Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes setáltatás?

Helyes setáltatás?

Figyelt kérdés
3-4 éves kutyát fogadtam örökbe. Nem agresszív, de mindenre kíváncsi, mivel eddig láncon tartották, úgyhogy mindent meg akar nézni, szagolni, nem érdekli, én merre megyek. Hogyan lehet neki megtanítani a helyes sétálást, hogy ne húzzon annyira? Nagy testű kutyus, úgyhogy néha nehezen tudom csak visszatartani. Szeretném, ha a lábam mellett jönne és figyelne rám. Hogyan tudnám ezt elérni nála?

2019. jan. 27. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen javaslom, hogy egy alapengedelmes tanfolyamra menjetek el kutyasuliba.


Ezenfelül erősítsd a köteléket közted és a kutya között, ehhez kell a minél több együtt töltött idő, és alapdolgok tanítása a kutyának (nem csak a séta, hanem pl. ültetés, fektetés, behívás, stb.) - ebben általában jó partner a sok pici, finom jutalomfalat. :)

Elkezdheted tanítani pl. klikkerrel is, de ezt a módszert is jobb lenne először kiképzőtől megtanulni.

2019. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eddig nem volt megfelelően tartva, most kell neki megtanulnia kutyának lenni.

Az a legfontosabb, hogy kiépítsd a kapcsolatotokat. Minél több időt tölts vele. Dicsérd, ha ügyes. Úgy induljatok sétálni, hogy előtte kicsit már fárasztottad. A kutyasuli is nagyon jó lenne. Egyrészt tanultok, másrészt az egy órás foglalkozás annyira le tudja fárasztani a kutyát, hogy suli után érdemes elindulni egy sétára. Garantáltan kevésbé fog húzni, mint most.

Eltarthat egy darabig, mire összecsiszolódtok és megérti, hogy mit vársz tőle, de ki kell várni. És ne keseredj el, ha az elején nehezen értitek egymást.

2019. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2019. jan. 28. 08:52
 4/6 A kérdező kommentje:
És milyen módszerekkel lehet hatékonyan tanítani? Olvastam, hogy ha ő akar irányítani egyszerűen forduljak meg és induljak a másik irányba..ha kell, egymás után 20szor is.
2019. jan. 28. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, kutyasuli. Ha nem, akkor próbálj a netes tippekből építkezni. Megállsz, nem mész tovább, ellenkező irányba haladsz. A lényeg, hogy ne érje el a célt, ahova tart. Az enyém is tanításra szorul még, de már csak ismeretlen helyen húz, ahol még nem járt. Kutyasuliba még nem tudtam vele elmenni, de nekünk is tervben van, csak legyen úgy idő. Most ami jó lett volna, az pont betelt. :-(
2019. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene láb mellett mennie a séta során? Szép is lett volna ha gyerekként folyamatosan például anyám mellett kellett volna sétálgatnom.
2019. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!