Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyaházba melegvizes...

Kinti kutyaházba melegvizes palack?

Figyelt kérdés

A félreértések elkerülése végett, sima vizes flakonba akarok vizet tölteni. A melegvizes palackot forró vízzel kell feltölteni, a takaró alá szokták tenni hogy éjszaka melegen tartson, nem folyik ki belőle a víz. Ilyen: [link]


Szóval úgy néz ki lesz egy kutyánk, kinti lesz, viszont éjszakánként még elég hideg van azért és nem akarom hogy nagyon fázzon hiába lesz az óljában ágy/pokróc stb. Szerintetek jó ötlet ilyen melegvizes palackot betenni neki éjszakára a kutyaólba, hogy ne fázzon annyira? Én is használok a takaró alá és kellemesen melegen tart amíg ki nem hűl reggelre.


2019. jan. 26. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ágy, pokróc nem a kutyaházba való. Veszel szalmát, és alaposan kibéleled vele a kutyaházat. Naponta "felrázod", ha kell utána töltesz.
2019. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
80%
Ha kölyköt visztek házhoz akkor ezen a télen-kora tavaszon még ne aludjon kint, akkor se ha fűthető a háza.
2019. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Valóban hiába lesz az ólban pokróc hisz az könnyen átnedvesedik,megfagy és hideg marad.


Szalmával kell kibélelni

2019. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Te, ember vagy, a kutya meg állat. Nekem a kutya ól hőszigetelt kivülről és a bejárat csak olyan nagy, amin befér. Az ól sem nagyobb, mint amit kitölt. Nem teszek bele semmit, mert gyorsan tele hordja vizzel, hóval. Pokróc, pillanatok alatt átázik:(((

Rendesen kap enni, az állat azt használja fűtésre. Pekingi pincsi, spitz is kint volt és sokszor, simán a hóban aludtak. A spitznek olyan bundája volt, egy birka is megirigyelhette volna.

2019. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

(És bocsi most látom hogy az első mondatomból kimaradt egy "nem" szócska tehát az "nem sima vizes flakonba" lenne.)

Nincs túl nagy tapasztalatom kutyatartásban és most még csak olvasgatok, érdeklődök hogy minden rendbe legyen majd élesben.

2019. jan. 26. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk nincs semmi a kutyaházban. De nulla fok alatt a kazánházban van egész éjjel. Ez egyfajta szabály nálunk. Ha nagyon hideg van, akkor nap közben is bejöhet.
2019. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Szalmával kell kibelelni, mást ne tegyél bele. A forró vizes palack 2-3 óra alatt megfagy, akkor pedig jégtömbökkel kellene aludnia. De ha kölyökként kerül hozzátok akkor szerintem csak akkor kezdjétek el kiszoktaatni, ha már jóidő van
2019. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Kölyökkutya lesz, én szerettem volna bentit de a család ezt ellenzi, úgyhogy ennyi kompromisszumot tudtam kötni hogy ha vihar van vagy ilyesmi akkor lehet a pincében vagy esetleg a lakás előtérben.

2019. jan. 26. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor a pincében fog lakni, ha hideg lesz. ☺

De amíg kicsi, addig ne hagyjátok kint.

2019. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
10 literes vizeskannával már csináltam ilyet, de bebugyoláltam rongyokkal, hogy a kutya ne égesse meg magát, illetve hogy lassabban hűljön ki és volt függöny is az ajtaján. Így ha este raktam be, reggelig kitartott (reggel is melegebb volt a víz, mint a környezete), a házban is érezhetően melegebb volt. Ugyan rongyot használtam, de igaza van annak, aki inkább a szalmát javasolja, nálunk több váltás rongy volt, mert ha nedves lett, ment száradni.
2019. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!