Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak, ha...

Milyen kutyát válasszak, ha csak a kertben tudom tartani?

Figyelt kérdés

Én a lakásban szeretnék tartani egy francia bulldogot de a család legtöbb tagja nem rajong az ötletért,ugyanis nem szeretnének a lakásban állatot tartani.

Sekély az esély,hogy meggondolják magukat.Ugye a francia bulldogot nem lehet kint tartani,ezért egy kis időre lemondok róla.

Azt mondták,ha szeretnék,akkor kint tarthatok kutyust.És ekkor kezdtem el azon gondolkodni,hogy milyen kutyust lehet kint tartani?!

Nem szeretném,ha vennék egy kutyát és nem érezné magát jól kint.Akkor inkább nem is kell kutya még nem lesz saját lakásom.Szóval milyet válasszak?Egy álmom válna valóra,ha lenne egy kutyám.Gondoltam Golden retrieverre de nem tudom,hogy ő jól viseli e a kint létet.

L



2019. jan. 11. 11:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

Elég sok nálad az ellentmondás, kérdező.


1. nem akarsz keveréket, csak fajtatisztát <-> nincs kizárva, hogy befogadsz egy menhelyi keveréket

2. mindenképp kutyát akarsz <-> úgy gondolod, talán mégsem kéne egyelőre kutya

3. csak kertben tudod tartani <-> néha lehet, hogy bemehetne, mert a macskák is...


Először magadban illetve a családdal kell tisztázni ezeket a dolgokat, mielőtt itt bárki is segíteni tudna.

De azt tudnod kell, hogy a legtöbb kutya nem érzi jól magát csak kint, nem csak a hideg miatt, hanem a magány miatt is. A kutya ugyanis falkaállat. Mivel ennyire nincs konkrét elképzelésed és célod, csak annyi, hogy legyen egy kutya, ezért én a menhelyre szavazok. Fajtatiszta kutya egyébként is 100ezertől kezdődik, tenyésztő pedig nem is hiszem, hogy ad kutyát felkészületlen leendő gazdiknak.

2019. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%

Első körben azt gondold végig, hogy mi lesz a nagytestű, nagybundás kutyával akkor, ha lesz egy saját lakásod! Te akartad a kutyát (a család többi tagja nyilván nem), elég gyökérség lenne rájuk sózni. A családtagokkal szemben is és a kutyával szemben is.


Fajtatisztát akarsz, de az 120.000 felett kezdődik. Hiába volt 1 kutyád már, nem írtad mennyi tapasztalatod van, így hiába ajánlanék pl.egy kaut, lehet nem való neked és nem vagy tisztában a nevelésével vagy az igényeivel.


Én is arra szavazok, hogy várj inkább amíg saját lakásod lesz!

2019. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom hány éves vagy de ha gyerek akkor várj kitudja hova sodor az élet. Ha felnőtt akkor azzal kell szamolni hogy ha veszel egy kinti tartásra alkalmas kutyat akkor tenyésztőtől akár menhelyről azért évekig felelősséget kell vállalnod. Tehát ha 5 év múlva költözöl hát kutyástól kell és ha panelt fogsz ki lehet egy komondorral nehezebb lesz megoldani mint majd egy francia bulldoggal amit alapból benti tartásra nevelsz. Meg ha most veszel nem paszolhatod le majd egy új kutya miatt. Ha nem csak egy kutya hanem egy bizonyos fajta az álmod akkor várj de ha mindegy milyen csak kutya legyen akkor a szőrzete legyen megfelelő. Kinti kutyát is szocializálni kell, sétaltatni stb. Annyi hogy eü séta nem kell ugye.

Szerintem menhelyen is lehet talalni olyan utcai vegyest ami egy kaukázusi szőrével rendelkezik azt nyugodtan kint tarhatod persze szigetelet bélelt ól mellett, hozzá szoktatva, felnőtt koraba.

2019. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nem tisztásztam még le teljesen a családal a dolgot,azért mondtam,hogy napppal azért lehet bejöhetne.(A cicánkat is jó szívvel beengedik de nem mindig akar bejönni.)Konkrétan a család fele szeretne bent egy kutyát a másik fele nem.

Úgy értettem menhelyről fajtisztát.De igazából az igaz,hogy meggondolatlanul írtam,hogy nem kell keverék,mert lehet,hogy fajtától függetlenül belopja magát a szívembe egy keverék,kitudja igazából hülyeséget írtam.

Egyébként 17 éves vagyok.Jelenleg nem járok suliba (csak szeptembertől fogok újra.) egyenlőre nincs munkám.De lesz.Szóval jelenleg van időm.És elég magányos vagyok szóval nagyon szeretném a kutyám és minden időm neki szentelném.És olyan nincs,hogy lepaszolom egy másik kutyáért.pfffff

Még,ha egyszer el is költözöm a kutyámat és engem egy csomagban adnak.Szóval én mindent megadnék a kutyámnak de 1000X át kell gondolnom,hogy hogyan lenne a legjobb.Hogy jelenleg alkalmas e vagyok a feladatra.De amíg él a legjobb gazdia lennék.

2019. jan. 12. 18:25
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Menhelyen nincs fajtatiszta kutya.

De szerintem neked egy keverék is tökéletesen megtenné. ha letisztáztad a családdal és beleegyeznek, akkor menjetek el egy menhelyre és nézzetek szét. Ha valóban kutyát szeretnél és komolyan gondolod, akkor biztos lesz olyan, amelyik megtetszik. De kintre csak dúsabb szőrű kutya mehet.

2019. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Ó dehogy nincs.Francia bulldogot is láttam már elég sokszor menhely facebook profiljain.

Nézegettem már ilyen oldalakat és vannak fajtiszta kutyák.

2019. jan. 12. 20:12
 27/31 anonim ***** válasza:
44%

Nem faj, fajTAtiszta egy nem keverék kutya. :)

Először jussatok dűlőre a családdal, aztán még lehet a döntésben is segítenek.

2019. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Max. papír szerint nem lehet fajtatisztának nevezni egy menhelyi kutyát, de attól még simán lehet az. Aztán nem mindig felelőtlenség miatt lesz egy kutya gazdikereső menhelyen vagy fajtamentőknél. Nemrég volt egy olyan eset, hogy meghalt a gazdi, és a rokonoknak nem volt lehetőségük a kutyát átvállalni, nem számít, miért, viszont a kutya gazdikeresővé vált. Az élet kiszámíthatatlan, a betegség és a baleset nem válogat.


Kérdező, én első körben azt javaslom, hogy keress egy menhelyet a közeledben, vagy fajtamentőket, és legyél önkéntes segítő. Nekik jól jön a segítség, te pedig kutyázhatsz. Aztán ha később több lehetőséged lesz, addigra egy rakás hasznos gyakorlati tapasztalatod lesz, és az is lehet, hogy idő közben a szívedhez nő valamelyik mentett blöki.

2019. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Minden kutya fajtiszta mivel kutya és nem macska vagy róka stb. Te fajTAtisztáról beszélsz ami ugye hivatalosan csak törzskönyvezett kutya lehet. Ami nem törzskönyvezett az fajtajellegű, mivel nincs mivel igazolni generációkra visszamenően a származását mint egy törzskönyves kutyának.
2019. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam, mint #29.

Attól hogy francia bulldognak néz ki, még nem az. Hivatalosan csak akkor minősül fajtatisztának egy kutya, ha törzskönyve is van.

Anélkül pedig csak fajta jellegű keverék. Ilyenekkel meg tényleg tele a menhely.

2019. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!