Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nők! Akiknek kan kutyájuk...

Nők! Akiknek kan kutyájuk van. Ti is képesek voltatok őket ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 12:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
69%
Na megérkezett a lepontozgató is...
2019. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Igen.


Semmi szükség felesleges kiskutyákra, se arra, hogy a környéket pásztázzam a nevét kiabálva. Jó a kerítésünk, de ha megérezné egy tüzelő szuka szagát, valahol megtalálná a kiutat. Még akkor is, ha megsérül közben.

2019. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
27%
Én nagyon nagy dilemmába vagyok azzal, hogy ivartalanítsuk-e a kutyusunkat. Mivel egy tüzelő szukáról abszolút letiltható, alapjáraton nevelhető kutyáról van szó, ezért én nem a viselkedése miatt ivaratlanítanám. A betegségektől félek, bár a tenyésztőjénél még soha se volt olyan kutya, aki ilyen/ilyesmivel lett volna beteg, és ezért bizakodó vagyok hogy neki se lesz, de az esély megvan rá. Viszont egy csomó hátránya is van az ivartalanításnak, mert mindenki azt hiszi csak jó származhat belőle, olvasson utána és kérdezősködjön a hátrányairól is. Én még nem döntöttem el, erősen gondolkodok rajta, de eddig még úgy néz ki, hogy jóval rosszabb az én kutyámnak ha ivartalanítom, mint az ellenkezője. De nem minden kutyára érvényes ez. :)
2019. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%

Helló emberek!

Utolsó válaszoló vagyok. Le lettem pontozva csak azért, mert kiemeltem hogy az ivartalanításnak vannak hátrányai?

Valaki cáfolja akkor ezt meg.


[link]


Miért lettek a gazdik ennyire "szemellenzősek"?

Mindenki már majdnem ivartalanít, és aki nem, de felelősségteljes teljesen besorolják azokhoz akik felelőtlenül szaporítanak meg telibeszarják ha a kutya beteg. Na de az aki tudja a kutyáját nevelni, figyel rá, és pro-kontra érveket olvas mielőtt egy komoly beavatkozást végeztetne rajta, az ugyanolyan szar mint a felelőtlen gazdik. Aaj. :)

2019. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
47%
Túl sok a gazdikereső, túl sok a kutyáját nem, vagy rosszul nevelő gazdi, az, hogy a te kutyád leparancsolható, dicséretes, de hány hasonlót látsz? Én sok neveletlen kutyát és felelőtlen gazdit látok, miközben nekem nem mindenki adna kutyát, mert teljes munkaidőben dolgozom és kicsi a lakás, mégis egy hónap alatt parás kutyából barátságos és szófogadó ebet neveltem korábbi kutyás tapasztalat nélkül (persze, még van tanulnivaló), de nem ez a gyakori. Az a gyakori, hogy Fifike gazditól messze, póráz, nyakörv, hám nélkül, ő a főnök, nem a gazdi, egy ismerősöm ivaros kanja kitépte a gazdi kezéből a pórázt egy tüzelő szuka miatt, és megsértődött, mikor jeleztem, hogy ivartalanítás kellett volna, akkor nincs ez... stb.
2019. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó válaszoló!


Ebben igazad van. Én azt sérelmeztem, hogy az én véleményem pontozzák le, miközben én nagyon felelősségteljesen nevelem a kutyámat, és a legjobbat akarom neki. Nem igazságos, és nem hiszem hogy figyelmen kívül lehetne hagyni az ivartalanítással járó hátrányokat. Nem ellenzem az ivartalanítást, ha nem lenne ennyire egészséges fajtájú a kutyám, akkor én is ivartalanítanám. De Így megkell gondolnom. Amúgy abban is igazad van, hogy jobb ha az olyan gazdik akik nem tudják illetve nem akarják nevelni a kutyát, azok jobb, ha ivartalanítanak.

Pont ma találkoztam egy ilyen esettel. Egy barátunk kutyusa, már máskor is volt problémája a viselkedésével, de nem tiltotta le róla, nem csinált semmit. Most meg minden egyes szuka kutyát kefélne, és ilyen kedves hangon mondogatja neki: jaj ne csináld kicsikém, nem szabaaad. Hiába mondogatom neki hogy ezt azért keményebben kellene tiltani, úgy csinál mintha megse hallaná.

És nem akar ivartalanítani. Így ez hülyeség, nincs kordában tartva a kutya, ő dominál ő a főnök... :S


Na de nekem azzal van a bajom, hogy nem volt igazságos a lepontozas, én bírok a kutyámmal, én figyelek a kutyámra, miert ne ügyelhetnék a beavatkozás hátrányaira is.

2019. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
"Amúgy abban is igazad van, hogy jobb ha az olyan gazdik akik nem tudják illetve nem akarják nevelni a kutyát, azok jobb, ha ivartalanítanak." - Erre meg azt mondom, hogy a közlekedésben sem számít, hogy te szabályos vagy, ha a másik meg hülye és balesetet csinál, tehát rájuk is figyelni kell. A kutyákkal kapcsolatban ugyanez. Nekem szuka kutyusom van, már ivartalanítva került hozzám menhelyről. Tegyük fel, nem lenne ivartalanítva. Kiszagolja egy nagyobb testű ivaros kan sétáltatás közben, és nekünk ront, mindkettőnkben kárt tud tenni, az én kistestű kutyámban is, meg akár bennem is, akármilyen jól vigyáznék a kutyámra és nevelném, más f*ságát nem biztos, hogy ki tudnám védeni.
2019. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!