Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám apuval elhitetni,...

Hogy tudnám apuval elhitetni, hogy a szuka kutyusa ivartalanítása nem úgy megy, ahogy ő gondolja?

Figyelt kérdés

Mikor gyerek voltam volt egy nagyon pici keverék szuka kutyusunk. Akkor még nem volt nagyon szokás az ivartalanítás, így ő ivaros maradt élete végéig, és sajnos ez a hiba végzetessé vált, hisz ebben hunyt el.

Azóta eltelt jópár év a szüleim elváltak, apu egyedül él.

Ma mondta, hogy lesz egy szuka kutyája, és, hogy konzultált az állatorvossal, aki ezzel az infóval látta el: akkor kell ivartalanítani, amikor vemhes a kutya, mert különben emlődaganat fordulhat elő. Szóval kölykök nem lennének, de vemhesen kell vinni. Én ezen megmondom a frankót teljesen felháborodottam.

Nekem 2 kutyám van egyik szuka, másik kan. Sosem volt semmilyen aktusa egyiknek sem, és ivartalanok. Apu azt mondta, hogy több orvos is ezt mondta (falun lakik).

Hát bevallom félek, mert nagyon nem értünk egyet ebben. Tőlem kért tanácsot, hogy mit hogy csináljon, mert nekem a 2 kutyám családtag, és tudja hogy mindig a legjobbat akarom nekik.

Szeretném neki elmagyarázni másodjára is, hogy ez amit a doki mondott nem jó. Úgy néz ki elsőre nem volt tiszta neki az én szavam az állatorvoséval.

Kérlek segítsetek, hogy adjam legjobban a tudtára, hogy nem kell vemhesnek lennie.


2019. jan. 22. 23:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Apukád jót akar ezért érdeklődik. Talán a legegyszerűbb ha keresel néhány szimpi dokit, írsz nekik egy e-mailt és a választ megmutatod apudnak.


Illetve ott az internet is.

2019. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet,hogy apud felreertette?Lehet a doki csak azt mondta,hogy,ha ugy van vemhesen is lehet ivartalanitatni,csak sok volt az info es apud belekeveredett.Elottem irtak,hogy kerj velemenyt mas orvosoktol meg ott van a net is,de talan azzal a dokival is kellene beszelned akinel apud volt.Ha tenyleg felreertett valamit,akkor sztem o tudna a leginkabb meggyozni.
2019. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet, hogy édesapád nem hallott egy "nem" szócskát? Mert ivartalanításnál pont, hogy vemhesen kockázatosabb (na meg az altatás miatt a nagyon öreg kutyáknál). Pl. sokkal jobban vérzik, na meg olyankor a szuka kutya fizikailag sincs a toppon. Ha van a környékén másik doki, akkor tanácsold, hogy kérje ki az ő véleményét is, hivatkozz arra, hogy te pont ellenkezőleg tudod. Ha van időd és hajlandó ilyet olvasni, akkor keresgélj neki cikkeket!

#7: Kedves kolléga! :) Sok jót írtál, de az ivartalanítás optimális időpontján megy még a vita. Az ivarérés előtti mellett szólnak az általad említettek (ivarszervi nyavalyák, kivéve prosztatarák) és esélye sincs bekapni a legyet. Viszont azoknak is van igazsága, akik az első tüzelés után javasolják. Az egyik munkatársam főbb érve az inkontinencia és az, hogy addigra fizikailag nagyjából már kifejlődött a kutya (a nemi hormonok a növekedést, vázrendszert, de még a szőrzetet is befolyásolják). Annyi biztos, hogy az ivartalanítás elég durván beleavatkozik az állat hormonháztartásába, de hogy mi, mire hat pontosan, erről az ismereteink még közel sem teljesek. Ha az optimális elé odaírtad volna, hogy a te ismereteid szerint, akkor talán én sem szőröznék ezen.

Egyébként itt van egy cikk arról, hogy ha ivartalanítás miatt csökken a nemi hormonok termelődése, az pozitívan hat az LH termelődésére és ennek mik lehetnek a következményei (vizelet-visszatartás, vesekő, pajzsmirigy alulműködés, diszplázia, néhány rákfajta, pl. prosztata, csont, "véresek": hemangiosarcoma, lymphosarcoma (bocs, maradt latinul) és az örökzöld téma az anyagcsere-elhízás-cukorbetegség tengelyen). Néhány hivatkozásnak utána néztem, ezek alapján korrektnek tűnik a cikk, de a megközelítés mindenképp érdekes. [link]

2019. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 13-as, a 7-es vagyok :)

Tökéletesen egyet értek minden szavaddal, de ilyen mélységekig nem akartam belemenni a dolgokba.

Látva a mai magyar valóságot, véleményem szerint a lehetőségét sem szabad meghagyni egy véletlen vemhesülésnek.

A kedvenc sztorim, amikor a drága gazdák nem gondolták, hogy az 1. tüzelésnél is lehetséges a vemhesülés. Az eredménye egy alomnyi francia bulldog/mini yorki keverék kölyök, akiknek esélyük sem volt jó lapokat húzni a genetika kártyapaklijából. A bulldog szuka ébredés után (császározni kellett...) megkapta a kölyköket, majd azzal a lendülettel leharapta egyik fülét, egy másik farkát. Az épp pár órája életre maszírozott kölyköket altathattuk el. Felemelő volt...

Szóval én az ilyen és sok hasonló sztori miatt kardoskodom az első ivarzás előtti műtét mellett szuka kutyáknál. Tegyük hozzá, hogy kan esetében én is azt mondom, hogy legyen ivarérett, kellenek azok a másodlagos nemi jellegek...

2019. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Vasárnap megyek hozzá, mindenképp azon leszek, hogy helyesen lásson!

2019. jan. 24. 14:06
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

14-es (és 7-es): Itt viszont eljutunk oda, hogy mennyire tekintse az orvos felnőtt, értelmes embernek a gazdákat. Arra van szükség, hogy minél több infót megkapjanak és ők döntsenek vagy arra, hogy kinyilatkoztassanak nekik egy megfellebbezhetetlen igazságot? Utóbbi esetben valószínűleg könnyebben döntenek a gazdák, de ha a doki valótlanságot állít csak azért, hogy minél hamarabb ivartalanítsa a kutyát (saját példa), onnantól kezdve kétséges a hitelessége, bármit mond. Ha a gazda nem bízik az orvosban, arra ugyanúgy rámehet a kutya egészsége, mintha vakon bízik. 20 éve emiatt kellett elaltatni a kutyánkat (Apám vitte a csili-vili felszerelt távolabbi rendelőbe, ahol félrekezelték, hónapokon át nem javult és mire elvitte a közeli, régimódi "lódoktorhoz", addigra menthetetlen volt). Francia bulldog és mini yorki: őket EÜ okokból külön-külön is sajnálom, hiába édes pofa némelyik.

Kérdező: Sok sikert és türelmet a magyarázáshoz!

2019. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!