Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 óra buszozás kölyökkel....

4 óra buszozás kölyökkel. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Általában elalszik az utakon, eddig egyszer jött velem haza karácsonyra, de akkor kocsival utazott. Oda-vissza is hányt szegény. De ugye kocsival megtudtunk állni félúton, rövidebb is volt az út és addig sétálgatott ameddig akart. Van valami jó tanácsa annak aki szokott buszozni kutyával? Milyen volt az első út stb?

(3 hós bichon)


2019. jan. 17. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom, az én bichonom imád autózni/buszozni/villamosozni.

Vedd az öledbe, simizd.

2019. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Daedalon adható nekik hányinger ellen, bár egy ekkora kutyánál mindenképpen egyeztess előtte dokival, hogy mekkora mennyiségben adható.


Nekem nagyobb testű kutyám van, de kölyökként ő is mindig hányt buszozás közben, összerázta a kis gyomrát. Mi mindig úgy mentünk, hogy volt nálam törülköző, aláterítettem, hogy legalább azt hányja össze, ha úgy van, ne a padlót. :)

Hosszabb úton víz meg kistálka is fontos, hogy tudjon inni, ha nagyon liheg a stressztől.


Kistermetű kutyánál annyival jobb, hogy gondolom táskában hurcolod, ölben talán kevésbé érzi meg a rázkódást.

2019. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyugtatót neki! Emberi is jó!
2019. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Huhh. Kemény volt! Nagyon kemény! 3 hónapos volt. Budapestről Zalaegerszegre mentünk. Iszonyatos volt. Az egész busz tutujgatta. Ő meg sírt nyüszített, de nem pisilt be hálistennek. 3 órás szenvedés után megérkeztem vele. Szerintem a busz is fellélegzett. Elnézést kértem mindenkitől, ők meg mondták hogy nincs semmi baj. Visszafele vonattal jöttünk. Rettegtem.. A kutya teljes nyugalomban utazott végig. Onnentól kezdve vonattal utaztam vele. Annyira nyugodt volt, aludt végig. Pedig vonattal 4 órás volt az út. Még a kalauzok is simogatták mindig. Fél évig minden hétvégén mentünk jöttünk. Aztán nem mentünk többet (kapcsolat vége). Azóta nem ült se buszon se vonaton, és azóta van kocsim. Utálja, gyűlöli. Nagyon sokat szenvedek vele, kipróbáltam mindent már a kocsiba, de utálja. Még akkoris, ha miatta megyünk vele, mert visszük kirándulni.

Kutya függő!

Sok szerencsét, remélem nem lesz gondoltok!

2019. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Esetleg gyakorold vele a buszozást. Vegyél egy helyi járatos bérletet és mászkáljatok kezdésnek egy 30 percet busszal aztán kicsit növeld és meglátod hogy viseli.

Ha nagyon nem bírja akkor konzultálj orvossal aki feltud írni gyógyszert vagy rosszabb esetben enyhe nyugtatót. De nem akarok rosszat mondani ezért mindenképpen orvossal beszélj mit lehet tenni ilyenkor, hogy ne viselje meg az út annyira.

2019. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A vonat tényleg jobb, ha megoldható, ott a miénk sem hányt soha.
2019. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
3 hónapos havanézert nem gondolom, hogy télen kellene utaztatni hosszabb úton.
2019. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minimàlis, gyomorbarát (tejföl, natur joghurt, kefír) kajàt kell neki út előtt adni. Az üres gyomor és a teli is problémàt jelenthet. Fontos, hogy indulás előtt tudjon pisilni. Az én kutyusom ölben mindig elaludt, így ha megoldható, akkor szerintem vedd ki. Egy otthoni pokróc is sokat tud jelenteni, hogy nyugodtabb legyen. Plusz a kedvenc játéka. Valamint ha van várakozóidős megálló, akkor ott szàlljatok le picit sétálni.

És ne üljetek a kerekek fölé és leghàtulra. A rázkódás ott a legnagyobb, a pocakot az is zavarhatja.

2019. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Közben megvolt az út (ha valakit érdekelne) orvost megkérdeztem, azt mondta embereknek való hányás csillapítót adhatok a kutyának 1/4-et, 6 óra után lehet újra adni neki. Mert kutyáknak már nem adnak/gyártanak (?)

Hát az utazás végéig lejárt a 6 óra mert nem akartam pont út előtt megetetni, így a megérkezés előtt 10 pervcel hányt szegény egy evőkanálnyit. De fel voltam készülve, mert ha hányingere van feláll és öklendezik, úgyhogy elé tudtam tenni egy zacskót.


Amúgy szépen elaludt, és amikor másfél óránként leszálltunk mindig pisilt kint, az egyik utas meg is jegyezte, hogy milyen okos csendben van :) Szerencsere nagyon nyugodt, a hányástól féltem a leginkább, dehát azt is túléltük.

2019. jan. 18. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!