nézze már meg a gazdáját is! úgy nézek én ki, mint aki egy veszélyes kutyát szájkosár és póráz nélkül sétáltat? Gondolja, hogy az a hobbim, hogy halott kisgyerekek miatt bíróságra járok? (Ez nálam azért jön be, mert csaj vagyok, és kb óvodás fejem van 25 éves létemre)


Ha meg rossz napomon tallnak meg akkor simán megmondom, hogy a kutya természetesen csak embert eszik, és még nem reggelizett ma, úgyhogy jobb lenne ha békén hagynák.

2010. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Az egyik a külső: azzal ne foglalkozz, hogy csúfnak tartják, ez ízlés kérdése (szerintem karakteres és nem csúnya...)a másik. hogy félnek tőle. Ezen se csodálkozz, hiszen szegényt sokan olyan célra használták, használják fel, ami rossz képet alakított ki róla sokakban. a hozzá nem értőket elég nehéz megnyugtatni arról, hogy (egy jól nevelt, gyermekek mellett szocializálódott) amstafftól nincs mit tartaniuk...
2010. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, azokat a beszólásokat, hogy csúnya eb és társai nem szabad felvenni. Kinek mi az ízlése. Ehhez közük nincs.

Viszont attól, hogy te nem félsz a saját kutyádtól vagy akár másétól sem, bizony hidd el, vannak akik félnek. És a félelem ösztönösen jön, tehát nem direkt akarnak félni. Na őket ezért zavarhatja az, ha csak úgy szabadon, szájkosár nélkül rohangál egy ilyen kutya. Azért valljuk be, elég tekintélyt parancsoló. Én sem szeretem, ha a kutyások rámerőltetik a hóbortjukat, lásd végigmegyek az utcán és hagyja hogy odajöjjön a kutyája és hozzámbújjon meg végignyaljon. Szerintem tiszteletben kellene tartanunk egymás akaratát. Aki kutyát tart és leviszi sétálni, az is betarthatna egy etikettet, hogy bá ő szereti és igényli a kutyusa közelségét, attól függetlenül más még nem biztos. Aki szeretné, úgyis odamegy és megkérdezi, hogy megsimogathatja-e. Akik nem tartanak kutyát azok részéről pedig az elfogadás a fontos, hogy mindenki olyat tart, amilyen épp tetszik neki, úgy öltözteti, ahogy akarja és ha nem viszi oda a személyes zónájába, a kis intim területébe, akkor azt csinál vele, amit akar! Én így látom. Mindkét oldalról szükség volna kompromisszumra.

2010. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
ne foglalkozz az ilyenekkel. nekem pitbull keverékem van, látják,hogy viselkedik még az ujságot is kiveszi nekem a postaládáol és még igy is félnek töle.. hagyd rájuk valoszinüleg a pincsikhez vannak szokva.
2010. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kiképzőpórázon, és fojtónyakörvben jár, tehát nincs szabadon.

Sokan szeretik, de akkor akik hülyék, rájukhagyom

2010. jún. 29. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Most nem azért, de amikor ilyen kutyát választassz, azért a szived legmélyén azért teszed, mert egy erős vad kutya önbizalmat ad, és bár visszautasítod hogy félnek tőle, de azért legbelül tetszik.

Ezek a kutyák a félelemkeltésre vannak kitalálva, mind jól tudjuk, hogy lehet belőlük mamlasz pónilovat nevelni , de azt is hogy ugyanannyi erővel egy kacsintásra leharapja bárkinek a kezét, ha azt nevelték bele.

pont mint egy hátadra csatolt szamurájkard, te tudod, hogy csak kenyeret vajazol vele, meg a családod is tudja de aki nem ismer az azt fogja hinni hogy támadni fogsz.


Az hogy mi a csúnya az kényegtelen azzal ne foglalkozz.

2010. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el, tök "aranyos" történet.

[link]

Nem te vagy az egyetlen staffis, akinek ezzel problémái vannak.

A hozzá nem értők félre nevelései (nincsenek tudatában a szocializáció fontosságának), és a média által keltett staff és pit pánik ("pit bull támadott a saját családjára" - és mutatják a fél méteres láncot meg vashordót, no comment...) megtették a hatásukat, rossz kép él az emberekben erről a két fajtáról. Nem tudsz mit kezdeni, rengeteg év kell ahhoz, hogy megváltozzon a közvélemény. A nagy, fejlett, szuper Amerikában is a pitbullok és a staffik jó részét elaltatják....

2010. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!