Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyán bőrnyakörv van...

Ha a kutyán bőrnyakörv van sétáltatás közben, és azt rántom meg az nem rossz neki?

Figyelt kérdés
Nem szoktam fojtót használni,bőr van rajta meg a póráz is.De ha nem engedem,hogy valamit megegyen a földről,vagy felnyalja vagy ha olyan helyre hugyozik,akkor mindig húzok rajta erősen meg ráordítok.Egyébként kaukázusi juhász,elég nagytestű.Ez jobb fegyelmezés,azért odarúgni nem fogok mert úgyse tudja.
2018. dec. 30. 20:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

Ha hirtelen, erősen megrántod, el is törheted a gégéjét.


Tudni kell, milyen erővel ránthatod el károkozás nélkül. Ezt nem lehet legépelni, érezni kell.

2018. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Értem,ezt nem tudtam.De így ez a veszély akkor is fennállhat,ha meglát egy kutyát és hirtelen nagy erővel menne én meg nyilván visszatartom,hogy ne rántson el,mert van benne erő.Tehát sokszor volt már ilyen.
2018. dec. 30. 20:44
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Neked kell érezni. Nekem is nagytestű kutyám van - roti, 43 kg - és én is elrántom ha fel akar nyalni valamit, vagy makacskodik séta közben, ez természetes. De érzem, hogyan kell, hogy ne okozzak károsodást. Szóval, érted, nem ész nélkül rángatni teljes erővel! Figyelmezteted, és határozottan, de nem teljes erővel elrántva vezeted tovább!
2018. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként tanítod is? Miért rángat más kutyákhoz?
2018. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Rántás helyett próbáld meg inkább kizökkenteni egy határozott érintéssel pl. a hátsójára. A lényeg az, hogy váratlan legyen a számára és meglepődjön. Egyből rád fog nézni, ha jól csinálod. De ha belenézel a "Csodálatos kutyadoki" egyik epizódjába, akkor látni is fogod, hogy mire gondolok.
2018. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Rosszabb, ha mérget eszik? Ha kiugrik és elüti a kocsi? Kontrollálni kell a kutyát. Ha ez működik, akkor jó. Eltörni meg nem fog a gégéje, ilyen hülyeséget nem kellene terheszteni.
2018. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne sérülhetne a gégéje egy hirtelen, erős rántástól?! Te tudod mit óbégatsz, vagy nálad ez a standard nevelés része???
2018. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
49%

#6 Kontrollálni lehet hirtelen rángatás nélkül is!

Amúgy talán próbáld ki magadon mennyire sérülhet a gigád ha egy nyakörvvel hirtelen, erővel megrántanak!!!

Remélem nem tartasz semmilyen állatot, te...!

2018. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%
Szeretem az ilyet. Az ilyen ecceri embereknek a lánc nyakörv állatkínzás, a rántás állatkínzás, a szöges meg elektromos meg hú, az a kínzás legteteje! Nevelni csak puszika-szeretkével lehet. Bökdösés hogy lehetne! Hisz el fog pattanni egy artéria! Leverik az egyik vesét!
2018. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
*9 Magasról teszek rá te mit szeretsz! "Eccerű", kutyaneveléshez nem értő, itt te vagy! Inkább ne firkálj, ne firtasd a baromságaidat! Mint írták, inkább magadon próbáld ki, aztán számolj be a tapasztalatidról! :))
2018. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!