Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom kifertotleniteni a...

Hogy tudom kifertotleniteni a lakast?

Figyelt kérdés
Kiderult, hogy a kutyam gombas, szortuszo atkaja is van. Meg december kozepen kapott fertotlenito sampont es gombaolo sampont es kremet. Fent alszik az agyban. Gondolom barmi amivel o erintkezik az kaphat a gombajabol. Ezt hogy lehet kifertotleniteni? Gombanal is hatasos lehet kirakni a fagyba pl az agynemut? Ez elmulik neki valaha is? Az orvos azt mondta ez emberre is veszelyes. Ezt en magamon hogy veszem eszre? Egyebkent ekcemas vagyok, valthatta ez ki a kutyanal a gombat? Vagy esetleg ram lehet nagyobb veszellyel?
2019. jan. 24. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A szőrtüsző atka és a gombás fertőzés is olyan, amit akkor kap el a kutya, ha le van gyengülve az immunrendszere. (Rokonom kutyája folyamatosan atkás, nem bírják kiirtani belőle, gyakran találkozik az én kutyáimmal, nekik semmi bajuk, nem kapják el tőle)

Először az immunrendszerére kellene ráerősíteni.

Fertőtleníteni meg úgy tudsz, ha a mosható dolgokat magas hőfokon kimosod, az ágymatracot és kárpitozott dolgokat pedig kárpittisztítóval kitisztítod. Kisgép kölcsönzőből tudsz bérelni. Fertőtlenítővel felmosol, aztán többször tiszta vízzel, nehogy vegyszer maradjon.

Az ekcémának nem tudom van-e köze a kutyád betegségéhez, de laikusként azt mondanám, hogy nincs. Az atka egy élősködő, az ekcéma egész más.

2019. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel tudnam az immunrendszeret erositeni? Immunerosito tabletta? Hol tudok jo minosegut beszerezni?
2019. jan. 24. 18:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Sanytol fertőtlenítőt használok, az tökéletes

A kutya immunrendszerének erősítésére nagyon jó a Vetri DMG: [link]


vagy van egy még jobb, de drágább készítmény is:

[link]

2019. jan. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért meilőtt nagyon neki esel a kutya immunrendszerének, érdemes megnézetni. Egyébként az ekcéma hajlamosít a felül fertőzésre. Ezt érdemes bőrgyógyászal emgbeszélni, hogy eseteben mit ajánl ilyenkor (pl. octenisept, bizonyos esetekben jó ilyenkor, de ekcémával vigyázni kell vele). Javaslom, hogy te bőrgyógyászhoz menjél, a kutyát meg egy immunonológus orvoshoz vidd el.
2019. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!