Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadást hogy lehet...

Kutyatámadást hogy lehet megelőzni, kezelni?

Figyelt kérdés

Sajnos itt sok a kóbor és az önsétáltató kutya. Általában megpróbálom összeszedni őket, de az utóbbi időben egyre több agresszív példánnyal találkozom.


Attól tartok hogy egyszer nekem jön egy, ha kutya nélkül vagyok, teljesen egyedül.

Ha kutyával vagyok akkor megsérülhetnek a kutyáim és védelemből szétkaphatják a támadót


Nyilván egyik opció sem ideális.


Az egyik ismerősöm medvék elleni sprayt ajánlott de félek hogy használat közben a saját kutyáimra is jutna :/



#kutya #kezelés #reagálás #reakció #kuyatámadás megelőzés
2019. jan. 10. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Gázspray vagy gázpisztoly.

A pisztollyal már maga a hang megijeszti a támadót.


Igen, az anyag a te kutyádra is mehet, de inkább kapjon paprikát, mint széttépje őt is meg téged is egy másik eb.

Ha a kutyádra is kerül anyag, akkor mosd le a szőrét TEJJEL, majd fürdesd meg TEJBEN!


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__9625..


https://www.youtube.com/watch?v=IC4cfZbeZSw


https://www.youtube.com/watch?v=EVaZoJyPzjo

2019. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
spray + vipera ablaktörő véggel + küzdősport elsajátítása
2019. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A mi környékünkön is sok a szabadon hagyott kutya, valamint a felelőtlenül sétáltató gazdi is, én meg rensszeresen futok a környéken, kellett nekem is valami megoldás. A paprikaspray/gázspray nekem azért nem tűnik jó megoldásnak, mert egyrészt kicsi a hatótávja, célozni kell és jó reflexek is kellenek hozzá. Mire olyan közel ér hozzám a támadó állat, már lehet hogy késő. És nyilván a kóbor és/vagy nagytestű kutyák ellen bizonytalan helyzetben is használnám, de mondjuk ha egy kisebb, sétáltatott kutya közelít, és nem vagyok 100%-ig biztos a támadó szandékban, akkor vacilálnék, amíg meg nem harap.


Ezért inkább ultrahangos kutyariasztót viszek magammal, Dazer márkájút. Ez kb. 6-7 méterről jó, és eddigi tapasztalataim alapján működik. Nem úgy kell elképzelni, hogy hatására teljesen elmenekül a támadó eb, de visszahőköl, ami időt ahhoz, hogy óvatosan eloldalogjak. Ennek ellenére kerülöm a messziről a megbízhatatlannak tűnő, vagy úgy egyáltalan gazdi nélküli vagy gazditól távol sétáltatott kutyákat, a kutyariasztót csak akkor használom, ha már a közelembe került és úgy látom, veszélyes.

2019. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: a saját kutyádra nincs hatással?
2019. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kozelmegy egy kutya,az nem tamadast jelent. Te nem szoktal tan ismerkedni? A kutya falkaallat,igeni a tarsasagot. Szomoru,h ilyen buta tevkepzeteitek vannak.

A boxolot is megutod,ha odamegy hozzad ismerkedni. Tamadaz ok nelkul emberekre is ,utolso elotti valaszolo?


Futas a kedvenc sportja a kutyaknak is. Futna veled. Ennyi. A futasra van igenyuk.

2019. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!